yüce yaratıcı Allah'ın vermiş olduğu akıl ile bir elmanın dahi farklı farklı dünyalara götürebileceği insan acziyetini veya insan aklının kudretini gösterebilecek elma felsefem.

hz. adem(as) efendimizin elması, kendisini cennetten ettirdi, dünyaya sürükledi ve insanlık tarihi başladı.

bu insanlık tarihi içerisinde newton diye bir adamın kafasına, hz.adem'i cennet'ten kovduran elmalardan bir tanesi düştü ve adam sıradan insanlar gibi davranmayıp yerçekimi kanunu'nu keşfetti. halbuki yerçekimi binlerce yıldır vardı ama bunu keşfetmek newton reis'e kısmet oldu. ayrıca kendisinin kutsal kitabın yorumu isimli bir kitabı vardır. öyle sanıldığının aksine ateist, deist bir insan değilmiş herhalde. ben biraz okudum beynim yandı. beynimin yangını geçince tekrardan devam etmeyi düşünüyorum kitaba.

ve son olarak elma ile gönülleri fethettiği gibi dünyanın en büyük şirketlerinden birisini yaratan steve jobs abimiz oldu. yanlış değilsem 450 milyar dolar gibi bir ciro yarattı bu şirkette. o ısırılmış elma, bu apple şirketinin sembolüdür bildiğiniz üzere.

işte azizim. üç elma, üç insan ve üç değişik durum. halbuki elmalar hep aynı ama insanlar ve düşüncelerşi farklı olunca ortaya çıkan durumlar farklı olabiliyor. yani demem o ki; alllah hepimize akıl vermiş, bilinç vermiş ve iman vermiş. farklı farklı düşünebiliriz, farklı farklı inanabiliriz ama insan olarak. çünkü bu üç elmanın aynı olması gibi, bu üç bireyde aynıdır. insandır. evet insan kutsaldır sadece. insanı kutsamayan hiçbir şey değerli değildir benim gözümde. Allah, kendisini bile inkar edebilecek akıl ve vicdan verebilmiş insanlara. çünkü sonuçta insan acizdir acizim. bunu Allah biliyor. aklını kullan ve beni keşfet diyor yaradan bu dünyada. anayasası belli kuran. kuran'ın çizdiği yolda artık nasıl bulursan bul beni diyor yaradan. kuran okuyup ateist olursun veya kuran okuyup mevlana olursun, ne olursan ol. sonuçta beni bulmak için yaratıldın ey kulum diyor.

özetin özeti, insan yaratıldık, insan olarak kalmakta optimum emek sarfedelim mümkünse. bu üç elma insanından ne öğrendik peki. Allah2ın kanunlarına aykırı hareketlerde cezamızı çekeriz. Allah'ın oku emrine uyduğumuzda ve aklımızı kullandığımızda kimsenin keşfedemediği şeyleri keşfedebiliriz. Allah'ın oku emrine uyup, aklı kullanırsak, dünyaya yön verebilecek kadar kudretli bir insan olabiliriz ama Allah2ın kanunu gereği ölmekten kurtulamayız. o'na döneceğiz. ayık ol insan. en çok sen ayık ol müslüman.

saçmalamam bu kadar.
devamını gör...
üçünün de boğazlarında adem elması vardır. o elma ki erkekliği temsil eder. adem, newton, steve... üçü de elmadan nasibini cinsiyet olarak almışlar. adem elmasını aldıran erkekler var, üçüncü cinsiyeti seven trans bireyler... newton ve jobs'un hakkı bilimsel ve bilişimsel olarak verildi, veriliyor. fakat adem'in elma bahsi yahudi masalından başka bir şey değil. modernistler yasak ağacın seks olduğunu, yenilikçiler yasak ağacın metafor olduğunu söyler. elma demişken, elma ısırılmalıdır. belki elma havva'nın omuzu, yanağı, gülden dudağı... belki de tepeden tırnağa eli ayağı serçe parmağı.

tanrı'nın insanoğlu ile husumeti kadınla başlamadı ve kadınla başlayan hiçbir şey husumet sebebi olamaz: sevgili kilise cemaati.
devamını gör...
cennet bahcesinde , ademin elması tanrınin varlıgı ve yaratılış mitini oluştururken, newtonun bilgi agacından kafasına düşen elma ise bilimin varlıgı mitini oluşturup her seyi bilimsel olarak açıklama adı altında, yeni tanrının bilim olduğu görüşünü ortaya çıkarmıştır. yaratılışa ithaf olarak yeni ortaya cıkan teknolojik ve bilimsel devrimlerde elma figürünü kullanarak yeni dünya ve yeniden yaratılışa göndermeler yapılmıştır.
devamını gör...
adem'in elması: kadın.
newton'un elması: fizik.
jobs'un elması: teknoloji.


ben adem'in elması diyorum. ki kadın yoksa elma'nın tadı yok.
devamını gör...
ademin yediği meyvenin ne olduğu meçhul. elma zannediyorum hristiyanlara ait bir inanış. apple'ın elması da o elma zaten. dikkat ettiyseniz üzerinde tek bir ısırık var. apple'ın logosu doğrudan insanlığın ilk günahına bir gönderme. ve bunu kutsuyorlar. günah illuminati için kutsal. ve o elma gök kuşağı renklerindedir bazı yerlerde. ve eşcinsellerin sembolü de gökkuşağı. bunlar tesadüf değil. kafirler sembolleri çok severler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar