ağzı köpürerek dine küfür eden ekşici güruh

nedeni niyesi olmadan varlar bunlar. sebepsiz.

çok da şaapmamak lazım, kanalizasyon hatlarında dolanan pislikleri düşünüp şehirlere mi küsecez aga, ekşi iyi bir not defteridir, ne ararsan bulursun. faydalanmak lazım.

arıtma tesisleri ise belediyenin işi,sen bulunduğun yeri temiz tut yeter. mesela burayı.
devamını gör...
kâfir, yani küffâr. küfür kökünden. bir insana müslüman derken "allah'a inanan müslüman" mı diyorsunuz?

anlatım bozukluğu olan tamlama.
devamını gör...
bunlara, "yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde, "biz ancak ıslah edicileriz!" derler.

iyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. fakat farkında değillerdir.

onlara, "insanların inandıkları gibi siz de inanın" denildiğinde ise, "biz de bu beyinsizler gibi iman mı edelim?" derler. iyi bilin ki, asıl beyinsizler kendileridir, fakat bilmezler.

iman edenlerle karşılaştıkları zaman, "inandık" derler. fakat şeytanlarıyla (münafık dostlarıyla) yalnız kaldıkları zaman, "şüphesiz, biz sizinle beraberiz. biz ancak onlarla alay ediyoruz" derler.

gerçekte Allah onlarla alay eder (alaylarından dolayı onları cezalandırır); azgınlıkları içinde bocalayıp dururlarken onlara mühlet verir.

işte onlar, hidayete karşılık sapıklığı satın almış kimselerdir. bu yüzden alışverişleri onlara kâr getirmemiş ve (sonuçta) doğru yolu bulamamışlardır.

bakara/11-16
devamını gör...
Allah'ın laneti üzerlerine olsun. şehadet makamına bile dil uzatacak kadar alçak olanları var.
peki biz ne yapabiliriz buna karşın?
yazarız, ki yazıyoruz. had bildiririz, lanet okuruz, okumalıyız. dilsiz olmamak gerek.
devamını gör...
kinini daima diri tutma gayretindekiler, bir yerlere saplı kalmışlar ile hoşgörü dinine mensup olduğu kadar hoşgörüsüz olabilenlerle kapışacak güruhtur. üstün olanın hakir birilerince sövülmesiyle gömülmesi nerede görülmüş?
devamını gör...
o zaman reklamlarını yapmamak gereken güruh. cehalet kavramı görecelidir. birine cahil derken kendi cahilliğini farkedemez çoğu zaman insan. ha bu durum o güruhu haklı yapar mı? asla. ama mekanların birbirlerinden pek farkı yok. sadece roller değişik.
devamını gör...
yine aynı yere geliyoruz.
bunlara sorsan dünya çok hoşgörülü bir yer olmalıdır ama kendilerinde hoşgörü ve saygı kavramları gelişmemiştir.

büyük olasılıkla hayatlarından memnun olmayan bu tipler, hayatlarındaki sorunların nedenlerinin en ortasına müslümanları ve dini koymaktadır. "sizin yüzünüzden bu ülke böyle, yok sizin yüzünüzden benim hayatım şöyle." diye içlerindeki suçluluğu başkalarına veya bir fikre atma gereksinimi duyan bu canlılar kendilerine hiç pay çıkarmazlar.

ulan elin ateisti elektriği buluyor, sen oturduğun yerden küfrediyorsun demezler mi adama? sonra kendileri saygısızlık yapmalarına rağmen diğer herkesten saygı bekler. hastalıklısınız kardeşim, artık bunu kabul edin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar