ak partililerden başkası camiye giremez diyen imam

çorum mecitözü ilçesi itli köyünde görev yapan imamdır.

iddiaya göre;

--- alıntı ---

çitli köyü cami imamı mustafa çıtak, akp haricindeki siyasi partilerin köyde siyasi çalışma yürütmesine izin vermedi. imam, çitli köyü'nde vatandaşlarla görüşerek; iyi parti'nin broşürlerini veren çorum milletvekili adayı avukatı mehmet fatih aslan ve ekibini önce camiden, sonra da köyden çıkarmaya çalıştı.

iyi parti'liler tarafından devlet memuru olduğu ve 657'ye tabi olduğu hatırlatılan imam mustafa çıtak'ın, ''657 beni bağlamaz. biz 'reis'i destekliyoruz. onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez'' diye bağırdığı belirtildi.

--- alıntı ---

https://odatv.com/biz-reisi...

haber gerçekse imamın memuriyetten atılması gerekiyor. gönüllü olarak görev yapmak istiyorsa akp genel merkezinde imam-hatip olarak çalışabilir, maaşını da akp'den almak şartıyla...
devamını gör...
inşallah doğru değildir diyerek okuduğum haber. camiye siyaset sokmak bu ülkede yapılacak en felaket işlerden biridir. referandum sürecinde vaaz kürsüsünden evet oyu isteyen bazı imamlar için yasal işlem yapılmıştı eğer gerçekse bunda uygulanması ve bütün ülkeye duyurularak daha fazla kutuplaşmanın önüne geçilmesi gerekir .

bu zihniyet mekke'yi elinde bulundursa oraya da sokmayacak mı ? vahhabilerden daha da beter mi olacaksınız yazıklar olsun !
devamını gör...
hala inşallah doğru değildir diye düşünen arkadaşlar var. camide oy isteyen imamların videolarını haberlerden izledi bu ülke.
yani insanın olduğu yerde her şey olabilir. bu da gerçek bir olay. gerçek olan şeylere de inanmak istemememek de garip.
devamını gör...
imamın avludan içeri giremez dediği iddiasında bulunulan kişiler parti temsilcileri, sıradan halk değil. onlar da muhtemelen propaganda yapmak için oradalardı. başlık seçimi epey yanıltıcı olmuş yani. iyi parti temsilcilerinin camide propaganda yapmaya çalışıp sonra da imama 657'yi hatırlatmaları ise olayın en ironik kısmı. "ak partililer yapıyor biz de yapalım o zaman" deyip, engellenince kural adamı kesilmek çok ilginç bir kafa yapısı hakikaten.
devamını gör...
ben de başlığın yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum. ancak sonrasında kocaman bir ama koymak lazım. camide siyasi propaganda yapılmayacaksa bu kuralı bütün partilere uygulaman gerekir.
devamını gör...
(bkz: iddia edildi haberciliği)

habere bakıyorum, haberdeki resime bakıyorum, resimdeki broşür dağıtan bayanın yüzündeki ifadede olmayan garipliğe bakıyorum, haberin yayınlandığı siteye bakıyorum, sözlükte başlığı açan kişiye bakıyorum, sonra beni bir gülme alıyor..

edit: yazdıklarımın daha iyi anlaşılması için, yukarıda herhangi bir değişiklik yapmadan bu kısmı yazma ihtiyacı hissediyorum. haberin içeriğine bakıyorum, gerçek olma ihtimali oldukça zayıf görünüyor ve sadece tek yönlü iddiaya dayalı ifadeler içeriyor. haberin resimleri vs konuyu desteklemiyor. haber oda tv'nin, yani camiyle dinle diyanetle olumlu haber yapma konusunda işi olmayan bir sitenin. başlığı açan kişinin bundan çok yıllar önceki tanımlarını hatırlıyorum, odatv ile taban tabana zıt fikirlere sahipti. tüm bunlar bir araya gelince beni bir gülme alıyor. burada bir alay değil, durum tespiti ve bu durumun şahsıma komik gelmesi durumu vardır, bilmem açıklayıcı oldu mu?
devamını gör...
olayın doğru olup olmadığından bağımsız, sipariş haberciliğe benziyor. zamanında çok gördük bunları.

olayın özeti imam efendi bunları kovmuş, haklı ya da haksız.
devamını gör...
imam görevli olduğu için camiye ibadet etmeye geleni kovamaz tabii.
ama imam cami avlusunda ibadet etmek için değil propaganda çalışması yapmak için bulunanlardan gitmelerini isteyebilir.
"o an görevli bulunduğum mahal ve civarında siyasi bir anlaşmazlık ve halk arasında asayişe muzır vukuat riski doğduğu için kendilerinden gitmelerini istedim" derse kim ne diyecek?

velev ki yanlış bile davranmış olsa "camiye namaz kılmak için filan parti dışındakiler giremez" demek ile "cami bahçesinde filanca kişilerin siyasi propaganda yapmasını istemiyorum" demek arasında dağlar kadar fark var. sözlükteki ve kaynaktaki başlık ve haber bu yanıltmaca üzerine, her zaman olduğu gibi malum medyanın ve taraftarlarının konuyu saptırmasından ibaret.
devamını gör...
okur okumaz, ulkuculeri kastederek kopekler camiye giremez dedikten sonra suikaste ugrayip oldurulen metin yuksel'i aklima getiren olay.
devamını gör...
çomarlığın bu kadarı ancak yozgat'ta olurdu ama belli ki çorum ciddi manada yozgat'ın tahtına göz dikmiş. akdağmadeni taraflarından çorum'a tokat gibi bir cevap bekliyorum. mesela cehapelilerin kulağını kesip çorba yapsınlar..
devamını gör...
olayı ben size soyliyeyim. iyi partililer camiye girip siyasi propoganda yapmaya kalktı imam da haklı olarak sokmadı. kimse de demiyor ki camide niye siyasi propaganda yapılıyor.
devamını gör...
diyanet personeli bayağı ak parti teşkilatı gibi çalıştığı için hiç şaşırmayacağım haber.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar