ahmet taşgetiren

maraşŸlı, kalemi kuvvetli, sağŸduyulu köşŸe yazarı. yeni şŸafakta yazdığŸı sıralarda yazılarını düzenli olarak okurdum. gazeteden ayrıldıktan sonrada eskisi kadar okumaz oldum yeni şŸafağŸı. şŸu sıralar bugün gazetesinde yazıyor, aynı zamanda burç fmde gündemi yorumladığŸı bir programı var. olayları hep farklı ve aklı selim bir bakışŸ açısıyla ele alır. yazarken kalbiyle aklını birleşŸtirebilen, kalemini aklı kadar kalbinin emrine de verebilen bir yazar. kalbi yazılar demişŸken okunası bir yazı:

http://yenisafak.com.tr/ars...
devamını gör...
öyle olmadığı halde, kendini düşünce adamı gibi kabul ettirmiş kanaat yazarı. bütün kanaatleri de yanlış tabi. görüşlerini belirleyen bir fikir birikimine sahip olmadığı için de, sıradan fikirleri, mıy mıy bir üslup içinde ortaya salan adam. yazar gibi bir şey.
devamını gör...
mehmet şevket eygi'nin sesini duyduğumda hissettiğim şeyi, ahmet taşgetiren'de de hissettim. bugün gazetesi yazarı. iyidir, hoştur. "bizim mahalleden".
devamını gör...
islami camia içine girdiğinden beri düşünce adamı muamelesi gören boş adam. geçmişinde geldiği en iyi nokta, eski tercüman gazetesi'nin gece sekreterliğidir.
devamını gör...
düşünce adamlığını kim kaybetmiş de ahmet taşgetiren bulmuş. rauf tamer ya da nazlı ılıcak ne kadar düşünce adamıysa, taşgetiren de o kadardır. yeniden milli mücadele geçmişi vardır. bir dönem türk edebiyat dergisinde de bulunmuştur. tayyip erdoğanı eleştiren yazısından sonra yeni şafaktan atılmıştır. taşgetirene asıl şöhretini getiren, "seni seviyoruz savunan adam" yazısıdır. okunmasa da olur.
devamını gör...
elini ağzına yıkımaktan aciz adamların hadlerini aşarak eleştiri getirdikleri insan. getirilen eleştirilere bakıldığında sadece itham vardır. kardeş çık de ki ahmet taşgetiren şu şu sebeplerden dolayı şu şekilde eleştirilmelidir ama bu yok sadece ahlaksızca bir eleştiri var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar