ak parti'nin bize öğrettikleri

kemalizm denen şeyin öyle kendi nevi şahsına münhasır birşey olmadığını, iktidara gelen herkesin çokta kolay bir şekilde onun yöntemlerini kullanabileceğini göstermesi.

şimdilik bir tane yeter.

edit: başlık akp'nin 13 yılda öğrettikleri şeklinde düzeltirse daha havalı gözükür gibi. *
devamını gör...
büyük bir millet olduğumuzu hatırlattı.
yeniden cihana hükmedebileceğimizi hatırlattı.
bizi 4 kıta 7 iklim hakim kılan ruhu yeniden diriltti.
teknolojik bakımdan dünya ile başa baş gidebileceğimizi öğretti.

tabi herkes öğrenemedi bu ayrı konu.

surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes.. ey kahpe rüzgar! artık ne yandan esersen es..
devamını gör...
hamaset, iltimas, torpilin ne fena şeyler olduğunu, insanların asıllarını iktidar sarhoşluğuyla nasıl unuttuğunu, uzun dönem iktidarın iyi olmadığını, iyi bir muhalefetin ne önemli olduğunu, ağızlarında milli manevi değerler ama hareketler bambaşka olunca siyasilerin inandırıcılığını nasıl kaybettiğini, değerlerimizi kullanan siyasilerin hala aynı şeyi yapmaya çalışmalarının ne kadar itici olduğunu ve hatta ne kadar ters teptiğini, devlet terbiyesinin nasıl yerle bir edildiğini vb.
devamını gör...
dost bildiğimiz hainleri öğretti
ve düşman bildiklerimizin aslında çok daha tehlikeli olduğunu.
kimileri de buna kutuplaştırdı diyor! kişi gaflete düşmeyegörsün.
devamını gör...
nankörlüğü öğretti. bize chp ya da mhp iktidarı müstehak .hatta koalisyon olsun ki tam kendimize gelelim. genç nesil olarak sağlam bir tokat yemeyi çoktan hak ediyoruz ama hadi bakalım ne zamana kısmet.

devamını gör...
tek başına iktidarın nasıl olduğunu öğretti.
daha da önemlisi, kendimize inanmayı öğretti. 20 sene evvel enflasyon %10 olacak denseydi hayal dünyasında yaşıyor denirdi. bugün %9 olduğunda kıyamet koparılıyor.
tankımızı yapacaz denseydi geçmişte üç tas hass hoşaf derlerdi adama. şimdi neden hala üretilmedi deniyor. milli uydularımız olacak denseydi, gülerlerdi. şimdi yapılıyor atılıyor bile.

ha bir de bütün bunları görmezden gelip işkembe-i kübradan atmasını öğretti kimilerine. bilmiyorum burada da varlar mı? vardır ama.

eksilemişsiniz ama neden eksilediğinizi anlmak mümkün değil. dediklerimin hangisi yalan? hangisi eksik? kininiz ve nefretiniz gözünüzü karartmış anlaşılan.
devamını gör...
amerikanya denilen sömürü kaynağı üzerine kurulu ülkenin, ülkemden insan devşirip imam kılığında pensilvanyalarda besleyip ajanlık yaptırdığını da öğretti...

bence en önemli öğretisi bu oldu...

çaldı soydu şu kadar paaya tahammül ettirdi geçin bunları...

bu kadar basit ve zavallı olmayın Allah aşkına siyaset denilen olguyu ve türk politika tarihini öğrenin bırakın sözcü-hürriyet-cumhuriyet ağzını...

mesela evu gureyb e kalkan cia işkence uçaklarına hava sahasını açtığı için kızın...

tabii bunun ve benzerleri için azcık düşünmek ve bilgi gerekir ki sözcüde yada sözlükte yoktur bunlar pek...

bilmem kaç tl ye ev geçindirmeyi öğretmiş yesinler seni...
devamını gör...
refah partisi zamanından gelen bir söylemi vardı ak partinin..halka hizmetin hakka hizmet olması...mesele şu ki hangi halktı o..bu halk değil o kesinlikle..kadir kıymet bilmeyene hizmet de gerekmez doğrusu..30 yıllık pkk kabusundan kurtaracaktı ülkeyi...kürtçüsü, solcusu bi yandan kemalisti, cemaatçisi bi yandan çelme üstüne çelme taktı..yok duble yol, yok para kasası, yok gemicik diye diye yapılanları küçümsemeye, itibarsızlaştırmaya ve karikatürleştirmeye abandilar..bu halktan ayrıyım..asla aynı kulvarda değilim..gram iyiniyet haketmiyorlar..çünkü hepsi karanlık türkiye' nin figürleri..ak partiyle döküldü maskeleri..çirkinlikleri tahammülfersa...13 yıllık iktidar yetti dostu düşmanı ayrıştırmaya elhamdülillah..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar