ahmet nesin

az önce internet sitesinden yazılarını okumaya başladım karışık bir şekilde,aslında tam anlamak istemediğimi düşündüm bu yazıyı yazmaya başlarken çünkü ben zeki demirkubuzu tanımak istediğim zaman bütün filmlerini tarihi sırasıyla izledim bir sürü söyleşisini dinledim okudum az haksızlık yapmak gerekirse diye yazıyorum ya da haksızlık sayılmaz okuduğum yazılara göre yorum yapmak gerekirse de diyebiliriz pek bi fikri yok bence.ya da çok mu beklenti içerisine giriyorum acaba bilmiyorum ama yazıları okurken birşeyler ifade edecek bana birşeyler katacak düşündüğüm bi kaç şeyin yanlış olduğunu söyleyecek diye mi okudum bilmiyorum ama çok sıradan geldi yazıları bana.fikri yok derken de tabi ki bir fikri var yani objektif gibi görünse de objektif olmayan biri bir düşüncenin ya da bir inancın sıradan bir söyleyicisi.en son orhan pamuk için aynı şeyi düşünmüştüm ama ona biraz daha saygı göstermiş bi kaç kitabını okumuştum sonra bi daha okumadım sn pamuk u.
belki yazıyla değil söyleyişle iyidir kimbilir ya da değildir
devamını gör...
nefi'nin 400 yıl önce kendisine yav he he dediği hasetçi vatandaş.--- alıntı ---

müftü efendi bize kâfir demiş
tutalım ben o'na diyem müselman
lâkin varıldıktan ruz-ı mahşere
ikimiz de çıkarız orda yalan

/

tahir efendi bana kelp demiş
iltifatı bu sözde zahirdir,
maliki mezhebim benim zira,
itikadımca kelp tahirdir.

--- alıntı ---
devamını gör...
almanya'da 500 kişinin katıldığı hayır mitingine katılmış kişi.

"demokrat olduğum için böyle bir şeyi destekliyorum, ben hala referandumun yapılıp yapılmayacağından emin değilim. son anda vazgeçebilirler. çünkü erdoğan ilk defa seçime mağlup olduğunu bilerek giriyor”devamını gör...
galiba kili'e atılan roketlerin ypg tarafından atıldığına inanmayan aziz nesin'in oğlu. araştıracakmış bakalım inşallah sonucu da açıklar.

sonuç türkiye kendi kendini bombalıyor çıkarsa bak gör o zaman.

devamını gör...
babasından gram zeka alamamış nasipsiz.

yukarıda paylaşılmış. kilis'e gelen roketleri pyd'nin atmadığını düşünüyor.
olabilir.
ama dayanak olarak kilis ile afrin arasının 62.7 kilometre olduğunu, pyd'nin bu mesafeye bomba atacak teçhizatının olmadığını ima ediyor.
bu iddiayı/imayı çürütebilmemiz için, roketin afrin şehir merkezinden atılmasını ve kilis'e kadar karayolu güzergahını kullanmış olmasını kabul etmemiz gerekiyor.

enteresan.
halbuki pasaport kontrolünde durdurulabilirdi roket.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar