ak 47

dünyada milyonlarca kişŸinin (yalnızca teröristler değŸil birçok ordu da kullanıyor) kullandığŸı, en popüler ve etkili saldırı tüfeğŸi. adını kendisini icat eden rus asker mikhail kalashnikov'dan alır. namlusu suda, çamurda ya da kumda olsa bile ateşŸ edebilir, temizlemesi çok kolaydır, nadiren tutukluk yapar, etkili menzili 300 metre olmakla beraber iyi nişŸancılar 600 metreyi bile vurabilir.

ırak'ta afganistan'da mücahitler işŸgalci amerikan askerlerine bu silahla büyük kayıplar verdirmişŸtir.
devamını gör...
bilindiğinin aksine, ırak'ta, afganistan'da işgalci amerikan askerlerine en çok kayıp verdiren silah değildir. gerilla savaşlarında olsun veya uzun mesafeli çatışmalarda karşı tarafa en çok zarar veren silah dragunovdur
devamını gör...
günümüze kadar en çok insan öldürmüş tasarımcısı bir altay türkü olan bir piyade tüfeği. hatta örgütlerin yanında* bazı ülkelerin * bayraklarına bile girmiştir.

çok teper ama kavraması diğer piyade tüfeklerine göre** daha kolaydır.
devamını gör...
insanlık ve savaş tarihi birleştiğinden bu yana ok,yay ve kılıç ile birlikte en çok kullanılan silahlar kategorisinde ilk üçe girmiş enteresan bir silah türü. her yerde bulunabilme özelliği de cabası.
devamını gör...
icat edildiği günden bu zamana kadar kaç kişinin ölümüne, sakat kalmasına sebeb olduğu bilinmeyen dünyanın en gereksiz nesnelerinden sadece bir tanesi. aynı sözleri diğer bütün silahlar içinde söyleyebiliriz ve de söyleyebileceğimiz bir başka şey daha var.
(bkz: savaşa hayır)
devamını gör...
yapan kişi bir tankçıdır. 3800 g ağırlığında, 876 mm uzunluğunda, şarjörle beslenen hava ile soğuyan, barut gazının namludan geçerek gaz piston silindirine baskı yapmasıyla gaz pistonu ve mekanizmanın geri hareketi icra yayının ileri itmesiyle çalışan tek tek ve seri olarak ateş edebilen tek erin muharebe silahıdır. dört yiv dört set vardır, tesirli menzili 400 m, azami menzili 3000 m dir.

cs* de en sevilen silahlardandır. *

* *
devamını gör...
ak yani avtomat kalashnikova 47 olarak anılan dünyanın en ünlü silahı. teröristler, ordular, derin devlet, gangsterler yani adam vurmak isteyen herkes tarafından kullanılmıştır. duruşunda bir asalet vardır.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.