af kanunu

ülkemizde denetimli serbestlik bir cezalandırma yöntemi olarak hapsetme son 100 yıllık cezalandırma teorisi ve uygulamasında merkezi bir konumdaydı ve denetimli serbestlik alanında dünyada yaşanan tüm bu gelişme ve tecrübelerle kayıtsız alınmıştır gerek akademi ve gerek kanun yapıcı ve uygulayıcı sebeplerinin tespiti ve buna yönelik önlemlerin alınmasında ziyade özellikle toplumda infial yaratan suç eylemlerinin ardından her defasında ceza miktarının artırılmasını isteyen kamuoyu başkasına nasıl bir karşılık verilmeli ve aşırı kalabalıkla insan haklarına aykırı şart ve uygulamaların olduğu cezaevi sistemi ile nasıl baş edilmeli gibi sorulara cevaplar aradılar bu ara siyasi suçlar ve bir taraftan fiili suçlar için kanunda öngörülen ceza miktarlarını artıran kanun değişiklikleri yaparak cezaevlerine gönderilen kişi sayısının artmasına neden olurken, bir taraftan da sık sık af kanunu veya benzer sonuç olan kanunlar çıkartmak sureti ile cezaevlerini boşaltmak çelişki ve kolaycılıktır.
devamını gör...
kafası esince adam öldüren, uyuşturucu satıp pkkya para kazandıran, tehdit, yağma, çocuk yaşta kız çocuklarına tecavüz suçlarını işleyip kader mahkumu olduğunu iddia eden iflah olmaz tiplerin dört gözle beklediği kanun.
kader mahkumu sıfatını onlara nasıl kaptırdık anlamıyorum. dehşet verici bir arsızlık seviyesi bu. ulan dingil asıl seninle karşılaştığı için şu an mezarda olandır kader mahkumu diyerek bir zincir de ben takasım geliyor.

toplumsal düzen için gevşek ceza infaz yasaları daha da sertleştirilmesi gerekirken oy deposu olarak görülen hapishanelerde yatanlara göz kırpanlara yazıklar olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar