ağırkanlı

dolaşım sisteminin dahi yavaş hareket ettiği düşünülen insan modeli. binilen tramvayın yavaşlaması,yol bölü hızın hiçbir zaman küçük rakamları görememesi, bir işin kır saatte yapılmasının vücuda gelmesi bu kişinin semptomlarındandır. hareketli bir kişi ile ilişkisi incelenmeye değerdir.
devamını gör...
iyon hekim hipokrat'ın ortaya attığı kişilik tipidir. ağırcanlılık yani tembellik, ağır ve yavaş hareketlilik, soğukluk, kolayca duygulanmayış vb. niteliklerini kendinde toplayan insana verilen psikolojik ad.
devamını gör...
(bkz: boğa burcu)
aslinda yildiz takimlarina bakinca malak bile diyebiliriz ama niyeyse boga demisler bunlar kadar agir hareket eden baska canli yok turkiyenin koalalari yemek ver uyku ver agaca sarilip uyurlar oyle ruhsuz oyle sey biseyler.
devamını gör...
sakin yapılı olmak ile karıştırılmaması gereken halet. ağır kanlı olmak uyuşuk yavaş gerektiği yerde tez olmamak hali olup, sakin olmak ise gerektiği yerde gerektiği kadar davranmaktır. ağır kanlı çevresindekileri kanser etme yetisine sahipken sakin yapılı insan aranır sevilir birlikte iş yapılması son derece verimli ve keyiflidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.