ajax

cm 03 04 tecrübelerime dayanarak altyapısı, stadyum, antrenman tesisleri ve scout ekibi açısından oyunun en iyi takımı.
avrupa futbolunda harikalar yaratan topçuların 'favourite club' ü
(bkz:edgar davids )
(bkz:edwin van der sar )
(bkz:marco van basten )
(bkz:jaap stam )
(bkz:rafael van der vaart )
(bkz:wesley sneijder )
ve son olarak bir efsane : johann cruyff
devamını gör...
futbolda "süper transfer modeli"ne atılmış en sağlam tokat. alt yapısından yetiştirdiği futbolcularla sırf kendi şampiyonluklar kazanmakla yetinmeyip, avrupa'nın süper transfer modelini uygulayan tüm kulüplerini de, tabi ki paralarını yolarak, ihya etmiştir. iki sene üst üste şampiyonlar ligi finali oynayan 1994-1996 kadrosu tüm futbolseverler tarafından ezbere sayılacak efsane ötesi bir kadrodur. ezeli rakipleri, rotterdam şehrinin takımı feyenoord'un 1970 yılndaki avrupa şampiyonluğundan sonra, öyle olmaz böyle olur diyerek 71, 72 ve 73 üç sene üst üste avrupa şampiyon kulupler kupası şampiyonu olmuştur.
devamını gör...
*

açılımı asynchronous javascript and xml olan ve web uygulamalarında kullanılan programlama teknolojisi. kısaca sayfayı yenilemeye gerek duymadan sayfa üzerinde anlık yenilikler ve değişiklikler yapılmasını sağlar.

ayrıca bir temizlik markasıdır.

futbol takımı olanı için; (bkz: afc ajax).
devamını gör...
hollanda futbolunun lokomotifidir...

esas ismi afc ajax' tır...

1971-72-73 ve 95 yıllarında şampiyonlar ligi şampiyonu olmuştur...

1969 ve 1996 yıllarında finalde kaybetmiştir...

1987 de kupa galipleri şampiyonu 88 de de finalistidir...

1992 yılında uefa şampiyonu...

1971-72 ve 95 te süper kupa şampiyonudur...

eski azametinden pek bir şey kalmasa da halen avrupanın sayılı takımlarındandır...
devamını gör...
futbol takımı değil lan. web uygulamaları geliştirenler için, hele ki benim gibi amatörler için bir aşk. bir sevda...

--- vikipedi ---

ajax, asenkron web uygulamaları oluşturmak için istemci tarafında birçok web teknolojisini kullanan bir web geliştirme teknikleri setidir. ajax ile web uygulamaları, mevcut sayfanın gösterimini ve davranışını etkilemeden bir sunucudan senkronize olmayan bir şekilde veri gönderebilir ve alabilir.

--- vikipedi ---
devamını gör...
açılımı "asynchronous javascript and xml"* olan ve sayfayı yenilemeye gerek kalmadan sayfada güncelleme yapmaya olanak sağlayan tekniktir. bazıları programlama dili olarak nitelendirse de bir programlama dili değildir. diyelim ki sayfa içinde iki sayıyı toplayıp kullanıcıya göstermek istiyorsunuz. bunun için sayıları girip "gönder" butonuna basınca tek bir işlem için sayfa yenilensin istemezsiniz. onun yerine sadece o kısım güncellensin istersiniz. işte ajax burada devreye giriyor. arka planda hesaplamaları yaptıktan sonra sonucu kullanıcıya gösteriyor. gerçekten çok faydalı. *

edit: öğrendim, artık biliyorum.
devamını gör...
jquery ile $.post() $.get() kullanarak iki satırda kullanılabilen yöntem. veya $.ajax() kullanarak daha detaylı işlemler yapabilirsiniz. mesela kullanıcı dosya upload ediyordur. yüklenme sürecini takip edip bir progress bar'da gösterebilirsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar