against the oppression

"ilgili yazarın yaptığı tespite değerlendirme yapmak için de önce o tanımı anlamak gerekir" derken, devamında yazdığı "bunlardan birisini yadırgama gafletine düşmüş olanlar elbette ki fular takmayı bırakın tasmalarını çıkaramazlar." gibi içerisinde köpeklere ve hadi daha iyimser olalım bazen de kedilere takılan "tasma" ibaresini barındıran bir tanımı girmiş olan arkadaşımız. içerisinde fular geçen tanımı ben yazdığım için bu tanıma kendimi muhatap kabul etmek durumunda kalıyorum ancak ben iyimser davranıp 'kedi' şeklinde alınacağım. (#6489946 )

tanımları anlamadan yorum yapmayın derken tanımları anlamadan yorum yapan yazar şeklinde tanım yapalım madem.
devamını gör...
kelime oyunları ile meşhur sözünü esirgemeyen yazarımız.
ben nasıl farketmedim ilk geldiğinde hayretler içerisindeyim.
darısı fake hesaplarına inşallah*
geçte olsa hoşgeldiniz yazarı.
devamını gör...
yeni geldi 15 gün oldu olmadı ama aralık ayında en çok tanım yazanlar listesine 339 tanımla 19. olarak adını yazdırdı hele bir otur soluklan demek isterdim ama hedef büyük koşman gerek. ocak ayında 500 yazarsın sen ben o ışığı sende görüyorum.
devamını gör...
sol framede alt alta başlıklarla cümleler kurma işini iyi beceren yazar kişisi. ikidir denk geliyorum zamanlamalar başarılı. hatta manidar.*

amma benim aklımdaki soru şu, olm ya da kızm işsiz misin? hayır işsiz isen karşı sözlüğe çırak verelim altın bilezik monarklık öğrenirsin.
devamını gör...
savunduğu veya düşündüğü şeyleri uslübuyla, gerçekleri olduğu gibi aktaran zararsız bir yazar. mahlası yeterince şey söylüyor zaten. neden onca seçenek arasında yaftalamaya başvurulur anlamak güç doğrusu.
devamını gör...
bir yerde risale-i nur ile alakalı bir paylaşım yaptım diye beni birkaç yerde yerin dibine sokmaya çalışmış yazar. halbuki ne kimseye sataşmıştım ne hakaret etmiştim. o tanımda belirttiği gibi "dini inancını yaşayan arkadaşlarımız o inancı yaymayı ahlaki yoldan yapmayı tercih ederken, kişiyi kazanmak için ikna etmeye çalışırken..." olayını yapıyordum yani. sonra bu sayesinde uyuyabildiğimiz arkadaş maşallah demediğini bırakmadı.

(bkz: kendinin farkında olmamak)
devamını gör...
o yazsın biz okumayalım yazarı* kendisiyle özel mesajla konuştuğumda tanım yazdığı gibi konuşmadığını farkettim. tamam sert yazıyor biraz ama sert konuşmuyor. mesajlaşırsanız anlarsınız. bazıları bunu iki yüzlülük, belki korkaklık olarak değerlendirecektir. ancak kesinlikle öyle değil. tanım yazarken öyle ortaya konuşursunuz. bazen hitap ettiğiniz kişilerin düşünceleri, hisleri aklınıza gelmez. birebir konuştuğunuzda anlarsınız durumu. işte onda da öyle oluyor bence. konuştuğumuz zaman bir meselede nedenlerimi anlattım ve dinledi.

bence bu bir erdemdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar