ahmet şık

#siyaset  #sinema/tv 

6 ay sonra neyle suçlandığı ortaya çıkan gazeteci. buna göre ahmet şık örgüte üye değil, hiyerarşik yapıda yer almıyor. ancak bazı ergenekoncuların talimatlarına uymak suretiyle örgütün amaç ve hedeflerine hizmet etmekle suçlanıyor.
devamını gör...
--- alıntı ---
odatv'nin bugün 12'nci duruşması yapılan davasında nedim şener, ahmet şık, coşkun musluk ve sait çakır tahliye edildi.

savcı sanıklardan sait çakır'ın tahliyesini istedi. sait çakır'ın tahliyesini isteyen savcı, diğer tutuklu sanıkların ise tutukluluklarının devamını talep etti.

mahmekeme nedim şener, ahmet şık, coşkun musluk ve sait çakır'ı tahliye etti.
--- alıntı ---

(u: http://dunyabulteni.net)
devamını gör...
son zamanlarda memleketini avrupaya şikayet etme modasına uyarak hareket etmiş zavallı!

kemal kılıçdaroğlu da bunu yapmıştı. burada bir .ok beceremeyip, memleketini avrupaya şikayet etmek.!

bu adama devrimci demek, deniz gezmiş'in, che guevara'nın kemiklerini sızlatır!
devamını gör...
soma ile ilgili yazdıklarıyla nasıl ucuz bir gazetecilik anlayışına sahip olduğunu göstermiştir.

işte yalanları ve gerçekler:

--- alıntı ---

2- soma holding, madencilik sektörünün tekeli olan ciner grubuna had bildirmek için parlatıldı. ciner’e ait işletmelerin devri sağlandı.

--- alıntı ---

elcevap:

--- alıntı ---

1990'lı yılların başından itibaren özelleştirme projeleri ile birlikte "enerji ve madencilik" alanında yatırımlara başlayan ve türkiye'de madencilik ve enerji sektöründe büyük yatırımlara imza atan ciner grubu, bu sektördeki grup şirketleri ile türkiye'de bir çoğu yeni, ya da ilk olan atılımlar gerçekleştirmiştir.


--- alıntı ---

ciner grubunun web sitesinden alıntı. şimdi insan merak ediyor, soma holding türkiye'nin en büyük kömür üreticisiyken ne ara geri düştü de ciner ön plana çıktı. soma holding 1984'te kurulmuşken ve daha öncesinde koç'la ortaklığı varken, ondan brüt 10 yıl geride ciner nasıl önde oluyormuş? şirketin kurucusu basına yansıdığı kadarıyla 44 yıllık madenci!
ayrıca ciner'den transfer iddiasını destekleyecek hiçbir akış yok neredeyse. sadece 15 milyon tonluk eynez madeni devralınmış. ayrıca yorumundaki yargıya bakar mısınız? sosyalist gazetecimiz, ciner'in varsaydığı monopolünün kırılmasına nasıl da dövünüyor?

--- alıntı ---

7-maaşların 900-1.350 tl arasında değiştiği soma madencilik’in masraflarının yüzde kaçı işçi ücretleridir? net karı ne kadardır?

--- alıntı ---

bizzat bugün holding başkanı açıkladı. yüzde 10, 15 marj. sosyalist gazetecimize ticari sır da ifşa etmiş oldu ama kötü niyet gösterip kulak arkası yaptığı besbelli. ayrıca söyleyelim. ilgili holding daha ziyade mekanize sistemle çalıştığı için teknoloji maliyeti daha fazla ve işçiden bile kıssa teknoloji yönünden fazla maliyetlerle karşı karşıya. velev ki 900-1350 tl değil de 2000-3000 tl alsın. bunun toplam bütçedeki yeri teknoloji yatırımından daha fazla yer işgal etmez ve etkisi çok büyük olmaz.
adam, şirketin 7500 kişilik dev istihdam yaratmasına bakmıyor da, utanmadan işçi sömürüsünden bahsediyor.

--- alıntı ---

8-soma’da katliamı gizlemek için cenazeler taksit taksit çıkarılıp teker teker gömüldü. toplu cenaze görüntüsü olmamasına özün gösterildi.

--- alıntı ---

o yüzden mi bizzat diyanet işleri başkanı tarafından kitle olarak cenaze namazı kılındı? ayrıca kör müsün ki soma'da 300 kişilik mezarlığın belediye kepçeleriyle açıldığını, oranın madenci şehitliğine dönüştürüleceğini görmüyorsun? daha vahimi, bu toplu cenaze görüntü merakı. sonra ölü sevici, ölü soyucu dendiğinde küplere binerler.

--- alıntı ---

11-devlet erkanı başta olmak üzere sorumlu herkesin meseleyi kadere bağlamasının nedeni de bu: "allah'tan geldi" anlayışını yaygın kılmak.

--- alıntı ---

çarpıtma ki bu kadar olur. yahu diyanet tarafından verilen hutbeden kaza kader kavramının insan sorumluluğunu ortadan kaldırmadığı ve ihmalkarlığa mazeret teşkil etmeyeceği bizzat vurgulanırken, neymiş devlet kaderci teslimiyetçi anlayışı egemen kılıyormuş. hayır bir de tweeti yazdığı gün ihmali olanın gözyaşına bakmayacağız diyen bir bakan, soruşturma yürüten 11 savcı varken.

--- alıntı ---

15-tüik verilerine göre akp iktidarı dönemi olan 2002-2013 yılları arasında toplam 880 bin iş cinayetinde ölen işçi sayısı 13.442.

--- alıntı ---

cinayet dediğimiz şey ölümle biten olay iken bu arkadaş bizzat aynı cümle içinde çelişkiye düşüp kasıtlı olarak kaza yerine cinayet ifadesini kullanıyor. cinayet kavramının içini boşaltıp kendi nefret yüklü tahrik kokan ifadesini yerleştiriyor. 880 bin cinayet oldu ama 13 bin kişi öldü ne demek yahu. ardışık cümlelerindeki çelişkini kendin açıklayabiliyor musun?

--- alıntı ---

19-sıklıkla kaza yaşandığının kanıtı olan bu sayılara rağmen maden kazalarında
en çok yanık olmasına karşın hastanelerde yanık ünitesi yok.

--- alıntı ---

arkadaş gazeteci olduğu kadar cahil de. yahu o kadar zır zır ötüyorsunuz chp'nin reddedilen önergesi diye. o önergenin oturumunda ak parti milletvekili bizzat bu yıl hastanenin full kapasiteyle modernize edildiğini söylüyor. mhp de oturumda bilip bilmeden aynı konuda itham etmişti.

--- alıntı ---

20-roboski'de olduğu gibi soma katliamında da medyaya olayı küçük göstermek için nasıl talimatlar gittiğinin itirafları da yakında çıkacak.

--- alıntı ---

daha ilk gün samanyolu haber'de ve cnn türk'te manisa büyükşehir belediye başkanının 200 civarı ölü var açıklaması sanki bu medyada gösterilmemiş gibi, bir de şöyle demez mi!

--- alıntı ---

21-soma'da ilk günden itibaren yapılanın kurtarma değil ceset arama faaliyeti olduğu da unutulmasın.

--- alıntı ---

orada günlerdir gönüllü çalışan arama kurtarma görevlilerine de çamur atıyorsun be! şimdiye kadar çıkarılan 450 kişiyi, 80'i aşkın hastanede tedavi edileni nasıl yok sayıp ceset arama faaliyeti diyebiliyorsun.


ve son olarak (bkz: kafiye yaptım yer misin)

--- alıntı ---

madende gazla öldüğün, ölümden kurtulunca katliamı protesto ettiğinde polis gazına maruz kaldığın yer: soma.

--- alıntı ---

karbonmonoksit, karbondioksit, metan gazıyla ölme ile biber gazına maruz kalmayı aynı cümle içinde aynı yatay ilişkide buluşturabilen muhalif aklı, ulusalcı zihin haritası...
devamını gör...
başbakanın bugünkü konuşmasında sırf cemaate zıtlık olsun diye savunmaya kalktığı, henüz basılmadan yerleri yerinden oynatan ve kendisinin 375 gün hapis yatmasına neden olan imamın ordusu kitabının yazarı.
başbakan ahmet şık'ı ima ederek bugün "kitap yazdı diye değil, hazırlığını yaptı diye insanlar mahkum edildi" diyerek kendisini aklamaya çalışsa da balık hafiızalı değiliz çok şükür.

daha önce kendisi için demediğini bırakmayan ak gençliği bundan sonra reisin arkasından, kendisini savunmaya davet ediyoruz. ancak şu lafları da unutmasınlar ha :

buradan


(bkz: bir başbakan iki erdoğan)
devamını gör...
imamın ordusu taslak kitabında fethullah gülen'in emniyet ve yargıdaki örgütlenmesini anlattığı gerekçesiyle paralel yapı tarafından kumpasla ceza evine konulan kişi.

"bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu ceza evine girecek, adalet o zaman tecelli edecek" demişti tahliye olduğu gün. dah dün gibi.
devamını gör...
kendisini haksız yere hapse atanları sorgulayan savcılara faşist diyebilen tıynette bir insan...


madem bu savcı faşist,o zaman sen haksız yere hapis yatmadın demektir...

hangisi doğru ey ahmet şık...

malum daha basılmamış imamın ordusu kitabının yayını yasaklanmıştı...

akla stockholm sendromunu getiriyor bu davranış..
devamını gör...
kendisini iceriye tıktıran cevreye karsı dıs basın olayı gorsun diye reklam kokan hareketler sergiliyor... ne kadar demokrat ne kadar ozgur... cemaati yine kullanıyor anlicanız...
devamını gör...
gazeteci kimliğini konuşturmuş ve tahir elçi olayının failini teşhis etmiş.devamını gör...
gazeteci diye pazarlanan terörist sevici. neymiş kitap yazmış da fetö basılmadan toplatmış. şimdi bu olayı bu adama her haltı yapma özgürlüğü mü veriyor? bu adam bu kadar fetö düşmanı ise neden hapisten çıktıktan sonra fetö saflarına geçti?
devamını gör...
o değil de nedim şener'in tırnağı etmez..
devamını gör...
(bkz: bu eylem mecbur bırakıldığımız yöntem)

tam sayfa çıkmıştı cumhuriyet gazetesinde..
röportajın başlığı..

savcıyı şehit eden pisliklerle öldürülmeden önce röportaj yapan, soran olursa gazeteci soran olmazsa teröristleri cicileştiren yapımcıdır..
savcıyı rehin alıp şehit eden alçaklar sadece onla konuşmak istedi..
devamını gör...
"cumhuriyet gazetesi davasının bugün yapılan üçüncü duruşmasında tutuklu gazeteci ahmet şık savunmasını yapıyor..
şık, savunmasına "söyleyecek fazla şeyim yok ama size aradığınız örgütün yol haritasını çıkartacağım" diyerek başladı.
ahmet şık'ın savunması şu şekilde:

yeni türkiye denen garabeti inşa eden iki güç ayrıştı, adına iktidar denen kanalizasyon patladı. medya köşelerinden yapılan tehditler yaşanacakların işaretiydi. ortalığı pislik götürdü, götürüyor. erdoğan, ‘bu darbe Allahın bize bir lütfudur’ dedi. ağzından kaçırdı. şimdi bu lütfu yaşıyoruz. hakikati dile getirenlerin seslerinin kısılmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz. ohal ile temel haklar askıya alındı. nuriye ve semih kardeşime dahi yanıt hapishane oldu. yargı bağımsızlığı ortadan kaldırıldı. hdp genel başkanları esir edildi. 15 temmuzda darbe engellendi ama cunta iktidar oldu.
gülen cemaati’nin en büyük yenilgisi olan 15 temmuz kalkışması, aynı zamanda en büyük zaferidir... çünkü, fethullah gülen’in idealize ettiği devlet, toplum ve fert modeli 15 temmuz kalkışması sonrasında hayata geçirilmiş oldu.
45 yıllık geçmişi bulunan gülen cemaati’nin, ilk 30 yılda tamamladığı devlet içindeki yatay örgütlenmesinin dikey bir gelişim seyri izlemesi ise son 15 yılda tamamlandı. iktidarına gayrı resmi ortak olduğu akp hükümetinin sağladığı olanaklarla gülen cemaati’nin, adeta devleti kendisine paralel hale getirmek için önünde engel kalmadı.
cemaatin tehlikeli hale gelecek güce erişmesinin en büyük sorumlusu, ‘ne istedilerse veren’ erdoğan ve akp’dir. gülen ile mücadele planlı mgk kararını hiç uygulamadıklarını erdoğan, abdullah gül ve bülent arınç itiraf ettiler. hayır kandırılmadınız, birlikte bizi kandırmaya çalıştınız. şimdi de cumhuriyet'ten fetö çıkartmaya çalışıyorsunuz.

mahkeme başkanı sözünü kesmeye çalıştı

öte yandan ahmet şık savunmasını yaparken mahkeme başkanının "köşe yazısı yazmıyoruz burada" diyerek sözünü kesmeye çalıştığı belirtildi"
devamını gör...
tanımam etmem, cumhuriyet te yazıyor olması da negatiflik oluşturmazdı. lakin ''nuriye ve semih kardeşler'' gibi bir cümle kullanan insan şeref yoksunudur. içerde olmasının çok haklı oluşudur. adminler silmeyecek olsalar ki yine silme ihtimalleri var. ulan kitapsız insan müsvettesi, kardeş dediğin insanlar tescilli terörist. Allah belanızı versin. kardeşlerinin şehit ettiği savcı mehmet selim kiraz için neler dedin acaba? merak ettim cidden.
devamını gör...


gazeteci mi? masum mu? buna gazeteci diyen masum diyen insanlığını kokuşturmadan gömsün... baska şeyler de soylerim ama gerek yok, anlayana kafi.
devamını gör...
telefonunda bylock olan kişiler aradığı için fetöculukla suçlanan kişi.
ayrıca fetö ile akpnin arası iyiyken fetönun foyalarını ortaya çıkaran kitap yazdığında kitabı daha yayınlanmadan toplatılmıştı ve hapse atılmıştı.
devamını gör...
müslüman görünen akplilerin üzülmediği gazeteci.
bu adam feto-akp kardeşliği sürdüğü zamanlar fetullah gülen'nin foyalarını ortaya döktüğü kitap yazdığı için kitabı basılmadan toplatılan ve akpnin atanmalarını sağladığı fetocu hakimler tarafından hapse atılan bir kişi.
bugün telefonunu fetocular aradığı gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanmakta.
memlekette fetocuların aramadığı kaç kişi var acaba ? o da ayrı bir konu.
şimdi sözde müslümanlara soruyorum. haksızlığa göz yummayı geçip bir de destekleyerek neyi amaçlamaktasınız ?
devamını gör...
tahliyesine karar verilmiştir.
hayırlı uğurlu olsun.
devamını gör...
--- alıntı ---

cumhuriyet davası’nın 6. duruşmasında gazeteci ahmet şık ve murat sabuncu’nun tahliye edilmesine karar verildi.

“ana akım medyada çalışan arkadaşlar zahmet etmesinler. buradaki emekçilere herhangi bir şey söylemiyorum ama nasılsa söylediklerimiz yayınlanmayacak. üzerinize alınmayın size yönelik bir şey değil. herkese çok teşekkür ediyorum. avukatlarıma, gazeteci arkadaşlarıma, elbette cumhuriyet gazetesine. açıkçası inanan herkese çok teşekkür ediyorum. şunun altını net olarak çiziyorum, ben hiçbir şekilde sevinçli değilim. akın atalay bu komplonun son tutuklusu olarak içerideyken sizlerin de sevinmesi istemiyorum. öfkeli olmanızı tercih ediyorum. çünkü öfke bizi ayakta tutacak, umudumuzu da öfkemizi de bileceğiz. bunu yapmazsak saçma sapan şeylere sevinmeye devam edeceğiz. bugün sevineceğimiz bir gün değil. ben altı yıl önce yine bir mart ayında buradan çıkmıştım. bu gün yine bir mart ayı. o günden bugüne değişen tek şey, faşizmin sahibinin ortaklarından birinin değişmesidir. ama bu ülkede sevineceğimiz gün gelecek. çünkü bu mafya saltanatının biteceğini ben size garanti ediyorum. hakikate inanan herkes bilsin ki bu mafya saltanatı hak ettiği yere gidecek. işte biz o gün sevineceğiz.”

--- alıntı ---
devamını gör...
devletiniz terörist diyen terörist. sana prim verenlerin..
devamını gör...
fetö basın yayın organları darbeye zemin hazırlarken organize, çeteci haber anlayışına özgür basın susturuluyor diyerek arka çıkması ve gazetesinin zaman gazetesi ile aynı ağzı kullandığı dönemler unutulmayacak gazeteci. mafya saltanatını halk 2016'da engelledi, merak etme sen sütoğlan.
devamını gör...
hdp’den aday adayı olmuş terörist gasteci. “devletiniz terörist” derken niyeti belliydi.
devamını gör...
terörist yuvarlanmış teröristi bulmuş. Allahsiz kitapsız yuvarlanmış marksist ateisti bulmuş. bir ateist olarak ateist terör örgütü pkk nın kardeşi olduğunu ispatlamış kişi.

çok şükür böyle adamların düşmanlık ettiği taraftayım.
devamını gör...
dağa çıksa savunacak adamlar var bunu..
onu destekleyenlerin gözünde meşru yapan erdoğan nefretidir..
bilgi birikimleri de bu kadar olunca..
çok da şey yapmamak lazım..
o da olsun..
eren erdeme katlanan halkım buna da katlanır..
devamını gör...
devlete ağzını doldura doldura katil diyen ama iş teröriste gelince en yumuşak tonda konuşan iki yüzlü.

devamını gör...
daha evvel "devletiniz terörist" diyen terörist sözcüsü, terörist vekil. dünkü saldırıda bebek katili namussuzlar için aynı ifadeyi kullanmamış. ee keleşi katil sürüsü sonra olmadık yerine monte edebilir korkusu başa bela.. büyük şey çocuğusun terörist vekil bozuntusu seni..

"her kim ve her ne adına olursa olsun bebek/anne öldüren katildir. ölenin ve failin kim olduğuna/siyasi kimliğine bakarak pozisyon alanlar da kana ortaktır"

https://www.superhaber.tv/e...
devamını gör...
"her kim ve her ne adına olursa olsun bebek/anne öldüren katildir"

noktayı koymuş.
devamını gör...
türkiye cumhuriyeti devletine açıkça terörist dediği halde pkk ya terörist demeyen vekil.

ahmet tutarlı ol tutarlı....
devamını gör...
pkk kontenjanindan vekil olmuş şahıs. bebek katillerininin tarafını seçmiştir.
devamını gör...
adamdır.
en büyük ''teröristin'' devletler olduğunu bilir. kapitalist devletlerin geri, sömürücü, ilhakçı olduğunu bilir. onların niteliğini, şiddeti ve kürdistan meselesini de ona göre değerlendirir. yani ezilenlerin tarafından, ezilenlerin hukukundan bakar, ama yanlışa yanlış, suça suç da der. bazıları anlamasa da olur, ezen ulusun ezilen ulusu her daim anlamasını bekleyemeyiz. tarih ve ezilen halklar son sözü söyleyecektir ne de olsa.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar