ahmet davutoğlu nun kahvaltı sofrası

açıkçası fotoğraftaki sofra inandırıcı değil. o sofrayla bütün suriye kahvaltı yapar, tabakların dibini ekmekle sıyırsan yanındaki filistini de doyurursun...
devamını gör...
kırmızılı abi de yiyecekse sorun yok bence.
devamını gör...
misafire ikramın abartılmasından kaynaklanmış bir olay. biz insana insanlığından fazla makamına göre hürmet ettiğimiz için böyle at gibi sofralar kurup "aman memnun kalsın" zihniyetinde yaşadığımız için onları zan altında bırakıyoruz. misafir umduğunu değil bulduğunu yer mevzusu aslında burada karmaşık bir hal alıyor. o sofradakilerin hepsi zaten yenilmeyecektir. o sofradakilerin orda olduğu bile meçhuldür fakat biz varmış gibi konuşursak.

bu kraldan fazla kralcılık yapan kişilerin hazırladığı bir sofradır. davutoğlu'nu suçlayanlar acaba sofrayı hazırlatanın kendisi olduğunu mu zannediyorlar merak ediyorum. tamamen karalama amaçlı yayılan bir fotoğraftır. biz gerizekalı olursak böyle şeylere aldanırız. rızkı veren Allah'a ona neden böyle verdin diyebilirmiyiz. hayır. oturun kuru ekmek soğan yiyin karnımız doyunca hepimiz zaten eşitiz.
devamını gör...
pis aç fakir ekşicilere dert olmuştur.
devamını gör...
lisedeki hocamı gördüm ne alaka lan. sofra da iyiymiş hani de bari aynı reçelleri zeytinleri fotoşoklamasaydınız bebeler. çeşit mi bitti dünyada.
devamını gör...
ahmet hoca'nın eşi ne güzel kahvaltı hazırlamış öyle. maşallah. işte bu yüzden evlenmelisiniz gençler.
devamını gör...
kafa karışıklığı yaratan sofra. fakat orada kaselerin çokluğu değil, kaselerdeki yiyeceklerin herkesin uzanabileceği biçimde bölüştürülmüş olması söz konusu sofrayı gözümüzde büyütmemize sebep oluyor. yani üzgünüm ama sofra normal.

yine de lükse düşkünlüğü ima eden her şey ölsün pls.
devamını gör...
kahvaltıda 2 yumurta kırıp, krem peynirle ekmeğe abanan biri olarak hiç normal karşılamadığım görgüsüzce hazırlanmış bir sofradır. gözümüz yok. afiyet olsun.
devamını gör...
ortalama bir hafta sonunda bizim üç kişilik ailemizin kahvaltı sofrasının biraz zengini olan sofradır. o fark da sanırım bu sofraya çok daha fazla adamın oturacak olmasından kaynaklanmakta.
devamını gör...
kaç kişinin yediği tam olarak görülmeyen sofra...

kişi sayısı sofra ile orantılıysa problem yoktur...

öyle bize gösterilen her fotoğrafa karşı sazan balığı psikolojisi beslememek lazım...
devamını gör...
en az 6 kişilik hazırlanmış, masanın büyük olması, uzanma sorunu yaratacağından, serpiştirilmiş gayet mütevazi bir kahvaltıdır. şimdi buradan bir şey çıkaracak olan ahmaklara tavsiyem, kurban derisi paralarını toplayıp aynı günün akşamı kokteyl düzenleyen kemalist kokoşları görmeleridir. bir gecede 10 sene önceki parayla 100 milyar lira israf etmişlerdir. bu resimde ise peynir zeytin reçel kombinasyonu mevcuttur, ve aşırıya gidilmemiştir.
devamını gör...
fotoşop gibi duran bir kahvaltı. fotoşop değilse de adam bakan kazanıyor ki kuruyor sofrayı hesabını öte tarafta bize değil Allaha verecek. şimdi olaysız bir şekilde dağılın.
devamını gör...
hiç gerçekçi durmuyor bu sofra. bir kere bu kadar karışık ve yığın halinde bir sofra hazırlamaz hiçbir kadın ya da garson diyelim, resmen reçel tabaklarından fayans döşemiş gibi az zorlasa kat çıkacakmış, aynı reçel, bal ve zeytinden dört-beş tabak var, yeşil zeytinler dip dibe duruyor, bu işte bir mallık var... ayrıca 9 adet servis tabağı var yani nereden baksan en az 9 kişilik bir sofra tabii yine de çok tabak kalabalığı olan, insanı yemekten soğutan bir düzen var masada. ıııh hiç gerçekçi değil hakikaten, yahu kahvaltı sofrasında çay yok çay, çaysız kahvaltı mı olur.

ince belli bardakta çay olmamasından mütevellit bu fotoğraf sahtedir arkadaşlar.*
devamını gör...
bursu kaybettikten sonra sofraya abanmış garibim, yani insanın gözü doymalı noktasından hareketle, ciddi bir uzanma sorunu var hakkaten, sofranın bi yarısı görüş alanının dışında.
devamını gör...
çay görülmediğinden eksik sofradır.

bir günde hepsini yerim. foroşopmuş değilmiş ilgilenmiyorum. yeri gelince kuzuya saldıran ben burada fakir edebiyatı yapmayacağım. evet hepsini bir günde yerim. hadi 1,5 olsun bilemedin 2 gün.
devamını gör...
bütün suudi arabistan ayaklarının altındayken oruç tutmayı öğütleyen ve uyuduğu hasırlarda orası burası moraran peygamberin unutulduğunun alemetidir. ısraf kendini en çok kendini yiyeceklerde gösterir, hodfuruşluğun ruhi zarar ve ziyanın kendisidir aşırı ve çeşitli yemek. saraylardan çıkmayıp, halka karışmayan-benzeşmeyenin vay haline. ne zaman saraylara, sultan sofralarına girildi o zaman gerileme oldu hep. topraklar kazanıldı belki ama zihni ve fikri gerilemeler her zaman oldu. sultan saraylarından çıkıp demokrasi kulvarlarına girdik diyorsanız sizi meclise bisikletle giden yöneticiler olarak görmek istiyoruz.
bazen beni derinden etkileyen bediüzzamanın yaşantısından bir kesit gelir aklıma. gerci onun yaşamının her dakikası ibretliktir. kastomunuda sürgünü iken. ekmek ihtiyacı için fırına gider ekmeğini yer daha sonra kırda-bayırda topladığı odunları fırıncıya getirirmiş aldığı ekmeğin karşılığı olarak. fırıncıların onca ısrarına ragmen illa o yaşta sırtında taşıdğı odunları getirir fırıncıya teslim edermiş aldığı her ekmek karşılığında.. burda bir sufist dilencilik mantık yok. tümüyle aşılmış bir zihin anlayışı, ruhi bir erdem vardır.
devamını gör...
tabak kalabalık ama çeşit sınırlı.

o kadar emek verip masayı donatıyorsun pc başında, neden beş-altı farklı tabağa aynı yeşil zeytini koyuyorsun? salam için yine öyle.
devamını gör...
6 yıllık tasarımcıyım böyle photoshop görmedim dedirten kahvaltı.

iyi ki bir photoshop demeyi öğrendiniz. ona buna photoshop anasını satayım.
devamını gör...
servis masası değildir, çatallar bıçaklar dağıtılmış, davutoğluyla karşıdaki gözlük yemeğe başlamış, çaylar gelecek, garson abi arka cenahtan kolluyo nereye tıkıştırırım diye, artanları da kırmızılı yiyecek, yani bir kırıntı bile heba olmayacak, tabakları yalayacak, gerekirse porselenleri bile yiyecek, öle bi adam.

(bkz: aksırıncaya tıksırıncaya patlayıncaya kadar yiyin efendiler)
devamını gör...
piyasada kahvaltı servisi yaptığını sanan ticaret hanelere fotoğraflarının hediye edilmesi gereken sofradır. o ne süper bir dizilimdir öyle, her şey herkesin elinin altında.

ha bolluk falan derseniz, o sofra doluyken ona bakmak gerek, adam sadece eşiyle kendine o sofrayı kurdurmamıştır elbette.

bir de gözden kaçırılmaması gereken önemli bir nokta da insanların bazen yağcılık yapayım derken yağdanlığı yutmaları durumu var.

devamını gör...
en az 12 kişilik bir sofra o,
hangimiz 10 küsür kişiyle bir mekana gitsek serpme kahvaltı istesek aynı şekilde gelir.

sofradan anladık ki, davutoğlu en çok salam, tereyağı ve zeytin seviyormuş, masa da cm başına salam, zeytin ve tereyağ düşüyor.
hani bir gün olurda kahvaltıya çağırırsak aklımızda olsuasdfghjklk.
devamını gör...
onu azda olsa taniyanlar o sofrayi onun hazirlatmadigini tahmin ederler(tanimak icin ahbap olmaya gerek yok kisaca hayatini okuyun yeter)
görünen tek hata bu sofra ne böyle diye ya oturmamali yada kaldirtmaliydi gözebatan kalabalik tabaklari.
(tabi resim gercekse)
devamını gör...
ulusalcı tarafa yakın bi arkadaşın ağzı sulanarak anlattığı, hükümetin samimiyetsizliğine dem vurduğu olay..vardır onda bi yanlışlık demiştik nitekim cumhuriyet gazetesi, bi yanlış anlaşılma sonucu 30 kişilik sofra hazırlandığı şeklinde olayın doğrusunu tekzip etmişti.
devamını gör...
yemek yerken yorulur mu insan, böyle bir sofrada yesem yorulur, yorulduğum için acıkır tekrar yemek yerdim. her şeyi anladım neden 3 tas yeşil zeytin var? hadi atayisler bunu açıklasın. neden 3 tas yeşil zeytin?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar