adana otogarı

büyükşŸehirlerde otogarlar ekseri şŸehir içinde kalmışŸken adana otogarı tuhaftır, şŸakirpaşŸa havaalanından daha uzaktır şŸehir merkezine. yolu düşŸenlere tavsiyem: kesinlikle seyyar çaycıdan çay içmeyin. kazığŸın kralını yersiniz. vay efendim müessesedendir, beleşŸ meleşŸ deyip sizi kandırmasına aldanmayın.
devamını gör...
tehlikeli bir mevkidir..conoların cirit attığı, tuhaf bıyıklı adamların size baktığı, mendil satan çocukların üzerinize yapıştığı bir otogardır.otogardan başka herşeydir.
devamını gör...
pet bardakta çayı el kadar çocuğunşirketten abi diye getirdiği yer.

çayı içtiğiniz an ayvayı yediğiniz andır. çünkü o bardak çayın fiyatıyla adanadan mersine gitmeniz mümküdür * *
devamını gör...
türkiyenin en yoğun kebap kokulu otogarıdır..
insanın iştahını deli açar yalnız adanadaki at ve eşek çiftliklerinin kebapçılara hizmetlerinin meşhur olması nedeniyle size sadce koklama olanağı vrrern kebepçılaryla dolu otogardır
devamını gör...
şehre ilk gelen adana'yı otogarda görür. şimdiki görünen manzara, bakımsız ve ilkel bir terminal görüntüsü veriyor. çaycısından simitçisine, kol saatçisinden esansçısına kadar çeşitli seyyar satıcı ısrarlı ve rahatsızlık verecek şekilde satış yapmaya uğraşıyor. açık alandaki bekleme yeri yağmur ve soğuk dolayısıyla elverişsiz bir ortam sunuyor. kapalı bekleme salonu ise kötü ve yetersiz kalıyor. oturulacak bankların üstünde uyuyanlar oluyor. orada bir ailenin ya da bir bayanın rahatsız olmaması imkansız. otogar bir türlü düzene kavuşamadı.
devamını gör...
şehir merkezine havalanından daha uzaktır.
muhtemelen adana sıcağı düşünülerek kapalı alanı az açık alanı çok şekilde inşa edilmiştir.
devamını gör...
mafyaların elinde heder olan otogar. bir şehrin otogarı bir nevi o şehrin aynasıdır. dışarıdan gelen misafir ilk izlenimini otogar ve çevresinden edinir genelde. aslında konumu çok güzel. ancak otobüs beklerken çaycı terörüne maruz kalınması, ne idüğü belirsiz insanların işlerinize karışması, bilet satmak için yapılan türlü şaklabanlıklar, boğuk atmosferi vs çok sinir bozucu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar