ağaç dikmek

nebã® salla`llahu aleyhi ve sellem`in şŸöyle buyurduğŸu rivã¢yet olunmuşŸtur: islã¢m cã¢mi`asından bir müslüman bir ağŸaç diker de, onun mahsã»lünden bir insan, yã¢hut bir hayvan yerse muhakkak o yenilen şŸey, ağŸaç sã¢hibi için sadakadır. *
devamını gör...
nebã® salla`llahu aleyhi ve sellem`in şöyle buyurduğu rivâyet olunmuştur: islâm câmi`asından bir müslüman bir ağaç diker de, onun mahsã»lünden bir insan, yâhut bir hayvan yerse muhakkak o yenilen şey, ağaç sâhibi için sadakadır. *
devamını gör...
Allahın izniyle bir cana hayat vermenin en büyük göstergesidir.

diktiğiniz anda hayatınıza ağacı katmış olursunuz,sularsınız,konuşursunuz baharda çiçeklenmesini dallanmasını seyreder meyvelerini beklersiniz.

meyveler olur kendi büyüttüğünüz ağacın meyvelerini yer konu komşuya dağıtır fazlası olursa reçel yaparsınız.güzel yaz gölgeliği olur altında insanlar gelir oturur kahve içer sohbete dalarsınız.

bir ağaç dikmekler başınıza çok güzel şeyler gelebir.karşılıksız sevgiyi öğrenirsiniz.
devamını gör...
--- alıntı ---

“kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin”. *

“kim bir ağaç dikerse onun için ağaçtan hasıl olan ürün kadar Allah sevap yazar.” *

--- alıntı ---
devamını gör...
keyif veren bir iş.

ege orman vakfı aracılığıyla bizim de bir dikili ağacımız oldu çok şükür.

hayalim insanlara çok faydalı olacak işler yapmak ve bu iş sayesinde bu hayallerimin birisi gerçekleşmiş oldu çok şükür.

rabbim ağaçlarımızı yangınlardan korusun.
devamını gör...
zevkli uğraş.

şu yalancı dünyada bir dikili ağacım var diyebilmenin en güzel yolu.

birkaç dikili ağacım var be. en azından onlar var yani.
devamını gör...
güzel birşey. özellikle de yaşadığın yerde biryerlere dikiyorsan ağacı onun büyümesine şahit olmak da aydı bir zevk veriyor insana.

evimizin önüne diktiğim iki ağacım var, seneler önce diktiğimde kırılmaması için kenarlarına koruma yapmıştım, şimdi o ağaçlar kocaman oldular meyvelerini yiyoruz.
devamını gör...
dersi geçmenizde etkilidir bazı okullarda. ödev yapma ceza olarak ağaç dik. ya da ağaç dik bahçeyle uğraş final notunda 10 puan kazan. biricik hocamız bahane ile bütün okulu ağaç ve çiçek yaptı. *
devamını gör...
sulak yer olmalı. kuru toprağa diksen, sürekli gidip sulamak zorunda kalırsın. üstelik öyle her sulak yere dikemezsin çünkü cezası var.
velhasıl kelam her güzel şey zordur. tabiki ağaç dikmenin de kendince zorlukları vardır ağaçsever kardeşler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar