olumlu mu yoksa olumsuz mu olacağı merakla beklenendir.

ak parti kemalistlerin çoğundan ağzıyla kuş tutsa oy alamaz. zaten ak parti kemalistleşmiş değildir; söylemlerle olumlu bir atmosfer hazırlanmaya çalışıyor.

ilk gelen tepkiler genel olarak şöyle:

ulusalcılar: olumlu bir gelişme.
radikal kemalistler: oy için yapıyorsun, bizi kandıramazsın.
normal kemalistler: oy için yapıyor ama olumlu bir gelişme.
muhafazakar muhalefet: döneklik yapıyorlar. iyice kemalist oldular. olumsuz bir gelişme.
ak parti tabanı: istemsiz ama olumlu bir gelişme.

şimdi burada ilginç bir nokta var; hükümeti atatürkçü söylemler nedeniyle eleştiren kemalist ile muhafazakar aynı yerde buluşuyor. aslında birisi kemalizme düşman olduğu için ve hükümet makas değiştirdiği için; diğeri kemalizme dost olduğu için bunu yapıyor. birbirlerine kemalizm konusunda muhalefet olmaları gerekirken ak parti karşısında birleşiyorlar. ilginç.

bir diğer nokta da hükümeti ve tabanı omurgasızlıkla ve döneklikle itham eden kesimin ortaya çözüm önerisi sunmaması. bu ak parti bu hamlesinden zaten oy alamayacak, önceki söylemleri ortada. amaçları kendi söyledikleri gibi kemalist maskesine sığınıp ihanet edenlerle bu şekilde mücadele etmek. ben olsam şöyle yapardım demeyen adamın eleştirileri beni pek bağlamıyor. çünkü eleştirmek için eleştiriyor.

son olarak, ben bu toplumsal yakınlaşmanın erdoğan`dan sonraki lider çatısı altında olacağını düşünüyordum ve fikrim değişmedi. çünkü ülkenin yarısı adamı seviyor yarısı sevmiyor kimse de değişecek gibi gözükmüyor. erdoğan kendinden sonrakine zemin hazırlıyor olabilir, tüm bu eleştirileri göğüslemek suretiyle büyük bir ihaleye girdi. ülkenin en büyük ikinci partisi chp`den böyle bir toplumsal yakınlaşma hamleleri beklemek fuzuli, adamların öyle bir derdi yok çünkü. inşallah türkiye için olumlu bir gelişme olur.

(bkz: erdoğan`ın atatürk söylemlerinin asıl nedeni)
(bkz: türklerin tarihteki gelişimi)
devamını gör...
tayyip erdoğan eleştirilmekten kurtulamadığı için atatürkü koruma kanunu arkasına sığınıyor. devlet büyüklerini koruyan kanunlar atatürkü koruyanlar kadar güçlü değil. şimdi yiyorsa eleştirin.
türkiye'ye etkisi: daha apolitik bir toplum. kanun gücüyle susturulmuş insanlar. her söylediğini kitabına uydurmakta zorlanan troller.
devamını gör...
bu sene 10 kasım'da çok sayıda akpli akrabam-arkadaşım facebook ve instangram üzerinden anıtkabir'i ziyaret veya mustafa kemal'e rahmet dileyen paylaşımlar yaptı.

daha 1 sene önce ataput diyorlardı lan...
devamını gör...
türkiye'ye zerre-i miskal olumlu bir etkisi olmayacaktır.

çünkü tüm türkiye, başta recep tayyip bey olmak üzere akpartinin atatürk'e olan tutumunu gayet açık ve net biliyor. bunu gizleme gereği hiç duymadılar. atatürk'e vurdukça prim kazandılar. atatürk düşmanlığı ile iyi oy topladılar.

şimdilerde ki atatürk politikası ne kadar sürdürülebilir olacak bunu bilmiyoruz fakat elbet bi yerde patlak verecektir. bu insanlar atatürk'e geçirmeden rahat duramazlar. biri çıkıp atatürk'e kesin sallar. neyse göreceğiz.

velhasıl kelam; bu işten ekmek çıkmaz. çıkmadığı görülünce de miting meydanlarından iki ayyaş denilmeye devam eder.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar