star gazetesi yazarı muhterem ahmet taşgetiren'in 21.05.2014 günü soma felaketiyle ilgili yazdığı ve, geçen günlerde ali ünal efendi'nin bu faciayı fethulla gülen'in "evlerine ateşler salsın" içerikli bedduası sonucu olduğunu iddia eden zırvalamasına verdiği efsanevi ayarı içeren köşe yazısı.

hâla kendisini hocaefendi cemaatinden olarak tanımlayanlar okumasın diye tavsiye ediyorum. dayak yemiş gibi hissedebilirler.

http://haber.stargazete.com...

devamını gör...
ilgiyi yazıyı okumuş ve ahmet taşgetiren'den de pek hazzetmeyen* biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, güzel bir cevap olmuş. ancak 'tarihi ayar' bunun neresinde onu bilemedim. hatta son zamanlarda çoğalmakta olan 'tarihi ayar'ların da nerede olduğunu bilmiyorum. medyada her gün yazılan normal yazıları tarihi ayar olarak ambalajlayacaksak işimiz var demektir. yarın ali ünal bir cevap yazarsa, cemaatçi arkadaşımız da onu tarihi ayar olarak mı yedirecek bize? gerçi hoş, cemaatin tek derdi başbakanla, başkasını muhatap almaya tenezzül etmezler. büyük oynuyor adamlar.

ayrıca ilgili yazıda geçen, ''fethullah hoca, bu ateşin kendisinin duasına-bedduasına giren ateşle ilgili olmadığını ifade etti'' ifadesi ve hocaefendi şu değerlendirmeyi yapmıştı diyerek http://herkul.org'dan alıntılanan: “hocaefendi’nin, musibetzedeler hakkında ‘müstahaklar’ demenin katiyen yanlış olduğunu vurguladığına dikkat çeken şimşek, şöyle devam etti: “muhterem hocamız, ‘bu türlü mülahazalar musibeti ikileştirir’ dedi ve ekledi: ‘kim bilir, belki hepimizin başka başka günahlarımız vardır. herkes kendi muhasebesini yapmalı ve kendi günahına tevbe etmelidir.” ifadelerine özellikle odaklanmak gerekiyor.

yani olay hep dediğimden; cemaat artık hocaefendi'sini aşmış bir yapı. sadece yeri geldiğinde ondan yararlanıyor. hocaefendi'sini bile kaale almayan bir cemaatin de yapmayacağı olmaz. Allah ıslah etsin.
devamını gör...
tarihi ayar olmasının nedeni ahmet taşgetiren'in kaale alıp da cevap verdiği yazarın, bu osmanlı sillesi mahiyetindeki yazıda geçen bazı cümleleri hayatı boyunca unutamayacak olmasıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar