ahmed akgündüz den cemaate şefkat tokadı

--- alıntı ---

cemaatin önde gelen isimlerinden ahmed akgündüz hoca dershane tartışmasında zaman gazetesi'nin tavrını eleştirdi.
cemaat mensuplarının saygı duyduğu, cemaat'in önde gelen isimlerinden prof. dr. ahmed akgündüz'den dershaneler konusundaki tartışmalara yeni boyut kazandıracak sürpriz bir yorum geldi.
akgündüz, zaman gazetesi'nin aldığı tavrın ve yaptığı yayınların yanlış olduğunu belirtirken, bediüzzaman'dan yaptığı alıntılarla, dayanışma ruhunun tamir edilmesi çağrısında bulundu.

erdoğan'la ilgili çarpici örnek

zaman gazetesi'nin attığı manşetlere "atılan gazete manşetleri çok çirkindi, hakikaten yenilir yutulur bir başlık değildi" şeklinde tepki gösteren başbakan erdoğan'a destek veren akgündüz, erdoğan'ın cemaat'e karşı bir art niyetinin olmadığını da şu çarpıcı örnekle anlattı:

burada şunu anlatırsam daha iyi anlaşılacaktır. iki sene evvel kazakistan'a gidecektim ve başbakan ile karşılaştım. kısa sohbetten sonra bu ziyaretimi öğrenince, ben de sizden evvel gideceğim dedi. sebebini sordum ve beni hayrete düşüren şu cevabı verdi:

"hocam! rusya'da ki yönetimin etkisiyle kazakistan'daki 25 okulumuza baskılar başladı. kazakistan başbakanı imanlı bir genç ve yakın arkadaşım. bu meseleyi halletmek için gidiyorum."

şimdi soruyorum: 100 yıllık tarihimiz içinde benzeri bir hadiseyi merhum özal'ın bazı hizmetleri dışında söylemek mümkün mü? (star gazetesi)

edit: eee... ne de olsa diyarbakır'lı. diyarbekir Allah vekil. diyarbakır'lı olsun da taştan olsun... *

--- alıntı ---
devamını gör...
yazısında geçen ve bediüzzaman hazretlerine (rhmt.aleyh) ait olan şu söz çok ama çok manidar: gizli münafıklara büyük bir yardım olan birbirinden küsmekten ve baruta ateş atmak hükmündeki gücenmekten vazgeçiniz..
devamını gör...
"islam alemi ve türkiye tam bir buçuk asırdır, şu anda türkiye'nin yaşadığı islami inkişafı ve maddi refahı yaşamamıştır. iii. selim'den beri arzulanan hedefler, bugün birebir gerçekleşmektedir."
ahmed akgündüz

"biz de buna gıcık oluyoruz. böyle devam ederse, 'zavallı müslümanların tek kurtarıcısı biziz' diye kimseyi kandıramayacağız"
pennsylvania
devamını gör...
fetullah gülenin hatalarını eleştirdiğimde hep şu ikazı aldım ''söylediklerin iftiradır hocanın elbet vardır bir bildiği,hem hocanın hem de cemaatteki müslümanların hakkına giriyorsun yazık sana'' onlara verdiğim tek cevap; ''fetullah bey önce said-i nursi'nin kul hakkını ödesin,zira onun üzerinden pirim yapıp buralara geldi ve hala onun adını kullanarak yanlış fikirleri müslümanlara yutturuyor,eminim ahırette herkesten önce said nursi yakasına yapışacaktır ''
devamını gör...
önümüzdeki dönem cemaatin ahmed akgündüz'e olan tavrının değişmesine şahit olacağız. en son avrupa'da bir konferansına katılmıştım hocanın. cemaat düzenlediydi. o zamanlar kendisini eleştirenleri püskürtmeyle uğraşıyorlardı.

şimdi cemaatten beklenen yavaşça hocayı destekleyen tavırdan geri vitese alması, zamanla hocadan soğuması, ufak ufak hocanın hatalı söylemlerini zaman gazetesinde filan yazması, en sonunda da hocayı firavun ilan etmesi. yapar mı yaparlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar