ak partiliyim bu sefer imamoğlu'na vereceğim

ulen alt tarafi belediye secimiydi hani..
amerika birleşik devletlerinden papua yeni gineye kadar biricid bardottan altobelliye beykkambaurdan peleye herkesi ilgilendiriyormus meğer..
gezideki o birbirini överek falanca da bizimle filanca da bizimle günlerindeki panayır muhalifligindeki gibi her şey.
unutanlar için..
(bkz: müftünün karısı)
devamını gör...
olayı belediye seçimi algısından çıkaran beka muhabbeti ile bizzat reis in kendisi. ayrıca akp li değilim ama imamoğlu na oy vereceğim goygoyu da akp li arkadaşların karşı tarafı terörist olarak damgalamasından farkı olmayan bir durum. yani taraflar kendilerine göre uğraşıyorlar işte. ama akp den bıktım imamoğlu na oy vereceğim muhabbeti de işi gücü erdoğan karşıtlığı olan, onun karşısına koyacağı şeyi bile henüz düşünmemiş olan tiplerin kanabileceği ucuz bir oyun. lan sen prensipli bir tip olsan chp gibi geçmişi, uygulamaları belli olan bir parti ile işin olmaz.
devamını gör...
herkes bir algı operasyonu gibi düşünmüş ama akparti seçimler ertelenmeden önce nasıl kaybetti istanbul'da? siz hiç akp'den imamoğlu'na oy geçmediğini mi düşünüyorsunuz gerçekten? imamoğlu'na oy verenler chp'den bağımsız olarak bir kişi olarak ona oy verdiler. ne kadar iptal edilse de seçimi kazanmış olmasının sebebi chp'den bağımsız bir aday gibi gözükmesidir. ayrıca sağcılara daha çok hitap ediyor çünkü binali yıldırım'a göre daha belli bir duruşu var, halk tabiriyle daha fazla liderlik vasfı var. her şeye algı operasyonu demek yerine daha az fanatik olup daha çok şüpheci olmak lazım.
devamını gör...
yani kendine ülkücü diyenler hdp ile yapılan bir ittifakta iken, saadet kendini defalarca kapatan parti'nin başarısı için ter dökerken, ak partili birinin de imamoğlu'na oy vermesi gayet normaldir. normal olmayan şey seçim zamanı bu yalan ile toplumun algısını değiştirmeye çalışmaktır. bu şekilde başarı kazanarak ancak günü kurtarırsınız. dürüst olarak dünyayı kurtarırsınız.
devamını gör...
seçmenlerin tercihlerini yorumlarken ekonomik durumumuzu daha fazla hesap etmek gerekir. kimsenin karnı eski defterler ile doymuyor. imamoğlu birçok akp'li için makul bir aday haline gelmiş olabilir, bu seçimlerin doğasında olan bir şeydir. eğer kimse tercihlerini değiştirmese milyon yıl aynı iktidarlar görevde kalırdı. imamoğlu özelinde düşünecek olursak sergilediği olumlu tutum ile partisinden daha farklı algılamaya başlamış olabilir. chp alerjisi belki böyle düşünmeye engel teşkil ediyor ama küçük oy geçişleri bile seçim kaderini etkileyecek güce sahip.
devamını gör...
yüzdesel olarak çok çok az da olsa böyle bir kitlenin olacağını düşünüyorum. bence akpliler daha çok chp'ye vermektense kızıp sandığa gitmeyeceğini düşünüyorum. millet olarak mağdurun yanında yer almak gibi - ki bence güzel bir özellik - bir huyumuz var.
devamını gör...
chp li sahtekarların devam ettirdiği algı çalışması. al bir tane daha. şahıs chp kartal belediye meclis üyesi twitter hesabı chp trollerini aratmıyor ama binali ye verdim diye yalan söylüyor.

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar