ahmet turan alkan

gerçek ãœlkücü denince akla gelmesi gereken,medeniyetimizin korunmasını ve yerliliğŸi temel alan 6. şŸehrin güzel insanı,yiğŸido. tek sevmediğŸim yönü gs aşŸkı. o kadar kusur kadı kızında da olur canım.
devamını gör...
gerçek ülkücü denince akla gelmesi gereken,medeniyetimizin korunmasını ve yerliliği temel alan 6. şehrin güzel insanı,yiğido. tek sevmediğim yönü gs aşkı. o kadar kusur kadı kızında da olur canım.
devamını gör...
aksiyon dergisi ve zaman gazetesi yazarıdır. yazdığı bütün yazılar çok kıymetlidir, fakat mizahi bir üslupla kaleme aldığı yazılar enfestir...
devamını gör...
zaman gazetesi yazarı.kendisini okutan, akıcı bir dili var.sohbet ediyor havasında yazıyor genelde.insan yazının nasıl bittiğini anlayamıyor.fikir itibariyle ise, "işte tam bu" dedirtir her defasında insana.kaliteli,değerli bir yazardır.
devamını gör...
olayları ve kişileri ikiye ayırır;ciddiye alınması gerekenler ve ciddiye alınması gerekmeyenler.ciddiye alınması gerekenleri ciddi bir uslupla yazar.ciddiye almadıklarını ise tiye almakla yetinir...
devamını gör...
eleştiri yapmayı ve eleştiri oklarının ucundaki talihsiz insanları mahcup etmeyi seven bir zaman gazetesi yazarı.
kendisini kıvrak zekasını severim. okumaktan zevk alırım. yazılarında zengin bir türkçe kullanması da okumaktan keyif alışımın diğer bir sebebidir.
devamını gör...
yazdığım bütün mektuplara o güzel el yazısı ile içtenlikle cevap veren güzel insan. tanımış olmaktan mutluyum. zira okuduğum yazılarından hep istifade ettim. "altıncı åžehir" den ses veren ahmet turan ağabey, şimdi istanbul'da. saygı, sevgi ve selâm ile dost !..
devamını gör...
"lüzumundan fazla konuşan herkes, istemese de kendi ruhundan ve varlığından -aslında saklamak istediği- bazı şeyleri ifşâ eder. gözden geçirirken farkettim ki, niyetimi gizleyemeyecek kadar çok söz söylemişim. sonuna kadar okumayı başarabilenler, eğer murad etmişlerse göreceklerdir."


yukarıdaki konuş ki görebileyim kitabına yazdığı girizgahı tüm neşriyatı için genelleyebileceğimiz yazar. hem aynı çizgide kalıp hem kendini tekrar etmeden yazabilen, ufuk açan, geliş(tir)en ve mutlaka tebessüm ettiren kıymetli bir kalemdir.

konuşmasına, sesine pek aşina olmayan biz kârileri için son zamanlardaki performansı da nimettir kanımca. okur mülakatını yinelemesi ve dahi rutine bindirmesi ümidiyle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar