ak parti grup toplantısında koltuk kapma mücadelesienteresan işler. bakan damat albayrak her zaman üçüncü sırada oturuyormuş süleyman soylu da dördüncü sırada. ve aile bakanı soylunun yerini kapmış. bunlar işte hep vatan sevgisi, millet aşkı.
devamını gör...
video doğruysa diye temkinli lafa gireyim, sonra da eğer doğruysa koltuklarınıza tüküreyim!, bu nedir arkadaş.

tek derdimiz bu mu yani. kaç paralık koltuk lazım size, verelim de kurtulalım bu rezillikten. yazıklar olsun..
devamını gör...
nihat genç ilkokuldaki bir anısında anlatır. sınıfta yellenen kişiyi bulma görevini öğretmeni genç'e verir. o da sınıfta koku başlayınca eğilip sıraları koklayarak kokunun sahibini bulmaya çalışırmış.
danışmanlar efendilerinin nasıl yellendiğini bilseler koltuklara sinmiş kokularla kimin nerede oturması gerektiğini de tayin edebilirler aslında.
devamını gör...
aklıma levent kırcanın bir parodisini getirdi. kahvede oturmuş kendi hemşehrileri bir siyasetçiyi kötüleyip duran mahalleliyi oynuyorlar. adam televizyonda gerine gerine konuşuyor. bunlar da ulan içimizden çıktın bizi tanımıyorsun falan diyorlar. sonra bunu protesto edecekler. tren garında soyunuyorlar güya protesto ediyorlar. adam içlerinden birinin karnındaki bene bakıp feryadı basıyor. sen benim yıllar evvel kaybolan kardeşimsin diye. sonra bunu kardeş kontenjanından memur yapıyor. yüksek yerlere getiriyor. sonra bu çıkıyor televizyona kahvede öteki arkadaşları bu sefer buna sövmeye başlıyor.

sözün özü biz neysek onlar da o kardeşlerim. kendimizde arayalım bence.
devamını gör...
fatma betül sayan kaya’nın hareketi insanı ürpertiyor. düşünün bu hanımefendi, süleyman soylu gibi bir bakanın dışarıdan kallavi adam görünen danışmanını tek el hareketiyle yerinden kaldırıyor süt dökmüş kedi gibi. parti içindeki konumunu ve gücünü düşünün artık. peki kendi partisinden yetkili kimselere bir koltuk için böyle davranan aynı kişinin diğer partili kimselere yaklaşımını tahmin edelim. yine aynı düşünce istikametinden gidip partinin başındaki ismin kudretini hesap edelim. bir de seçmenin konumunu tabii...
devamını gör...
ben de valla doğruysa diye başlamak istiyorum. gün içinde haberi gördüm bir şeyler yazmak istedim sonra doğruysa bu rezilliği yaymayayım dedim ama madem başlık açılmış bu kadar entry girilmiş ben de yazayım.

eğer zahirdeki gibiyse tam rezillik ya bayağı komik rezillik.

yazacağım şey de buydu. boşuna bir sürü tatava yaptım.
devamını gör...
koltuğu tutan kız baya fişteklemiş bence. fatma betül hanım'da da feraset falan hak getire. ayıp valla. yine de her fotoğraf karesinde ezik ezik, dokunsan ağlayacakmış gibi durduğu için bu video bi parça içimi rahatlattı. artık seni de a le nen biliyoruz doktor hanım.
devamını gör...
beni hollanda'ya almadılar diye referandum öncesi mağduriyet devşiren kadın bakanın gücünün yettiğine nasıl davrandığını ortaya çıkaran görüntülerdeki olay.

nobranlığa, emrivaki davranışa, el hareketine bakın.. aynısını hollandalı polislere de yapsaydın ya..
devamını gör...
anlaşılan güç savaşları ak parti'nin içerisinde de var. ülkenin bakanları arasında böyle bir şey yaşanması tam bir fecaat. Allah sonumuzu hayır etsin.
devamını gör...
bunları izleyeceğinize, "yemekteyiz" i izleyin. daha seviyeli bir ortam var. az önce diyarbakırlı abi, bir saç tava yaptı. sabahlar olmasın.
t: yerel siyasetçilerin tavırlarını anlamamı sağlayan kapışma. onca yıllık insanlık tarihinde herkesin, kendini ilahlaștırdığı salak saçma bir zaman dilimine denk geldik.
devamını gör...
akla küçük ilçelerde yapılan milli bayram törenleri protokolünü getirmiş mücadele... ilçe meydanına tören öncesi plastik sandalyeler dizilirdi ve törene katılacak olan ilçe mülki amirleri ve komutanlar için hazır edilirdi. bu tören genelde geç başladığı için de o sandalyeler de boş tutulurdu.

tüm bu protokolden bîhaber olan ve meydanda bekleşen ilkokul öğrencileri ayakta durmaktan yorulur, bu boş sandalyelere oturuverirlerdi neşeyle... o minik bacakları, ayakları azıcık olsun dinlenince sevinçle dolardı yüzleri...

sonra bir yetkili yardımcısı, asker veya öğretmen gelir, sert bir ifadeyle çocukları azarlayarak kaldırırdı o sandalyeden...

bir öne yakın koltuğa oturma davranışının, geçmişte yaşadığımız o yorgunluklara olan bağlantısını soruyorum kendime, bir de işine makamına bisikletle gidecek denli tevazu sahibi ve kendini "sıradan" hisseden batı yöneticilerinin ahlakını...

sonra "evet batı bizi kıskanıyor" deyip susuyorum...
devamını gör...
hani bir özgül ağırlık lafı vardı. artık kimsenin böyle kendine ait bir önemi yok. önem ilk koltuğa oturma sırasına göre kaçıncı sırada olduğunuzla belirleniyor. hiyerarşide nerede olduğunuzun bir göstergesi. birinci koltukla ters düşen direktifler gelirse , direktifi alan kişi, veren kişinin birinci koltuğa olan konumuna bakarak ne yapacağına karar verecek.

eskiden x otururken şimdi y kişisi oturuyorsa bu dışarıdan bakanlar için bir veri. aynı şekilde kim uçağa binmiş kim beraber fotoğraf çektirmiş vs.

seçilmiş başbakanın bir gecede görevden alındığı , bir diğeri "bana ihtiyaç yok ki zaten." dediği ortamda birinci koltuğun sahibi konuşurken kameraların görüntüsüne giremeyenin üstü de çizilir bütün dert o.

(bkz: mermiyi namluya sürme sesini duyduk)
devamını gör...
resmen yalakaların birbiri arasındaki mücadelesinin ve otoritelerin yalakaları böcek gibi ezmesinin videosu olmuş.

bir zamanlar islami hassasiyeti olduğu düşünülen bir partinin mensupları bunlar değil mi.
devamını gör...
ak partide sıradan bir gün.
teşkilat en alttan en tepe noktaya kadar bu şekilde organize oluyor.
hiç birinin diğerine göre herhangi bir meziyet üstünlüğü olmadığından cumhurbaşkanına veya damadına veya ailesinden bir ferdine ne kadar yakınsalar o kadar üstünler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar