adana demirspor

#spor  #özgürler 

kendisinin ikinci ligde, taraftarlarının şampiyonlar liginde olduğu güzide futbol takımımız. bir zamanlar türkiye liginde kök söktürürken şimdi gerileme dönemini yaşıyorlar. güzelim adana insanının futbol kültürü bunu hak etmiyor oysa. diğer yandan mavi şimşekler adında taraftar grubu vardır ki dudak uçurtan cinsen. mottoları ise; adana, demirsporludur.
devamını gör...
candır, canandır. 15 yıldır beni kederden kedere sürüklese de her zaman gönlümün en derin köşesinden gelen bir sevgi beslediğim takımımdır. laciverttir, mavidir. isterse her sene sonuncu olsun o benim memleketimin takımıdır.
devamını gör...
bugün itibari ile sözlükte baskı kurularak taraftarı yapılmaya çalışıldığımız futbol takımı.* hayır vazgeçmeyeceğiz çankırı belediyesporluyuz.
devamını gör...
beşiktaştan 10 gol yedikleri maçta, gollerin dördünü ali gültiken, üçünü feyyaz uçar, geri kalan üçünü de metin tekin atmıştı.

bir ki üç gol yetmez
dört beş altı olsun
metin ali feyyaz atsın
beşiktaşım şampiyon olsun

tezahüratının çıkış noktasıdır muhtemelen adanademirspor maçı.
devamını gör...
hayır biz mi yanlış hatırlıyoruz bu adana demirspor'u, kaçırdığımız birşey mi var. iki gündür sosyalist takım ayağına millete yedirilmeye çalışılıyor. yaşım itibariyle hatırladığım adana demirspor'un bir numarası yoktu, ki beşiktaş'tan yediği tarihi fark ile de liglere damgasını vurmuştur. lig tarihindeki en iyi derecesi 1981-82 sezonunda coşkun özarı'nın teknik direktörlüğündeki lig altıncılığı olan bir takımı bugün burada bir zamanların birinci ligin flash ekibi olarak sunmak, taraftar psikolojisinin getirdiği overrated bir durum olmaktan çok da öte gidememekte. demirsporlu kardeşlerimiz darılmasın, ama gerçek de bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar