ağır yaşamlar

orijinal ismi my 600-lb life olan tlc'de yayınlanan program. kilosu sağlığını, hareket kabiliyetini ve hatta hayatlarını ellerinden alan hastaların doktor kontrolünde zayıflamalarını konu alır.
devamını gör...
programda izlediğim o ağır insanların, azmi çabası beni ağlatıyor. doktorun yaşamak için son şansın bu demesi falan acayip etkiliyor. şelalelerimi tutamıyorum.
devamını gör...
tlcyi ne zaman açsam karşıma çıkan, ilgiyle seyretmenin yanısıra bir süre sonra kabak tadı veren program.

izliyorsam da sırf doktor nowzaradan için izliyorum. adam ne karizmatik ne zeki ne yakışıklı bişi öyle ya. evimin ağası yapasım geliyor öyle bir şapşik.
devamını gör...
insanın kendi eliyle kendi hayatını nasıl mahvediyor olduğunu açıkça görmemizi sağlayan program. bu kilolara ulaşan insanların büyük bir çoğunluğunun geçmişte cinsel istismar öyküsü olması çok acı.
devamını gör...
bu programdaki insanları görünce bir de afrika'da açlıkla mücadele eden insanlar geliyor aklıma ve kötü hissediyorum. şu programdaki insanlara da sinir oluyorum.

bir tarafta aşırı bir şekilde yemek yiyip ameliyatla midesini küçültüp yağlarını aldıranlar, diğer tarafta bir deri bir kemik kalıp açlıktan kırılanlar...
devamını gör...
hepsinin temeline bakıldığında psikolojik bozukluk mevcut. bu sebeple mutlu olma yöntemi olarak, ya da hisleri bastırma olarak yemek yemeyi tercih ediyorlar. Allah cümle morbid obezitelere şifa versin.
devamını gör...
tlc de bir program. annemle oturup elimde örgümle kritik yapmayı en sevdiğim.. şişkolarin bahanelerini duydukça oturduğum yerde delleniyorum. 350 kilo olmuş babam bizi çok döverdi küçükken diyor. la de get.
devamını gör...
bir yandan buradaki insanların bir an önce zayıflayıp, normal bir görüntüye kavuşmalarını istiyorum.

bir yandan sizin bir günde yediklerinizi afrika'da bir insan 1 hafta yemeye kalksa bitiremez diyor, kızıyorum içten içe bu programdakilere.
devamını gör...
fazla 5 kiloma şükrettiren program. hayat hakkaten çok ağır bir imtihan kimine bedenen kimine duygusal açıdan.
devamını gör...
kilo verme sevdasında olan insanların gösterildiği ibretlik üzücü belgesel dizisi. adamlar kilo vermeye çalıştığı dönemde bile hardal ketçap mayonezden vazgeçmeyip hamburger yitip kovayla çıtır tavuğu gömüyor.

geneli de kilolarının onları insanlardan koruduğuna, kalkan görevi gördüğüne kanaat getirmiş. yahu şeytanın vesvesesi bunlar, hep diyorum bir "la havle..." çekip kendinize gelin.
devamını gör...
çok sinirleniyorum bu siskolara öyle böyle değil. 600 kg olmuş ayıoğlu ayının oğlu hala bahaneler öne sürüyor. "benim problemlerim var, böyle unutuyorum." yalan! ağzını kırdığımın ayısı. dünya üzerinde her problemi olan 500 kg mu defol lan klinikten diye d.r nowzaradan bir kaçını kovsa içim ferahlayacak. günde 3 ailenin yediği yemeği yiyor, napiyon sen diye sorana dokanmayın ben travmatigim. bir de hala dik giden var. onlar en beteri. sanki milletin umurundasın öl lan.
devamını gör...
programın bir çok bölümünü izledim. hemen hepsini biliyorum.
sonuç; türk mutfağından uzak fast food kültürü ile sürekli sandviç, hamburger ve patates kızartması üçlüsünün eseri.
devamını gör...
ciddi manada ağır olan yaşamlardır. bu hastaların aşırı kilolarının temeli psikolojik sorunlara, travmalara dayandırılıyor. ne kadar doğrudur bilinmez. ancak taşıdıkları kilo, sahip oldukları göbeğin en başında sırtlarında bir yük de olabileceğini tahayyül etseler bu denli sıkıntılı kilolara ulaşmazlardı diye düşünüyorum. aşırı kilolular bir yana, obezite amerika'da oldukça yaygın malumumuz üzere. amerika'da da ürünleri olan giyim firmalarının etiketlerine baktığımızda elimizdeki bedenin orada daha alt bedenlere tekabül ettiğini görüyoruz. bunda psikolojinin yanısıra amerika'da yaygın olan fastfood ürünlerin ve sağlıksız beslenme stillerinin etkisi olduğu ortada.

topraklarımızda yaşıyor olduğumuz için başka bir şükür sebebi daha...
devamını gör...
doktorun ibrahim tatlıses gibi sakalları kesip saçlarını boyası her izlediğimde güldürüyor beni.onun dışında Allah kimseyi boğazıyla imtihan etmesin dedirten programdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar