adını feriha koydum

içinde iyi oyuncuyla kötü oyuncuyu harmanlayan senaryosu zayıf, konusu klişe show tv dizisidir. hazal kaya oyunculuğuyla gayet başarılıdır. keza vahide gördüm , rapunzel misali saçları, şivesi, kendini ve çocuklarını ezdirmeyen tavrıyla son derece iyi oyunculuk sergiler. metin çekmez feriha'nın babası rolünde eksiksizdir. ceyda ateş şirret, kıskanç, dolap çeviren sarışın olarak iyidir. çağatay ulusoy için başarılı diyemeyeceğim, rol yapamıyor bak kaç bölüm geçti hep donuk hep donuk..diğerlerini yazmasak da olur..deniz uğur'un güzelliği yetiyor..yine de ilginç bir şey var bu filmde..seyrettiriyor kendini..
devamını gör...
son iki bölüm itibariyle sanat yönetmeninini tebrik ettiğim dizi.

--! spoiler !--

kardeşim o nişana hazırlık, bohçalar, nişan alış verişi nasıl da gerçekçi verilmiş. sokak aralarındaki ucuz kadın berberinin yaptığı mavi farlı göz, kıpkırmızı rujlu dudak makyajı, anlamsız dağınık, bol pullu topuz, nasıl da hayatın içinden birebir aktarılmış. nişanda başörtüsünü çıkarıp abartılı giyinen, süslenen kadınlar..sonra o korkunç, bet suratlı kaynana..nişanın yapıldığı salon..limonata, az miktar pasta..sapsarı altından dümdüz, hiçbir özelliği olmayan alyans..bitmek bilmeyen nişan dedikoduları, kim ne taktı muhabbetleri..belli bir kültüre ait insanların yaşam tarzı bu nişan muhabbetiyle kusursuz verildi dizide. tebrik ediyorum..

--! spoiler !--
devamını gör...
koymaz olaydınız. böyle saçma salak bir diziyi önümüze koymaz olaydınız. anam bile bunu izliyor. hayır yani 50 yaşındaki kadın %90'ı aşk olan bir diziyi neden izler ki!?!?!
devamını gör...
izlenirken şekilden şekle sokan dizi zira rezillik diz boyu. arkadaş kızın bir sezonda söylediği yalanların tümü bir bölümde ortaya serildi. iyi mi oldu, kesinlikle.
devamını gör...
-abi bu güvercin yeni mi?
+evet.
-adını ne koydun?
+adını feriha koydum.
-adı feriha mı?
+hayır adını feriha koydum.
-ivet.
devamını gör...
çok hızlı ilerliyor, sürekli bir olay, sürekli bir bomba. yüksek tempolu, gereksiz sahneler uzatılmıyor. ne kadar klişe olsa da kurgu iyi, aksiyon zirvede. isimden kaybediyor.
devamını gör...
insanın; "kulağına da okudunuz mu ismini? okumadıysanız sayılmaz" diyesi geliyor.

izlemedim. senaryo konusunu okuduğum akdarı ile biliyorum. klişeler ve yeni bir şey olmamasından dolayı izlemeye gerek duymuyorum. ama sevildi demek ki.

devamını gör...
hiç de sevmediğim bir dizi olmasına rağmen son fragmanında kızın yastığını bağrına basıp koklayan çocuğu görünce gözlerim yaşardı. neden ki ne?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar