aile albümü

yakın zamanlara kadar her ailenin, adeta bir soy kütüğü gibi derlediği ve itina ile evlerinin en korunaklı yerlerinde muhafaza ettiği aile albümleri olurdu.
aile albümleri, bir bakıma, o ailenin özel tarihinin görsel versiyonudur. misafirliğe gelen dostlara, sohbetin en koyu ve en tatlı yerlerinde aile albümü çıkarılır, fotoğraflar üzerine uzun uzun sohbetler edilirdi. zira o dönemler fotoğraf şimdiki 'ucuz' değildi.

tabi teknoloji akıl almaz bir süratle gelişince bu aile albümleri de eski önemini yitirdi. fotoğraflar ucuzlaşıp bayağılaşınca albüm fikri de yavaş yavaş kayboldu.

devamını gör...
zamana yenik dusen zaman makinesi. ama sadece gecmisi gosteriyor. sen dogmadan oncesini dahi. anne ve babanin cocuk oldugu zamanlara sahitlik etmek bile basli basina ilginc bir durum esasen. uzucu ve ic acitici bir yani da yok degil, su yillarin bir dugmesi olsa da kapatsak.

hususunda objektif olamiyorum ama. teknoloji ve zamana mi yenik dustu yoksa aileden birinin kaybi ile mi bir daha acilmiyor o koca albumler bilemiyorum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar