adli tıp doktorunun namahrem diye ölüye elini sürmemesi

#haber  #özgürler 

twitter'da bir kullanıcının ortaya attığı iddia.
--- alıntı ---

71 yaşında bir kadın evinde ölü bulunuyor. gelen adli tıp doktru kalp krizi diyor ve defnediliyor. daha sonra kadının öldürüldüğü anlaşılır. kalp krizi diyen doktora nasıl anlamadığı sorulunca kadın olduğu için namahrem diyer dokunmadım cevabını veriyor. ülkenin geldiği durum bu.

--- alıntı ---
tweeti aynen alıntılayıp koydum. kaynak sorulmuş hesap sahibi hanımefendiye. mention olarak da şu tweeti atmış: facebook ta bir grup ve 5 arkadaş paylaşmıştı ordan öğrendim.
şimdi meselenin özüne gelelim. burada çok ucuz ve aptalca kurgulanmış bir olay var. muhafazkarların yobazlığını, bu yopbazlığın devletin her kurumuna kadar sızdığını, hatta tıp alanında hasta hekim ilişkisine bile zarar verecek boyuta geldiği ve bunun müsebbibinin mevcut siyasi otorite olduğu fikri altta yatmakta. inanmayınız böyle şeylere.
devamını gör...
ya hiç neşem yok yine de güldüm. Allah bu haberin müsebbibi olan şahısları da iyi etsin ne diyelim. şimdi o doktor öğrencilikten uzman olana kadar kaç hasta muayene etti bir saysak buraya sığmaz...ki ben hekimlik mesleğini geçtim burda islam dinini karalama çabası da gayet aşikar. yahu gözünüzü seveyim, bileğinin gözükmesi bile karşı cinsiyete haramken, en mahrem bölgenin muayenesine bile müsade eden bir dine böyle ithamda bulunmak kendi tabirlerince yobazlıktır. bence cahilliktir. okumak cehaleti almıyor evet. islam’ı bilmeyen, hakkında ileri geri yalan yanlış konuşmasın artık.

hekimlik mevzubahsi zaten çok komik, ona hiç girmiyorum.

iyi bari güne puanım yükseldi. *
devamını gör...
ağır kanama olup kendisi ve karnındaki bebeği hayati risk altında iken, alanında başarılı olan jinekolog erkek diye gitmeyen insanların varlığı düşünülünce olmayacak bir şey değil. bir doktor, ölmüş bir kadına namahrem diye elini sürmüyorsa bunda mevtanın suçu yok. ölüye nefis mi uyanır sorgusunu düşündüren zihniyetin suçu var.
devamını gör...
eğer yaşanmışsa ki sanmıyorum doktor kendince işgüzarlığını kıvırmaya çalışmış denebilir ama bu amaçla yaptığı düşünülemez.
devamını gör...
ben bu başlığa ne hayallerle gelmiştim. neden gerçekleri görmüyorsunuz ya nideağhn??

işte böyle zihniyetler yüzünden ülke gelişmiyor. ne yani ölü mü seni tahrik edecek gerizekalı? sen bir doktorsun, işini yapmak zorundasın. yıllardır başımızda bu kafa. hâlâ çekiyoruz. bir bitin artık!!!!!

edit ilen büdüt: fark ettim ki yorumdaki gerçekliği sağlayan şey imla hatalarıymış. onu da yapmayı ben beceremedim. kaldı ki yapsam çalışkan moderatörler düzeltir anında zati. gitti güzelim büyü. puu.
devamını gör...
--- alıntı ---

74 yaşında bir kadın evinde boğulurken adıyamanlı bir doktor tarafından farkediliyor. adıyamanlı doktor tam müdahele edecekken masanın üstünde urfa çiğköftesicisi poşeti görüyor, sinirleniyor çiğköfte adıyamanındır diyerek müdahale etmiyor. kadın bu yüzden ölüyor.


kesin bilgi yayalım. facebook'taki 7 arkadaşım bilgi verdi.

--- alıntı ---

ona inanan buna da inanır.
devamını gör...
yalan dolandan ibaret bir olaydır. en yobaz sağlık çalışanı bile erkek kadın diye hasta ayırt etmiyor. ayrica 74 yaşında bir kadına yaşarken dahi örtünmek farz değil, ki ölmüş gitmis kadın. o doktor oralara gelene kadar ne kadın hastalar görmüs muayene etmistir onlara namahrem dememis 74 yaşındaki mevtaya mi diyecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar