bir kadın olarak şort ya da dizüstü etek giymek istersin, ailen "olur!" der. fakat çıkar aradan hüseyin'in oğlunun yeğeninin babası, direkt sokar burnunu işe:
"ama olmaz böyle kızım. ailemizin ahlakına gölge düşüyor."
ya da erkeksindir, küpe takmak istersin. baban sesini çıkarmaz. bilmemkimin babası çıkar da, çok anlıyormuş gibi konuşur:
"bu küpeyle kadın gibi oluyorsun. bizi aleme rezil etme!"
ne yapmış? orada burada zina mı etmiş? haram mı yemiş? kul hakkına mı girmiş? ne yapmış da ailesinin ahlakı gölgelenmiş? ne yapmış da ailesi elaleme rezil olacakmış?
illet geldi bu akraba türlerinden bana. zaten akraba ilişkilerine çok inanan bir insan değildim, bu tipler olunca iyice soğuyorum.
devamını gör...
kendisini bir halt sanan akrabadır çok yüz verilmiştir astarını istiyordur. duracağı yeri bilmediği gibi konuşmasını da bilmiyordur! çok öğüt vermek istiyorsan nasihat etmek istiyorsan insanların içinde değil iyilikle yaklaşır güzel üslup ile konuşursun rica minnet edersin en iyi ihtimal. gına geldi bu akrabalardan! özellikle eleştirme, dedikodu, hor görme gibi ilgi alanları var hiç girmiyorum.

--- alıntı ---

akrabalar arasında zorunlu bir sevgi vardır. oysa sevginin önce hak edilmesi gerekir. işte bu yüzden akrabalar arasındaki sevgi, samimiyetsiz ve iğrençtir.

dostoyevski

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar