adnan menderes'in idamını gösteren animasyon

gözüme sosyal medyada böyle bir şey ilişti. dedim küçük çocuklara izletilir mi olm böyle bir şey diye hiddetlenecekken bir de baktım bunların derdi çocukların psikolojisi değil. menderesin idamının kötü bir şey olarak gösterilmesine tepkiliymişler. vay arkadaş dedim. bu ülkede ne kadar çok yunan tohumu var, inanılır gibi değil. ben başkan olsam ülkede sıkı yönetim ilan eder, demokrasi mahkemelerini kurar başbakan asma hayalleri kuranları bir bir kulaklarından asardım.
devamını gör...
buradan görebilirsiniz.

efendim eba tv'de yayınlanmış olup an itibarıyla sosyal medyayı ikiye ayırmıştır.
kim haklı kim haksız adnan menderes nasıl biri, herkesin kendi vicdanına bırakmak en doğrusu ama türk halkının hafızasında bile travmatik bir yeri olduğunu düşündüğüm bu olayı, animasyon formatında dahi olsa küçük çocuklarımıza izlettirmeyi kesinlikle doğru bulmuyorum. o yaştaki bir çocuğun insanın hayatının değerini idrak edebilmesi açısından buna dikkat edilmeliydi bence.

ayrıca; (bkz: adnan menderes)
devamını gör...
tamamen saçmalık, algı oyunu, gereksiz bir propaganda. eğer idamın gerçeklerini öğretmek istiyorsanız olayın tamamını, adnan menderes'i idama götüren süreci anlatırsınız sonra idamı gösterirsiniz. gerçeklerin sadece kendi işinize gelen kısmını anlatmayın gerçekleri tamamıyla apaçık anlatın iyi ya da kötüye o kişi karar versin. el yıkama videosu yükleseniz bundan iyi.
devamını gör...
eleştiren çoğu muhalifin bu idamı haklı gördüğü gerçeği de dünyanın en trajikomik şeylerinden birisi sanırım. kendi zihniyetinizden olmayanları linç edin, ama çocuklarınızın buna şahit olmasına da katlanamayın ahaha. bırakın izlesinler ki öğrensinler... öğrensinler ki suratınıza tükürsünler sizi rezil geçmişliler...
devamını gör...
bunun çocuklara gösterilmesini yanlış bulan muhaliflere tek tek sorun bakalım 15 temmuz günü nerede nasıl ne yapıyorlarmış..

bu modern anne babalar ve pedagoji beni çıldırtacak arkadaş. neymiş efendim ilkokul çocuğuna idam gösterilir miymiş..

ben bizzat kendim biliyorum cehapeli bir arkadaşımın yüzüne 7 yaşındaki çocuğu bu videoyu izledikten sonra tükürmüş.. bunların esas korkuları budur. yoksa gerisi faso fiso..
devamını gör...
belki de bazı cehape'liler adnan menderes'in asıldığını bu animasyonla öğrendi.
biz zaten biliyorduk,
siz 40 yaşına girmeden öğrenin istedik.
devamını gör...
darbeci anti demokrat zihniyetin hoşuna gitmeyen animasyon. halkın iradesi her zaman sağdan yana olmuştur ve her seferinde bu iradeye saygısızlık yapılmıştır.
devamını gör...
dindar nesil yetiştireyim derken kindar neslin doğmasına neden olan animasyon. 1. menderes haksız yere idam edildi. 2. haksızlığa uğraması onun toprak ağası ve abd uşağı olduğunu, memur eşini kapatması yaptığı, kumarbaz necip fazıl'a örtülü ödenekten milletin hakkını peşkeş çektiği gerçeğini değiştirmez. ne idamı hak etti ne de mübarek biri idi. 3. bu animasyonun sabi sübyana katkısı psikolojik hasardan başkaca ne gibi bir yararı var? çocuğunuz var mı yok mu bilmem ama çocuk dediğiniz oyuncak bebek değildir ve umarım çocuğunuz yoktur. 4. chp kadar başınıza taş yağsın! ne mikrop bir zihniyetiniz var ki yarım asırdır aynı şarkıyı söylüyor ve başa geçince de düşmanınızdan beter oluyorsunuz. beter olmuş ve sataşacak yer arıyorsunuz! Allah iki cihanda yüzünüzü kara çıkarsın! varsa yoksa bir siz müslümansınız ve partinize oy vermeyen herkes cehaleli fetöcü pekakalı kafir! hesap gününü yere indirme cüretini göstermiş şirk pisliği içindesiniz! tarihinizi çocuklara okutun, ar edecek yüzleri yere bakacak. hayır hayır, tarihin edep verdiği hiçbir çocuk mikrop tükürüklü değil.


teşekkürler.
devamını gör...
ilkokul kanalında yayınlansa biraz çekinceli yaklaşılmalıymış da ortaokul kanalı için normal bir animasyon. ülke başbakanını haksız yere asan ve yönetime haksızca el koyan darbeci geleneği başlatanlara tekrar lanet okuyorum bu vesileyle.
devamını gör...
çocukların her türlü gereksiz ve kötü propagandalara maruz bırakıldıkları türden video ve filmleri izlediği çağda kendi ülkelerinin siyasi tarihinden haberdar edilmeleri neden kötü olsun. ama burada dert başka...
tarih dersi verirken irtica, şeriat, dinci sözlerinden geri durmayarak anlatılan tarihi hadiseler, mustafa kemal'in yapmış olduğu kahramanlıklar, kubilay'ın kafasının kopartılması gibi siyasi olaylar rahat rahat anlatılırken, çok yakın bir geçmişte askeri darbenin sivil siyasete taktığı çelme vurduğu darbenin çocuklara doğru şekilde anlatılması niçin yanlış oluyor.
sanki tarihi çok doğru ve yansız öğretiyormuşsunuzcasına, gerçek bir olaydan niçin çocuk haberdar edilmesin.
sonra eğitimde japonları ingilizleri gibi pek çok milleti örnek verirken "bak çocuklarına siyasi tarihi nasıl da anlatıyorlar" diyen yine bunu yadırgayan insanlar değil mi. af buyurun kaç yaşında öğretilecekti. ve hangi taraf tarafından öğretilip neyin yandaşı olacaktı.
devamını gör...
sadece eksik hazırlanmış animasyon. menderes'in haksız yere idam edilmesinin gösterildiği gibi ingiliz işbirlikçisi vatan haini terörist şeyh sait'in idamı ile ingiliz zırhlısı ile kaçan vahdettin de gösterilmeli bence..

yanlış bulmadığım konu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar