ak parti ye oy vermeme sebepleri

zeka seviyemin yükseleceğine ve vicdan duygumun gelişeceğine olan inancım başlı başına oy vermeme sebebinini açıklayan gerekçelerdir. bir de koyun sıfatından seçmen sıfatına yükselme özlemim var. bu önemli!
devamını gör...
hırsızlık, dyalancılık, yolsuzluk, rant, paraperestlik, fazla memur istihdamı. belediye etrafındaki palazlanmalar. çözüm sürecini sonuna kadar kullanma ve sömürme. dağ başlarına yapılan camiler, dinle alay. roboski, kobene..
devamını gör...
- sürekli kandırılması ve saflık yaptığını belirtmesi, bu kadar basiretsiz ve öngörüsüzlüğe neden arka çıkayım.

-doğduğum şehirde bir adet dev tuzluğu vekil diye meclise sokmuş olmaları. o adamın vaktiyle meclise girmesine vesile olmamış olduğumu bilmenin yarattığı iç huzuru tarif bile edemem.

- insanları torpille işe sokan zihniyete sahip olmaları, kul hakkı yiyene de yenmesine vesile olanla da işim olmaz.

- yıllarca cemaatin devlet içerisinde kadrolaşmış olmasına göz yummaları, şu ana kadar bir çok sınavda hile yapıldığı halde göz yummuş olmaları. " ben tatmin oldum" lafını hatırlayın.

- insanlara kumpaslar kurulurken işlerine geldiği için ses çıkarmayıp " türkiye bağırsaklarını temizliyor" diye hakarete vardıracak şekilde bu kumpasa destek vermeleri, işler değişince dürüst adam rolü oynamaya çalışmaları.

- kabataş yalancıları, bezmialem camii yalancıları, halkı kışkırtan her kim varsa akp ile aynı safta olması, apo ya sayın dedirtmeleri daha neler neler.

daha saymaya üşendiğim pek çok yolsuzluk ve adaletsizlik. ben bunlara çanak tutmadım bugüne kadar, bunu yapanları da affedemem kusura bakmayın.
devamını gör...
(bkz: av sezonu)


balık sezonu kapandı diye biliyorum ama olta balıkçılığı ve sazan, kefal, yayın gibi balıkların avlanması hakkındaki yönetmelik nedir bilmiyorum.
devamını gör...
islam ile kapitalizmi harmanlamaya calismalari. luks ve gosterise olan meraklari. her zaman isciye karsi patronun yaninda yer almalari. islamin sadece dillerinde olmasi, yasamlarinda goremememiz.
devamını gör...
bende filistin husundaki tavırları etkili olacak eğer vermezsem. gazze bombalanırken davutoğlu'nun "netanyahu dikkat et. oralar bize kanuni'nin emanetidir" dediğini hatırlıyorum. bu ne şimdi? yetkin, imkanın vs benden daha iyi bir seviyede ama benim verdiğim tepkiden dahi düşük seviyede kalıyorsun. ayıptır kardeşim ya. sahiplenmeye kalkmayın bari. türk siyaseti sahiplenmesin bu davayı.
devamını gör...
yaşadığım yere sevilmeyen kaba bir adamı belediye başkanı ve milletvekili yapması. rte bölgemde kendisine verilen kıymeti böyle bir adamla israf etti. kendisiyle o adam arasında ki hukuku, bölgemin insanlarının görüşlerine aldırış etmeden, onu bu görevlere getirerek gösterdi, ilk seçimden sonra ki seçimleri kaybetti. o adama itibar ederek bölgemin insanını hayal kırıklığına uğrattı. şimfiye kadar kendisine oy vermeme rağmen tasvip etmediğim çok durum var torpil, iltimas, bal tutan parmağını yalar anlayışı, liyakat, ehliyet ihlallerinin had safhaya ulaşması. sonra hani milletvekili, belediye başkanı vs yakınları aday olmayacaktı. neden berat albayrak aday oldu. bu parti benim bir zaman oy verdiğim yerden çok uzakta kaldı. alternatif olmaması da ayrı bir sıkıntı.
devamını gör...
bazıları kul hakkına riayet eden partinin olmadığı için oy vermiyor. doğru. fakat kuldan evvel Allah'ın hakkı olan kanun koymayı umursamıyor meclis. ben Allah'tan ğayrı kanun koyanlara, Allah'ın teşrii hakkını gasp edenlere oy vermiyorum.

(bkz: inil hukmu illa lillah)

devamını gör...
işçi açısından bakarsak, yani kendi açımdan;

mezarda emeklilik,
asgari ücret, çay simit hesabı,
iş güvencesinin olmaması,
taşeronların akp döneminde semirmesi,
müfettişlerin denetlemeleri üfürükten yapması, onlarca kılıfına uydurulan hile hurdanın görmezden gelinmesi,
(sigortasız çalışanlara göz yumulması, sigorta primlerinin asgari ücretten yatırılması, elden maaş verilmesi, iş güvenliği önlemlerinin sallanmaması vs..)
kıdem tazminatlarına hallenilmesi,
işçi ölümlerinde avrupa lideri, dünya ikincisi olmamız,
genel olarak çalışma ücretlerinin düşüklüğü,

gibi...

devamını gör...
-bir tarafta 950 tl kazanırken 500 tl kira verip, doğalgaz-elektrik-su faturasını ödeyebilmek için pazar masraflarından kesen insanları tanımak. diğer tarafta beş yıldızlı kabe manzaralı otellerde hac yapıp, müritlerine milyonluk alman yapımı arabalarının tekerlerini öptüren cemaatleri görüp Allah'tan utanmak.

-18 yaşındaki çocuğuna 3-5 bin lira harçlık verip, milyonluk arabaları altına çeken ama işçisine asgari ücreti reva gören sözde müslüman özünde münafık iş adamlarını görmek.

-hırsızı, arsızı, katili, soytarıyı yağma düzenine omuz veren herkesi toplum önünde parlatıp mücahit-mücahide muamelesi yapmak.

-kendilerini açıktan destekleyen medya patronlarına avantadan ihaleler dağıtıp, halkın sırtından milyonlarına milyonlar katmak.

-"aslında islamin özü de liberalizm, liberalizm islamda var, islam zenginliğe ve gösterişe karşı değil, peygamber efendimiz en güzel deveye..." diyerek saçmalayan münafıklar ile aynı çizgide olmamak.

-yağmadan kendine verilmeye çalışılan 3-4 binlik mamaya boyun eğmeyip, hakkı söylemek.

-zenginin ve parası olanın her durumda haklı olduğu bir münafık düzeni reddetmek.

-soma'da ölen 300 kişinin ruhundan utanmak. (soma holding'e ne oldu? kimler tutuklandı, kimler dışarda?)

-"fazla önlem almak Allah'a güveni azaltır" diyerek tamamen patron odaklı düşünen din adamlarına karşı tepki vermek.

-"peygamber efendimiz bir hurmayla karnını doyururdu ühühühühühühühhhhhh" diyerek canlı yayınlarda ağlayıp da yayın bitişi milyonluk arabasına binip uzaklaşan, yarı din adamı yarı tüccar din bezirganları ile aynı safta olmamak.

-bir tarafta konya'da açlıktan ölen çocuğu, adana'da çocuklarını ısıtamadı diye intahar eden anneyi düşünüp diğer tarafta bu iktidarla birlikte peydah olan "1 asgari ücret değerinde türban"lılara tepki vermek.

-toplum önünde müslümanmış gibi yapıp, diğer taraftan "bakara-makara" geyiği yapan müslümancık siyasetçilere biz sizin arkanızda değiliz demek.

-950 asgari ücretin olduğu ülkede ulaşımın işçiye pahalıya patlaması. (istanbul için 2.15 tl, bir aylık gider 120 tl)

-gss gibi halkı doğrudan soymaya yönelik bir haraç ortaya atılması ve insanların mağdur edilmesi.

-yağma düzenine omuz veren herkesin, bilakis siyasi yakınlarının kısa vadede muazzam servetler edinmeleri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar