adana

yağız delikanlılarıyla ünlü olan şehir. sıcağıyla kasıp kavururken, bahar aylarındaki ahmak ıslatan yağmurlarıyla enfes bir iklime sahip olur. hoş ve canayakın insanları vardır. buranın insanını televizyonlardaki " adanalı " imajıyla görmek son derece yanlış olur.
devamını gör...
gazetelerin 3. sayfa haberlerini ve adli vakaları da göz önünde bulundurursak en kriminal kentimizdir. şiddetin yaygın olduğu bir yerden güzellik çıkmaz aslında ama bu diyarın yetiştirdiği sanatçılar da saymakla bitmez. tuhaf bir korelasyon.

(bkz: yaşar kemal)
devamını gör...
yıllardır istediği atılımı bir türlü gerçekleştirememiş ve istenilen düzeyde gelişememiş türkiye'nin 4. büyük ilidir. bunda elbette yerel yönetimlerin ve de yıllarca doğu güneydoğu ve iç anadolu'dan aldığı göçün etkisi büyüktür.
devamını gör...
insanları çoğu yerde bulamayacağınız kadar sıcaktır, delikanlıdır. bilmem akdenizin havasından suyundanmıdır özellikle merkez ilçesi seyhan oldukça moderndir. ve tabi bir de adanademirsporumuz vardır halkın takımıdır canımızdır kanımızdır.
devamını gör...
bir rivayete göre de nüfusunda kendini delikanlı diye geçinen güruhu bile, diğer bahsi geçen şehirlerdeki delikanlımsılardan daha delikanlıymış, yaa yaa.

bilmem anlatabildim mi ?
devamını gör...
nüfusunun büyük kısmını oluşturan alevi arap vatandaşlarımızın ve her ne olursa olsun çoğunlukta olan aydın adana halkı sayesınde anadoludaki diğer iller gibi mahalle baskısının yaşanmadığı,ramazanda bile özgürce yemek yiyebileceğiniz,içki içebileceğiniz mekanların bulunduğu,bir çok caddesinde özgürce kız arkadaşınızla el ele yürüyebileceğiniz anadolunun güzel şehirlerinden birisidir.tek olumsuz yanı doğuda ve güney doğuda süren iç savaş dolayısı ile vasıfsız göç alması,ve diğer illere vasıflı göç vermesidir.
devamını gör...
kendisinden uzak kalınınca daha bir özlenen, zoraki gurbet sürgünlerinde elbet bir gün dönerim düşüncesiyle teselli bulunan, kendisini sevmeyenlere inat daha da bağlandığım, çocukluğumun, gençliğimin, ruhumun başkenti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar