ağız şapırdatmak

yemek yerken ya da sakız çiğŸnerken dudakların kapalı olması gerektiğŸi görgü kuralını gözardı eden bünyenin yaptığŸı eylem. sinir katsayısının ışŸık hızıyla artmasına vesile olduğŸundan, kalp kırmamak adına ilgili ortamdan hemen uzaklaşŸılmalı, imkan yoksa, farzı misal toplu taşŸıma aracındaysanız hemen oracıkta transa geçilip, o anda dünyadan kopulmalıdır. öyle ki etraftaki sesler yavaşŸ yavaşŸ uzaklaşŸmalı, sonra tamamen sessizlik..tabii transtayken göz ucunuzla etrafa da bakın ki durağŸınızı kaçırmayın.
devamını gör...
bu eylemi gerçekleştiren kişinin empati yapmasını sağlarsanız söz konusu kişi de ciddi değişimlere sebep olabilirsiniz. şöyle ki eğer ağız şapırdatan kişimizle samimiyetiniz iyi sayılabilecek düzeydeyse, çiğnenebilen yumuşak şekerlerden* bir tane atın ağzınıza ve kulağına yaklaşıp sesli sesli çiğnemeye başlayın. bunu yaparken çıkardığınız sese biraz tahammül etmeniz gerekecek ama dayanın, pes etmeyin lütfen. çünkü ağzınızdaki şeker tamamen bittiğinde söz konusu kişi de artık bir ağızşapırdarmayan olacak.*

tanım: ağızşapırdatmayanların tahammül sınırlarını oldukça zorlayan sesin çıkmasını sağlayan eylem.
devamını gör...
işkence... amcam misafir, öyle bir ağız şapırdatıyor ki insanın yemek yeme konsantrasyonunu bozuyor. e adam misafir, bi'şey de diyemiyorsun... insanın sinirleri geriliyor yemek boyu.
devamını gör...
çıldırtan, sinirimi bir anda tepeme sıçratan davranıştır. merak ederim, kişi ağzından çıkan o sesi duymuyor mu ve eğer duyuyorsa nasıl hala rahatsız olmadan aynı şekilde yiyip içmeye devam ediyor? işte beni esas çıldırtan şey bu. hiç ama hiçbir şekilde tahammülüm olmayan sestir bu. kafamı duvarlara vurasım gelir her duyduğumda.

bir de yemek yemese bile o sesi çıkaranlar var. onlar ayrı tez konusu zaten. aynı şey onlar için de geçerli; yahu duymuyor mu arkadaş ağızlarından çıkan o sesi ve duyup da rahatsız olmuyorlar mı, kendime bir çeki düzen vereyim demiyorlar mı?

sabah sabah sinirlerim zıpladı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar