ak parti'nin en kötü icraati

refah seviyesini muhafazakar şehirliler ve fakir, kırsaldaki halk kesiminde de artırmak. tüketime alıştırmak. refah seviyesi arttıkça dindarlık düşer. çünkü. ali babacan bu misyonu yerine getirmiş kişilerdendir, bu nedenle olmaz.

karnı iyi doyan eğlenceye, farklı düşünce arayışlarına girer. bireysel değil toplumsal bazda bu kural makine gibi işler. batıda suni farklılıklar üzerinden tatmin sunulduğu için bu süreç yavaş işliyor. bizim toplumda da mezhep tartışmaları körüklenerek entelektüel yeni alanlar açılması şeklinde sürdürülmesi tesadüf olmasa gerek. abdullah gül de olmaz yani.
devamını gör...
1- başkanlık sistemine alelacele geçmek
2- reis-i her zaman tepeye koymak
3- yandaşa akrabaya peskes
4- demiryolu yerine karayolunu artırmak
5- gereksiz havalimanı yapmak
6- beton üzerine gelecek vizyonu ortaya koymak
7- ar-ge yatırımına önem vermemek
devamını gör...
bir örnek 435 km olan izmir istanbul otoyolu ile 415 km olan ankara istanbul otoyolu geçiş ücretlerindeki devasa farktır.
işin garibi ankara istanbul otoyolunu sadece kullananlar öder. izmir istanbul otoyolu için yıllık geçiş garantisi verildiği için bu sayıya ulaşmadığnda devlet kalan bakiyeyi öder. dolayısıyla bu yolu kullanmayan da öder.
devamını gör...
chp 50 yıl iktidarda kalsa bu denli laikliğin ve kemalizmin elini güçlendiremezdi.

koyu bir akp'li olarak bundan 1 yıl, 2 yıl önce tartıştığım chp'li akrabalarıma ve çevreme diyeceğim tek sözüm kalmadı.

adam olana bu dediğim yeter ve artar bile.
devamını gör...
dünyada para akışı hızlı olduğu dönemde gelen yatırımcıları sanayi ve bilişim alanlarına yönlendirmek yerine inşaat sektöründe sübvanse etmeyi tercih etti. çünkü kısa vadede işsizlik oranları vasıfsız elemanlar inşaatlarda çalıştığı için düşüyor, inşaat için gerekli demir-çelik-beton gibi malzemelerin satın alınması iç piyasada hareketlilik ortaya çıkarıyordu. üretilen konutlar iç piyasada alındı, satıldı. ilk yıllarda yaşanan ekonomik yükseliş sırtını tamamen buna dayadı. para bitti özelleştirmeler geldi. daha önce zarar ediyor dedikleri termik santraller için bir baktık ki satın alan firmalara kâr getiriyor. (çeliklerin aldıkları özellikle). liberal ekonomide devletin fabrikası olmazdı eyvallah. ancak yabancı yatırımcılardan yalnızca inşaat yapmalarını istedik. gün geldi konut stoku fazla vermeye başladı. dünyada ekonomi savaşları yaşanıyor. likidite kesildi. bizim elimizde yalnızca beton ve borçlar kaldı. keşke katma değer üretebiliyor olsaydık. tarım sektörü bitirildi, hayvancılık sektörü bitirildi. patates satmak için bile gümrük vergisi vermiyor adamlar. bu bildiğiniz kapitülasyon. ülke sistematik olarak yabancı devletlerin pazarı haline getirildi. artık istediğin kadar bağır çağır, dış güçler ekonomimize saldırıyor de. el adama sorar sen korumak için ne yaptın? aklın neredeydi? bu ekonomik takvim sana kim tarafından verildi, uyguladın da elalemin açık pazarı haline geldik?
ekonomisinin ipleri başkasının elinde olan bir ülkenin bağımsız hareket edebilmesi ne kadar mümkün olabilir? işte akp'nin en kötü icraatı budur.

ikinci olarak da toplumu tam orta yerinden bölmüş olmasıdır. daha ne kaldı ki?
devamını gör...
araplar tarafından milyarlarca dolar dolandırılarak devletin en değerli şirketlerinden türk telekom'un yüzde 55'ini kodamanlara servis etmesi gibi, pek çok devlet varlığını 3-30'a peşkeş çekmesi. bunların acısını cumhuriyet tarihinde görülmemiş ek vergilerle, harçlarla, haraçlarla vatandaşın sırtına yüklemesi.
devamını gör...
-eğitimi bitirmesi ve eğitimsiz olana kendini dahiymiş gibi hissettiren, cahil cesareti ve özgüveni aşılayan bir sistem ortaya koyması
-adam kayırmayı, torpili meşrulaştırması
-en fazla ehliyet gerektiren makamları, en cahil yandaşlarla doldurması
-adalet sistemini işlemez hale getirmesi
devamını gör...
öyle bir şey yoktur. çıkarın bunları aklınızdan adamı hasta etmeyin, fetöcü fetöcü.... akıllı olun , oturun şöyle bir, reisin yaptığı yolları tefekkür edip, aklınıza da bir daha böyle şeyler getirmeyin delirtmeyin insanı.
devamını gör...
beş bölgemizde yetişebilen şeker pancarının kotasının azaltılarak, gelişmiş ülkelerin çoğunda yasaklanan amerikan tekelindeki yüksek fruktozlu mısır şurubunun kotasının artırılması. bu politikalarla 2023 senesine diyabet ve kanserle gireriz artık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar