ak parti ye oy vermeme sebepleri

zeka seviyemin yükseleceğine ve vicdan duygumun gelişeceğine olan inancım başlı başına oy vermeme sebebinini açıklayan gerekçelerdir. bir de koyun sıfatından seçmen sıfatına yükselme özlemim var. bu önemli!
devamını gör...
hırsızlık, dyalancılık, yolsuzluk, rant, paraperestlik, fazla memur istihdamı. belediye etrafındaki palazlanmalar. çözüm sürecini sonuna kadar kullanma ve sömürme. dağ başlarına yapılan camiler, dinle alay. roboski, kobene..
devamını gör...
gezi zekali olmak yeterli bir sebeptir.

edit: geri zekali degil gezi zekali.
devamını gör...
- sürekli kandırılması ve saflık yaptığını belirtmesi, bu kadar basiretsiz ve öngörüsüzlüğe neden arka çıkayım.

-doğduğum şehirde bir adet dev tuzluğu vekil diye meclise sokmuş olmaları. o adamın vaktiyle meclise girmesine vesile olmamış olduğumu bilmenin yarattığı iç huzuru tarif bile edemem.

- insanları torpille işe sokan zihniyete sahip olmaları, kul hakkı yiyene de yenmesine vesile olanla da işim olmaz.

- yıllarca cemaatin devlet içerisinde kadrolaşmış olmasına göz yummaları, şu ana kadar bir çok sınavda hile yapıldığı halde göz yummuş olmaları. " ben tatmin oldum" lafını hatırlayın.

- insanlara kumpaslar kurulurken işlerine geldiği için ses çıkarmayıp " türkiye bağırsaklarını temizliyor" diye hakarete vardıracak şekilde bu kumpasa destek vermeleri, işler değişince dürüst adam rolü oynamaya çalışmaları.

- kabataş yalancıları, bezmialem camii yalancıları, halkı kışkırtan her kim varsa akp ile aynı safta olması, apo ya sayın dedirtmeleri daha neler neler.

daha saymaya üşendiğim pek çok yolsuzluk ve adaletsizlik. ben bunlara çanak tutmadım bugüne kadar, bunu yapanları da affedemem kusura bakmayın.
devamını gör...
(bkz: av sezonu)


balık sezonu kapandı diye biliyorum ama olta balıkçılığı ve sazan, kefal, yayın gibi balıkların avlanması hakkındaki yönetmelik nedir bilmiyorum.
devamını gör...
islam ile kapitalizmi harmanlamaya calismalari. luks ve gosterise olan meraklari. her zaman isciye karsi patronun yaninda yer almalari. islamin sadece dillerinde olmasi, yasamlarinda goremememiz.
devamını gör...
bende filistin husundaki tavırları etkili olacak eğer vermezsem. gazze bombalanırken davutoğlu'nun "netanyahu dikkat et. oralar bize kanuni'nin emanetidir" dediğini hatırlıyorum. bu ne şimdi? yetkin, imkanın vs benden daha iyi bir seviyede ama benim verdiğim tepkiden dahi düşük seviyede kalıyorsun. ayıptır kardeşim ya. sahiplenmeye kalkmayın bari. türk siyaseti sahiplenmesin bu davayı.
devamını gör...
yaşadığım yere sevilmeyen kaba bir adamı belediye başkanı ve milletvekili yapması. rte bölgemde kendisine verilen kıymeti böyle bir adamla israf etti. kendisiyle o adam arasında ki hukuku, bölgemin insanlarının görüşlerine aldırış etmeden, onu bu görevlere getirerek gösterdi, ilk seçimden sonra ki seçimleri kaybetti. o adama itibar ederek bölgemin insanını hayal kırıklığına uğrattı. şimfiye kadar kendisine oy vermeme rağmen tasvip etmediğim çok durum var torpil, iltimas, bal tutan parmağını yalar anlayışı, liyakat, ehliyet ihlallerinin had safhaya ulaşması. sonra hani milletvekili, belediye başkanı vs yakınları aday olmayacaktı. neden berat albayrak aday oldu. bu parti benim bir zaman oy verdiğim yerden çok uzakta kaldı. alternatif olmaması da ayrı bir sıkıntı.
devamını gör...
bazıları kul hakkına riayet eden partinin olmadığı için oy vermiyor. doğru. fakat kuldan evvel Allah'ın hakkı olan kanun koymayı umursamıyor meclis. ben Allah'tan ğayrı kanun koyanlara, Allah'ın teşrii hakkını gasp edenlere oy vermiyorum.

(bkz: inil hukmu illa lillah)

devamını gör...
işçi açısından bakarsak, yani kendi açımdan;

mezarda emeklilik,
asgari ücret, çay simit hesabı,
iş güvencesinin olmaması,
taşeronların akp döneminde semirmesi,
müfettişlerin denetlemeleri üfürükten yapması, onlarca kılıfına uydurulan hile hurdanın görmezden gelinmesi,
(sigortasız çalışanlara göz yumulması, sigorta primlerinin asgari ücretten yatırılması, elden maaş verilmesi, iş güvenliği önlemlerinin sallanmaması vs..)
kıdem tazminatlarına hallenilmesi,
işçi ölümlerinde avrupa lideri, dünya ikincisi olmamız,
genel olarak çalışma ücretlerinin düşüklüğü,

gibi...

devamını gör...
-bir tarafta 950 tl kazanırken 500 tl kira verip, doğalgaz-elektrik-su faturasını ödeyebilmek için pazar masraflarından kesen insanları tanımak. diğer tarafta beş yıldızlı kabe manzaralı otellerde hac yapıp, müritlerine milyonluk alman yapımı arabalarının tekerlerini öptüren cemaatleri görüp Allah'tan utanmak.

-18 yaşındaki çocuğuna 3-5 bin lira harçlık verip, milyonluk arabaları altına çeken ama işçisine asgari ücreti reva gören sözde müslüman özünde münafık iş adamlarını görmek.

-hırsızı, arsızı, katili, soytarıyı yağma düzenine omuz veren herkesi toplum önünde parlatıp mücahit-mücahide muamelesi yapmak.

-kendilerini açıktan destekleyen medya patronlarına avantadan ihaleler dağıtıp, halkın sırtından milyonlarına milyonlar katmak.

-"aslında islamin özü de liberalizm, liberalizm islamda var, islam zenginliğe ve gösterişe karşı değil, peygamber efendimiz en güzel deveye..." diyerek saçmalayan münafıklar ile aynı çizgide olmamak.

-yağmadan kendine verilmeye çalışılan 3-4 binlik mamaya boyun eğmeyip, hakkı söylemek.

-zenginin ve parası olanın her durumda haklı olduğu bir münafık düzeni reddetmek.

-soma'da ölen 300 kişinin ruhundan utanmak. (soma holding'e ne oldu? kimler tutuklandı, kimler dışarda?)

-"fazla önlem almak Allah'a güveni azaltır" diyerek tamamen patron odaklı düşünen din adamlarına karşı tepki vermek.

-"peygamber efendimiz bir hurmayla karnını doyururdu ühühühühühühühhhhhh" diyerek canlı yayınlarda ağlayıp da yayın bitişi milyonluk arabasına binip uzaklaşan, yarı din adamı yarı tüccar din bezirganları ile aynı safta olmamak.

-bir tarafta konya'da açlıktan ölen çocuğu, adana'da çocuklarını ısıtamadı diye intahar eden anneyi düşünüp diğer tarafta bu iktidarla birlikte peydah olan "1 asgari ücret değerinde türban"lılara tepki vermek.

-toplum önünde müslümanmış gibi yapıp, diğer taraftan "bakara-makara" geyiği yapan müslümancık siyasetçilere biz sizin arkanızda değiliz demek.

-950 asgari ücretin olduğu ülkede ulaşımın işçiye pahalıya patlaması. (istanbul için 2.15 tl, bir aylık gider 120 tl)

-gss gibi halkı doğrudan soymaya yönelik bir haraç ortaya atılması ve insanların mağdur edilmesi.

-yağma düzenine omuz veren herkesin, bilakis siyasi yakınlarının kısa vadede muazzam servetler edinmeleri.
devamını gör...
dini duyguları ağır basan türkiyeliler için,
- bakara makara. (yahu montaj elbette montaj)
- kul hakkı. (1.000.000 $ -bir milyon dolar- araba, bknz: diyanet - nam-ı diğer akepe siyasi fetva kurumu)
- başörtüsü, onca yıllık iktidardayken arkasına saklanmaları, yıllarca bu sorunu bilinçli olarak çözmemeleri
- kendilerinden olmayan herkesi gayr-i müslim ilan ettikleri için
- paracıklarla pek haşır neşir oldukları için (ihaleler, konutlar, kupon araziler)
kürtler için,
- roboski
- ışıd'e alenen yardım (türkmenler'e giden yardım araçlarını hatırlayın. yahu akepe bir fakire bir ekmek versin aylarca haber yapılıyor türkmenler'e yardım edecek de gizlice yapacak öyle mi?)
- kapı arkalarında farklı, basın önünde farklı konuşmalar
- doğu'da kürtçe selamlamalar, batı'da tek din tek dil tek vatan zırvası (evet tek din dedim, belli bir zaman sonra asla tek din demedim, imza ceo)
- 6-7 ekim olayları
- idris naim şahin (ama bunu saymayalım, hükümetimizi kandrımış elinden lolipopunu alarak içişler bakanı olurvermişti)
- efkan ala, katıksız ırkçılığından


azınlıklar için,
- bana rum dediler, afedersiniz ermeni dediler (imza, ceo)
bir gram beyni olan diğer tüm bireyler için
- bakınız çelişkiler
devamını gör...
--- alıntı ---

azınlıklar için,
- bana rum dediler, afedersiniz ermeni dediler (imza, ceo)

--- alıntı ---

yalan dolan saçma sapan sebeplerdir.

adam cumhuriyetin 100 yıldır gasp ettiği vakıf mallarını iade etti, önemli kiliselerini restore edip kullanıma açtı.

adama ermeni dölü demişler çıkıp bana ermeni dölü mü dediler desin?

okudukça ne kadar yalan dolan çarpıtma olduğu görülen sebepler. ak partiye oy verme sebebidir resmen.

millet yemiyor bu üfürmelerinizi gençler. ayrıca oy tek bir artıya yahut tek bir eksiye göre verilmez. eksiler artılar toplanır artılar ağır basıyorsa oy verilir.

adam senin üfürmelerine bakmıyor;

çiftçisi aldığı desteğe, kavuştuğu sulama imkanlarına, aldığı hibe ve sıfır faiz kredilere bakıyor.
millet hayal bile edemezken sahibi olduğu eve bakıyor
millet hastanede kendisine hayvan gibi muamele edenler bir daha bu ülkenin başına gelmesin istiyor
millet daha fazla duble yola kavuşmak istiyor
millet daha ucuza daha çok yere uçak ile gitmek istiyor
millet milli bir hükümet istiyor. tüm baskılara rağmen uzun menzilli hava savunma sisteminden vazgeçmeyenlerin iktidarda kalmasını istiyor.
millet tüm baskılara engellemelere rağmen nükleer enerjiyi bu ülkeye getirenler başta kalsın istiyor
millet ordusunun millilik oranını %65 e çıkaranlar devam etsin istiyor
millet baş örtüsüne namazına sakalına karışanlara bir daha ebediyen iktidar yüzü göstermemek istiyor


bu liste uzar gider ama şartlandırılmış beyinler hala bakara makara demeye devam etsin. adam aday bile değil ama hala bununla prim yapma peşinde.
devamını gör...
yolsuzluklara meydan verilmesin, istiflenmiş paraları sıfırlama direktifleri olmasın; para sayma makineli hırsızlıklar, "milletin anasının .... koyma" şeref yoksunlukları, kömür madenlerinde 100'lerce insanın aynı anda boğularak öldüğü "iş kazaları"; siyasi parti, barış veya protesto mitinglerinde canlı bombaların patladığı, 28'i 18 yaş altı 34 kürd köylüsünün vatandaşı olduğu devletin savaş uçakları tarafından parça parça edildiği; belgeler ile kanıtlanmış darbe hazırlıklarının ve hazırlığı yapanların aldıkları müebbet cezalarının, kim bilir hangi karanlık pazarlıklar sonucu, aklandığı...saydıkça içim kararıyor.

yukarıdaki paragrafta bir kısmı sıralanmaya çalışılan "güzellikler" daha uzun bir süre ve daha kallavi ölçeklerde yaşanmasın diye...yapılması gereken.
devamını gör...
bir çok neden içinden bana göre en önemlisi; din-iman diyerek halkı aptal yerine koydukları için verilmemeli.
devamını gör...
işci ölümleri siyasetcilerden cok toplumsal ahlak ve bilincle alakalıdır.. akepe o kadar gerizekalıdır ki insanlarını öldürerek oy toplamaktadır.. akepe ile organik bir bagi siyasi temsilde diyorum olmayan kisilerin soyledikleri varsayılan sozler nedeniyle bir tutarsan bahanen olur ama bunu bir siyasi partiye yamamak kusura bakma insanı gerizekalı yapar.. direkt siyasi temsilde oteki partilerin pratiklerine bakarsak "biz sırtımızı ypg pyd pekakaya yasliyuruzz" pekaka sizi tukurugu ile bogar" diyenler varken "iktidara gelirsek o medyalara el koyacagiz" diyenler varken.. cb'in ölmüs anasına miting meydanlarında kufur edilirken.. devletinin tum sirlarını ortulu savad yasanırken ele gecirmeye calisanlar.. "iki mehmet sehit oldu diye kandil mi bombalanır" diyenler.. kopukculer, kumarcilar varken.. devleti her donem kendine esir etmeye calisan medya patronları varken.. "yeni bin yılın selahattin eyyubisi son durakta durduruldu" diyenler.. ırkcı devlet israil'in mansetten "hazirlanın istanbula gidiyoruz" sozleri varken.. asmaktan idam etmekten bahsedenler.. "abd turklerle iliskisini kessin pyd'ye yanassin" diyenler kısaca orta doguda kim ne yapiyor ne ediyor diye kafa patlatmadan "suriye politikası" "erdoğanın sonu olur insaallah" diye gece gunduz dua edenlerin tercih etmeyecegi eylem bicimidir.. benim zaten oy hakkim yok.. mit yapmıştır kanka.. işci ölümleri erdoğanın hata hanesine yazılmıs ne kadar gunah varsa mit yapmıştır.. sen mitin her sey yapacagina inanirsan erdoğanın hatalarının sebebi de mit yapmıştır soylemini kucaginda bulursun.. oy vermeme sebeplerini mit saglamistir.. di mi ama.. adama bak yahu..
devamını gör...
bence en önemli neden birçok dini hassasiyet taşıyan cemaatlere(devleti ele geçirip partiyi istediği gibi yönlendirmek isteyenler hariç) serbestlik tanıması hatta önlerini açması yardımcı olması en başta gelendir. bu cemaatler, dernekler ülkenin altını oyuyorlar. akp bırak dini söylemi bu büyük baskıyı kaldırdığı için bile büyük bir tehlikedir. tabi baskıdan kurtulan kimi müslüman ise serbest ortamda insan kaynakları çalışması yapmak yerine kuduz köpek gibi chp'lilerden farkı olmayan bir şekilde bu partinin düşmanlığını yapar. menderes dindar bir insan dahi değildi ki müslümanlar üzerindeki baskıyı kaldırmasıyla bile ne kadar sevilmiştir, bilirsiniz. bence cemaatler, dernekler falan çok serbest, başörtüsü yasağı kaldırıldı, imam hatipler mantar gibi bitirildi, dış siyasette ana eksende yanlış ya da doğru zalimlere karşı direnenler desteklendi, türkiye tarihi için dış siyasette ahlaki bir utanç olan israil ile müttefik imajı kırıldı, bm'nin ab'nin ikiyüzlülükleri en yüksek perdelerden dillendirildi falan... bunlar eksen kayması. kaymayalım beyler. ak parti'ye oy verip günaha girmeyin.

iki üç tane çakma sağ parti kurulup (tansu çiller'in dyp'si, mesut yılmaz'ın anap'ı gibi) sağ partiler bölünürken sol bir parti yüzde yirmi oylar ile koalisyon lideri olarak gelsin ve medyası, sermayesi falan yüzde 70-80 bunların elinde olsun. yüzde 60-70 sağcı olan halk değiştirilmesi gereken aptallar güruhu olarak tanımlansın falan. müthiş bir sağ stratejide buluşalım.


aman ha ulusalcı da takılsa, sözde sosyal demokrat da takılsa yüzde 20-25 sürekli bir seçmen kitlesinden oy alan chp'liler kadar akılsız olmayın. günaha girmeyin.

siyasette aşırı tutarlılık arayarak diğer tutarlı partilere oy verin. sakın!

devamını gör...
savunma sanayisine yatırım yapiyor ne ayıp.. sagliga yatırım yapmis bak sen utanmaza.. okullar kopruler alanlar yapiyor.. boyunu asan alt yapi sorunlariyla ugrasiyor.. kandilin ucuncu ulke devreye girmeden baris zor olur temali cagrılarının adi sorunu uluslararasılastıramamak oluyor. gerek cemil bayık gerek karayılan ve gerekse karasu gibi pekakanın vampirlerinin amacının da zaten uluslararası arenadan mesruiyet saglamak adına "soruna uluslararası bagimsiz bir gozlemci devlet" fikriyle gitmek isteme oyununa dusmedi devlet.. selo apar topar amerikaya cagrilmis.. hasan cemal gibi gazeteciler kandile kosmus "aman silah bırakmayın, ocalan kendi derdinde meseleyi amerikaya danisin" yollu yonlendirmeleri suleyman abinin "yakinda cozum sureci bitecek silahli gunler baslayacak " mujdesi 2013 yılında dinlemeye dusuyordu.. amerikada kürt konferansı yapilacak yeni plan devreye girecek yeni bir parti kurulacak demesi hdpnin kurulusundan 1 hafta onceye denk geliyordu.. kobane eylemleri.. barzani ocalan devre disi kalacak demesi de yine 2013 canım cigerim.. akepeye oy atmayacak secmen tercihi.. boyle bitsin tanım..
devamını gör...
savunma sanayisine yatırım yapiyor ne ayıp.. sagliga yatırım yapmis bak sen utanmaza.. okullar kopruler alanlar yapiyor.. boyunu asan alt yapi sorunlariyla ugrasiyor.. kandilin ucuncu ulke devreye girmeden baris zor olur temali cagrılarının adi sorunu uluslararasılastıramamak oluyor. gerek cemil bayık gerek karayılan ve gerekse karasu gibi pekakanın vampirlerinin amacının da zaten uluslararası arenadan mesruiyet saglamak adına "soruna uluslararası bagimsiz bir gozlemci devlet" fikriyle gitmek isteme oyununa dusmedi devlet.. selo apar topar amerikaya cagrilmis.. hasan cemal gibi gazeteciler kandile kosmus "aman silah bırakmayın, ocalan kendi derdinde meseleyi amerikaya danisin" yollu yonlendirmeleri suleyman abinin "yakinda cozum sureci bitecek silahli gunler baslayacak " mujdesi 2013 yılında dinlemeye dusuyordu.. amerikada kürt konferansı yapilacak yeni plan devreye girecek yeni bir parti kurulacak demesi hdpnin kurulusundan 1 hafta onceye denk geliyordu.. kobane eylemleri.. barzani ocalan devre disi kalacak demesi de yine 2013 canım cigerim.. akepeye oy atmayacak secmen tercihi.. boyle bitsin tanım..
devamını gör...
daha düne kadar ak partinin peşinden koşan ama aldıkları ilahi!!! emirle birden düşman kesilenlerin çok önemsediği nedenlerdir.
devamını gör...
daha düne kadar ak partinin bir umut olabileceğini, bir şeyleri değiştirebileceğini düşündüğü için herkes onlara sebepsiz yere sallarken bile savunmaya çalışanların; aldıkları ilahi emirle olmasa bile Allah tarafından bahşedilen gerçekleri görebilme lütfuyla birden olmasa da yavaş yavaş düşman olanların çok önemsediği nedenlerdir.

onların, yani önceden ak parti'yi savunup da şimdi karşı çıkanların kızmaya ve nefret etmeye herkesten daha çok hakkı var. çünkü ihanete uğradılar anlıyor musunuz? umutları, hayalleri yıkıldı. güvenleri boşa çıktı. inandıkları şeyler ve harcadıkları emekler çöpe gitti. bunun ne demek olduğunu şu an için anlamanız mümkün değil. zaman içinde aynı hisleri siz de yaşadığınızda (evet, bir yerden sonra bu maalesef kaçınılmaz olacak) siz de anlayacaksınız. inşallah çok geç olmamış olur o gün.
devamını gör...
başkasının hayallerini kendi hayalleri zanneden,her eleştiriye cevap vereni "anadolu çomarı" görenleri önce eleştiren sonra peşinden giden,kendi fikirlerini ifade etmeye çekinenlerin kendi fikirleriymiş gibi davranmalarını gösteren önermedir,ama ak parti gelir kendi aracını yapar,kıbrısa su sağlar,uzaya 5.inci uydusunu gönderir yani işine bakar kimsenin umudunu hayalini sallamaz çünkü zaten başkalarının hayal ettigini yapmıştır.
(bkz: vurur yüze ifadesi ak parti yapar bitanesi)
devamını gör...
şu anda içinde bulunduğum ortam olabilir..ak partili kadınlarla bir yemeğe maruz kalıyorum..neyseki ölçüm buradaki ablalar değil..koşarak uzaklaşacağım yoksa..kadınlar her yerde yoruyor beni..
devamını gör...
paralel milletvekilli adayları sorunsalı var..puff..abi çok uyuz bi durum..
devamını gör...
islamı siyasete alet etmeleri, islamı temsil ettiklerini söyleyip haram ve kul hakkının her boyutunu yemeleri, erdoğan ama er ölmeyecek olanın oynadığı tek adamcılık, içerisindeki insanların menfaatleri için herşeyden vazgeçmeleri, işlerine gelmeyen herkesi fişlemeleri; bu sebeple her koltukta yalnız kendilerine eğilen liyakatsız insanların oturması, on iki yılda teknolojinin de gelişimi sebebiyle yapılan çalışmalara rağmen ar-namus-hırsızlıkta elli yıl geri gitmiş olması, sokakta herkesin mutsuz olması; taraftarlarının bile soru işaretleri ile mecburen yanlarında durmaları, kibirin öne çıkıp herkesi küçük görmeleri, müslümanlığı çok yanlış temsil edip insanları dinden soğutmaları, mensuplarının çoğunun boğazına kadar battığı fuhuş batağı, tuttukları ekiplerle insanlara ve mensuplarına büyü yaparak bağlamaya çalışmaları...
(bkz: yanacaksınız günahlarınızla)
devamını gör...
aslında akp'ye oy verme ile vermeme arasında benzer durumlar söz konusu ve bununla ilgili söylenecek çok söz var.
benim aklıma gelenler şunlar;
sıcakkanlı bir millet olarak çabuk sıkılıyoruz.
çok sabırsızız.
istikrarlı olamıyoruz.
geçmişi çabuk unutuyoruz.
her şeyin bir anda düzelebileceğini düşünüyoruz.
takıntılıyız.
olaylara tek taraflı bakıyoruz.
çabuk inanıyoruz.
devamını gör...
en azından 30 madde sıralanabilecek sebepler. en azından 30 madde yazılabilir. ama en büyük sebep çözüm sürecidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar