ak parti bir proje partisidir

1. (Tematik)

edit: ''abdurrahim karslı‘nın iddiasına göre'' diyor haberde.

abdurahman dilipak demiş bunu. sanıyorum yeni bir açıklama değil.

aynı kişi seneler önce, ''ergenekon operasyonu doğrudan abd'nin yürüttüğü bir operasyondur'' demişti ve bu konuları gündem etmiştik.

ilginç olanı, kendisi de içindeymiş ve bunu ikrar etmiş.

http://www.enikonu.com/dili...
devamını gör...
2. (Tematik)
abdurrahman dilipak'ı takip edenler zaten onun bunu zaman zaman yazdığını bilirler. şu an gündeme gelmesinin sebebi ise rotahaber.com'dan ünal tanık'ın bunu yeni bir şeymiş gibi sunmasıdır. ünal tanık bir önceki yazısında konuyu köşesine taşımış ve yazı sonrasında dilipak kendisini arayarak olayın yazılmamış ayrıntılarını aktarmış.

olayın gündeme gelmesine sebep olan yazı;
http://haber.rotahaber.com/...

yazı sonrası dilipak'ın aradığının belirtildiği bir sonraki yazı;
http://haber.rotahaber.com/...

bir de şu var dilipak bugünkü yazısında dipnot olarak konuyla ilgili tekrar açıklama yazacağını belirtmiştir.
devamını gör...
3. (Tematik)
ak parti bu milletin, 80 yıllık barbeci zihniyeti,35 yıllık dini kılıfla kendi çıkarını vatan çıkarları üstünde tutan haysiyetsizleri temizlemek için başlattığı yüzde yüz yerli bir projedir.
devamını gör...
4. (Tematik)
yiğidi öldür hakkını yeme lan. yapılanmaları, işleyişleri çok iyi. örgütlenme üzerine dersler çıkarılacak kadar iyi. ki sistemin boşluklarından faydalanmak konusunu aşmış durumdalar.
devamını gör...
5. (Tematik)
çok daha önceleri, yani sanırım bi 7-8 yıl önce, muhsin yazıcıoğlu'na çok yakın birinden dinleyip şehir efsanesi gözüyle baktığım iddia. bizde bu tür şehir efsaneleri çoktur netekim. hatta bunu söyleyen, muhsin başkan'a da bu teklifin yapıldığını ama kabul etmediği, hatta terslediğini söylemişti. bunun teyidi için kişilerin anlatımlarına bakmaya gerek yok, projeden beklentiler gayet net ve asıl okumayı bunlar üzerinden yapınca doğrulanmış ya da yalanlanmış olur. en temizi bu... o beklentiler:

--- alıntı ---

1- biz sizi iktidara taşıyalım. (mission completed)
2- size gereken finansı bulup getirelim. (fazlasıyla gerçekleşti. hatta abd'nin terör listesine aldığı arap zenginleri de paralarını çekip buraya getirdiler.)
3- iktidarınızda size sıkıntı çıkaracak unsurların etkinliklerini ortadan kaldıralım. (neredeyse tüm aktörler temizlendi. bir tek cemaat direniyor şu an. bu aktörlere numan kurtulmuş, süleyman soylu gibi adamları da dahil edin)

sizden istediğimiz şeyler de şunlar:

1- israil'in güvenliğini artıracaksınız. önündeki engelleri kaldıracaksınız. (mission completed)
2- sınırların yeniden düzenlenmesi anlamına gelen büyük ortadoğu projesini hayata geçireceksiniz. (çözüm sürecinin ısrarla gizli saklı yürütülmesinin en mühim sebebi bu mesela)
3- islamın yeniden yorumlanmasında bize yardımcı olacaksınız. (hımmm...)

--- alıntı ---

devamını gör...
6. (Tematik)
1- israil'in güvenliğini ona uyguladığımız ambargo ve diplomatik ilişkilerin en alt seviyeden gerçekleştirerek mi sağlayacağız?
2- 5-6 ülkenin güttüğü bu dünyada onların tekerine çomak sokarak mı bop'u hayata geçireceğiz?
3- dinler arası diyalog diyerek hristiyan yahudiler de cennete gidecek diyerek, islamin yeniden yorumlanmasına çalışan, baş örtüsü furuattır diyerek ortak din ortaya çıkarmaya çalışan ciamaat mi_ hükümet mi?
devamını gör...
7. (Tematik)
hem doğru hem yanlış önermedir.

doğru kısmı, hani örnekle açıklayayım. dış borçlanma yapmadan tren filan yapmasıdır. ve yahut tek kuruş ödemeden, borçlanmadan nükleer tesis icat etmesidir.
bu bakımdan proje partisidir. projeler, planlar, uygular.

yanlış kısmı, kulağının arkasından element uyduranlar olur. şöyle etti, böyle edecek gibi. hepsi de tevatürdür. benim gibi bir amca oğlundan filan duyulmuştur. çok güvenilirdir insan olarak, lakin yanlış bildikleri vardır.

mesela o arap teröristlerinden birkaçının adını, türkiyeye ne kadar para getirdiklerini sayınız desem? eğer akp ye 1 kuruş vermiş olsalar bugün akp kapatılmıştı. eğer akp bir yolsuzluk yapmış olsaydı bugün akp yokolmuştu. dışişlerinin kozmik odasını dinleyebilenler her yeri didik didik ediyor ne zannediyorsunuz bu işleri ben anlayamıyorum.
ortadoğu projesi arap baharıyla patlamıştır. arap baharı nedir desen kem küm eder. işte esede filan başkaldırıdır. değil efendim. o görünen kısmıdır. bugün filistinin avrupada tanınması arap baharının sonuçlarından biridir. avrupanın 100 yıl evvel cetvellerle çizdiği, onu berikine, bunu ötekine bağladığı başlarına da halkla alakası olmayan birini atadıkları, halkların sonunda bu düzene isyanı avrupanın artık o bölgeye yeni bir bakış atmasını gerektirmiştir.

israilin güvenliğini hadi ordan diyerek mi artırdık anlamadım ki? adamları bir şeyetmediğimiz kaldı. ne? öpmediğimiz tabiki.
çözüm süreci tam da tersi olayı sağlamak için yürütülmektedir. yani bölünmenin önüne geçmek için. bu kadar yalan dolanla piyasa pompalanırsa elbette herkesin aklı karışır.
islamın yeniden yorumlanması olayını gülenistler gayet güzel yürütmekte.

aslında düşününce yukarıda bir kardeşimin andığı o beklentiler akp ye değil gülenistlere söylenmiş olabilir. ve eğer böyle bir şey varsa gülenistlerin girdiği yol yukarıda anlatılanları doğrular nitelikte. biraz tarafsızlık azıcık adalet gerçeği kaçırmamamızı sağlayacaktır.
devamını gör...
8. (Tematik)
hı hı ameriganın oyunu bunlar. obama destek verdi parti kuruldu. sonra illuminati de yardım etti yeni türkiye kuruldu. ingilizler de işin içinde zaten.
ak parti ülkeyi ingilizlerin sömürgesi yapacakmış. sadece ingiliz olsa iyi almanya var fransa var. papua yeni gine falan da olabilir.
devamını gör...
9. (Tematik)
mesele başlangıçtan itibaren ele alınırsa daha iyi görülebilir tablo.
refah partisi'nin bölünmesi mesela. erbakan hoca ne diyordu? (bkz: bizansın torunları) O zamanlar ağır bulmuştuk bunu. Bazıları çok kızmışlardı.
Bu seyirin planlı şekilde geliştiğini, AKP'nin önünün açıldığına inanıyorum. Amerika'nı oyunu falan diye sulandırmalarınız bir şey ifade etmiyor. Amerika ile müttefiklik ortada. Hatta ta baştaki ABD ziyaretleri sır değil. He he, ABD'den destek almaya değil de ABD'yi haraca bağlamaya gitmişti başkanınız.

Bir takım gelişmeler bunların gözünü boyuyor ve havalara giriyorlar. cihan devleti, islam devleti falan. Oysa alakası yok. yanından bile geçmiyorlar. Bu ülkede toplumun çoğunluğu her daim baskı altında olduğundan, ipler az biraz gevşetilince dünyaya hükmediyoruz sanıyorlar. Oysa ki Türkiye cumhuriyeti tarihinde yegane değil bu tip şeyler. Özal zamanında da bir nebze rahatlama olmuştu, ekonomik açıdan da. Ancak ABD yörüngesinde seyre devam idi. Biraz da reklamla hakim olduk sanıyorlar.

Bak ne demiş birisi, durumu çok iyi anlatan bir söz;

"Devleti ele geçirdiğini zanneden eski İslamcılar,gerçekte devletin onları ele geçirdiğinin bir türlü farkına varamıyorlar"

ABD-NATO ittifakı ile Suriye'yi kan gölüne döndürenler Osmanlıdan, islam birliğinden bahsetmekten imtina etmiyorlar.

Ve bir kez daha;

başkalarının aşkıyla başlıyor hayatımız
ve devam ediyor başkalarının hınçlarıyla
düşmanı gösteriyorlar, ona saldırıyoruz
siz gidin artık
düşman dağıldı dedikleri anda
anlaşılıyor
baştan beri bütün yenik düşenlerle
aynı kışlaktaymışız.
*

gözler açıldığında yine çok geç kalmış olacağız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar