ahmet kaya

#özgürler 

anlamıyorum "şarkısı güzelde, kişiliğini sevmiyorum"cuları. yahu ahmet kaya kendi kişiliğiyle şarkı besteliyordu, başkasının kişiliğiyle bestelemiyordu ki.
neyse, kürtçe şarkı söylemek zamanında bölücülüktü. şimdilerde trend olmuş millet sahneye çıkıp kürtçe şarkılar söylüyor, üstelik bu barış için yaptı denilip alkışlanıyor.
yok lan cidden anlamıyorum hatta anlayamıyorum insanları...
devamını gör...
biyolojik hayatın sona ermesi ölmekse, ölmüştür! zira an gelir la ilahe illallah kanuni süleyman ölür. ömrünün hırsızıdır her ölen pişman ölür... ama hakir görüldüğü topraklar onca câniyi barındırmaktayken kendisine memleket hasteri çektiren topraklar revâ görülmüştür ya en çok o koymaktadır adama.

uçtum ateş üstüne
dağlansın diye sızım
sorma halim ne olur
yoruldum anlamsızım

yağmur doldu içime
açım sigarasızım
uyuyor musun anne
ben geldim vefasızın

suç oldu suç üstüne
her şarkım her yazım
vuruştum türkülerle
kanla beslendi sazım

bir rüzgarın önende
kaçağım kuralsızım
duyuyor musun anne
yalnızım çok yalnızım

evet şiddeti övdüğü anlaşılan sözleri de vardır, gaza gelip birilerini(!) özlediğini de söylemiştir. fakat bu ülkeyi sevmediğini kimse söyleyemez.
ben ahmet kayayı ermeni de olsa kürt de olsa yine dinlerdim. günü kurtaran, kullan at şarkılarla cebini doldurup, güzellerle havuz başı sefası yapanlar sanatçıysa ahmet kaya sanatçı değildir!
devamını gör...
bestelediği şarkılara bakarsak türk şiiriyle iyi bir yakınlığı olduğunu çıkarabileceğimiz sanatçı. attila ilhan, ahmed arif, yılmaz odabaşı, rıza tevfik, can yücel vb şairlerin şiirlerini bestelemiştir.
devamını gör...
imralı da ki adamın bu adamla hiç tanışmadım hiçbir cephedede bulunmadı maddi manevi desteğini hiç görmedim dediği para delisi iğreti kişi
devamını gör...
kendisine vatan haini diyenlerin vatan millet sevgisinden ciddi süpheler duyduğŸum sanatçıdır. haksızlığŸa uğŸramışŸ, vatanından uzakta ölmek zorunda bırakılmışŸtır.
memleket sevdasından şŸüphesi olanların sadece memleket hasreti şŸarkısını dinlemesini tavsiye ederim.
devamını gör...
ateist olduğu için hiç birşey bulmadığımız, ancak terör destekçisi olduğu için yandaş medya tarafından müslüman kesimin üzerine yıkılmaya çalışılan şarkıcı.
devamını gör...
bu aralar bir ahmet kayacılıktır almış başını gidiyor kimi görsem "ah yazık oldu uh yazık oldu "lan be angut sen onun adını ağzına almayı hakkediyor musun ki ona acıyorsun ? niye o zorlu zamanda yanında değilsin onu desteklemedin onu yrinden yurdundan ettikleri zaman , ona çatal ,bıçak ,zıkkım atıldığında niye bir tepki göstermedin. hani ruhu , ruhsuzluğu, bireyselliği de geçtim hani toplumsal bir kıpırdanma bir hareket,"yahu kardeşim iyi güzel sen buna çatal atıyon da bu adam anana avradına sövmedi, karını elinden almadı , kendi öz ve öz diliyle ilgili bir parça yapacağını söyledi".dil ulan dilden bahsediyoruz tabi gel defaşolara anlat.ben aslında sadece faşoları suçlamıyorum öz ve öz kürt aydınlar, kürt sanatçılar (sözde) kulağına bir vibratör sokup "abi biz duymadık görmedik derlerse faşolar tabi ki haklı olur. örnekse mahsun kırmızıgül kendi kültürüyle ,diliyle ilgili bin tane parça yapsın bin tane film çeksin kimin tınındadir. tabi ortalık sakinleşti yaparsın parçaları filmleri
devamını gör...
zamanında ülkücü arkadaşların gizli olarak elden ele kasetlerini dolaştırıp şarkılarını dinlediği sanatçı. kürtçe klip çekmek istiyorum deyince ünlü türk düşünürleri(!) serdar ortaç, ercan saatçi gibilerinin tepkilerine maruz kalmıştır.
devamını gör...
türkiye'de protest müziğin en ünlü sanatçısı olan müzik adamı. mgd ödül töreninde kendisine karşı yapılan linç gösterisinden dolayı ülkeyi terk etmek zorunda kalmış, çok sevdiği insanlarından ve ailesinden koparılıp sürgün hayatında vefat etmiş büyük değer. kıymetini bilemedik malesef.
devamını gör...
siyaset meydanı programıyla gözleri yaşartandır. çok özlenendir.

"aydınlasın diye şu kirli yüzler
biz durmadan savaşırdık!"

ayrıca

"benim en çok üzüleceğim şey öldükten sonra insanların benim bu ülkeyi sevmediğimi iddia etmeleridir. ben bu ülkeyi edirneden ardahana çok sevdim"

dedi gözleri yaşlı..

biz de seni sevdik be abi.
devamını gör...
bir çoklarının kendisini sevmem ama sanatını severim dediği şahıs. o nasıl oluyor lan. kendini sevmediğin bir adama nasıl tahammul edip sanatını dinleyebiliyorsun. misal ben birahim tatlıses i de sanatınıda sevmem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar