ak saray

yeni başbakanlık binası. bir beyaz saray değil tabi.

geçenlerde önünden geçtim hiç de sarayı andırmıyordu. lan yoksa!

edit: başbakanlık mı http://c.başkanlığı mı bir türlü karar veremedim. kafam karışık. yeni başkanlık binası deyip kapatayım bari.
devamını gör...
yeni cumhurbaşkanlık binasının adı için düşünülen isim. faşist, diktatör, tek parti döneminde ki cehapeden ne farkınız kaldı ki? yarın bir gün mahyalara da ak günler yazdırın tam olsun.
devamını gör...
keşke saray ismi konulmasaydı zatrn hem türkiye'nin bir ili birde illaki saray olmak zorundamı bunun için bi kamu yoklaması yaparak insanların görüşü alınsaydı belki ortaya daha orjinal fikirler çıkartı.
devamını gör...
eğer geyik değil gerçekse felaket bir isim seçimi olmuştur. kendi ismini kazanana kadar o kadar fazla çağrışımı var ki insanlar alışamaz bu isme. ilk olarak abd ile özdeşleşmiş bi kavram olan beyaz sarayın birebir kopyası. ilk çağrışımı o olacak.

sonra bu isimde ün yapmış bir ilimiz ve bir de semtimiz var. yozgatlı çorumlu bizim eksiğimiz ne diyecek. aksaray aksaray aksaray diye bağıran dolmuşçular akla gelecek falan. olmamış.
devamını gör...
sol görüşlüler ismi beğenmediler bu yüzden ismi değiştirilip kara kule olacakmış. bina da siyaha boyanır muhtemelen. *
devamını gör...
amerikan özentisi, her binaya isim koyma hastası, beton sevicilerin buldukları "ucube" isim. hadi inancın herkesin vergisi, dolayısıyla hakkı olan bir binaya kendini tatmin ettiricek ismi koymana izin veriyor, iyi de arkadaş zekan nasıl böyle bir budalalığa izin verir.

(bkz: ortalama akpli zekası)
devamını gör...
küçük amerika'nın milli iradeyle seçilen cumhurbaşkanın makamı olacak binanın adı.
devamını gör...
ankara'nın etrafı uçsuz bucaksız bozkırla kaplıyken neden şehrin nadir ağaçlık alanlarından birinin üzerien kondurulduğunu merak ettiğim ucube. "iki motif ekleyelim de tarihi yaşatıyormuş gibi olsun ehhe" saçmalığına ve yeni türkiye muhabbetlerine girmeden merak ettiğim tek şey o.. neden o kadar açık alan varken ormanın ortasına dikilir bu?
devamını gör...
bir kabulleniştir.

daha yapılma aşamasında "rte kendisine saray yaptırıyor" denildi. şimdi "yeni cbşk için yapıldı" deniliyor.

yani erdoğan ve akparti'nin seçim kaybetmeyeceği o kadar kabullenilmiş ki, yapılan ya da alınan her şey onlara yapılıyor sanki. hiç gitmeyecek onlar. ya da giderken her şeyi kırıp döküp gidecekler ağlayarak evi terkeden tripli teyze gibi..
devamını gör...
kendisi hakkında, iki türlü bakış açına sahip olduğum yapı.
1. güzel türkiyeme yakışır. kişiler fani devlet bakidir.
2. halka hizmet edenlerin, bu kadar şaşaalı yapılarda yaşaması bir nevi halktan izole olmaktır.
devamını gör...
devletin heybetini göstermesi açısından güzel bir saray olarak düşünülebilir....

devletin halk ile arasına uçurum koymuş olması düşüncesini de beraberinde getirebilir...

amerika başkanı saraylarda kalırken bizim neyimiz eksik tabi diyenlerde olabilecek saraydır..

topkapı sarayı restore edilip kullanılsaydı keşke diyenleride ortaya çıkartabilecek saraydır..

kısaca değişik fikirler ortaya çıkartacak saraydır...

bize düşen insan kalmak şartıyla bu fikirlerimizi belirtmek gerektiğinde tartışabilmektir..

ayrıca ahmet kaya'nın (bkz: bize kalan) şarkısı nı akla getiren saraydır..

devamını gör...
milletin adamı dendiği için ben daha az bütçeli daha millete yakın şatafatlı olmamasıni beklerdim tabiki yanılmışım.
devamını gör...
yakın gelecekteki başkanlık binasıdır.

adı da ak saray falan değildir; henüz konmuş bir adı yoktur. bir süre mevcut sistemde cumhurbaşkanlığı yönetim binası olarak hizmet verecek; başkanlık - yarı başkanlık vs... gibi bir sisteme resmen geçildiğinde devlet idaresinin tüm bakanlar kurulu, bürokratlar, memurlar vs... vs... kadrosunun merkezi olarak işlev sürdürecektir.
devamını gör...
kapısına çiçek abbas filmindeki minibüsçü şakir gibi ''aksaray aksarayy aksrayyy aksıray aksırayyy sarayy sırayy aksrayyy'' diye bağıracak biri lazım bence..

heybetini, kıymetini herkese hatta sağır sultan'a bile duyurmak için bu şart!
devamını gör...
eğer iddia edildiği gibi maliyeti 2 milyar küsur liraya geliyorsa, yaptıranın üzerine çökmesini dilediğim yapı. şöyle güzelce altında kalsın. en ses getireni bu olur, arşı sallar.
devamını gör...
türkiye'nin yabancı medyada ne kadar komik duruma düşeceğinin farkındasınızdır sanıyorum. *
devamını gör...
amerikadan neyimiz eksik diyerekten karşı çıkmadığım saray. çankaya da neymiş? tek özelliği 1071 rakımında olması. valla ister gandi kemal, ister bahçeli ister tayyip yapsın kendi adıma no problemo. haa millet aç, sefilken bu ihtişam ne ola ki? derseniz onu ben bilmem hükümetim bilir.
devamını gör...
amerika'nın bir marketinin (wall-mart) cirosu kadar bütçesi olmayan bir ülkenin vatandaşlarının, amerika'dan neyimiz eksik diyerek karşı çıkmadığı ucube. hayat ne kadar güzel lan, vapurlar falan.
devamını gör...
(bkz: kral çıplak) bence harika ya recebe laf yapmayın bak kızar gider amerikadan beyaz sarayı yürütür buraya getirir. hem büyük ve zengin olmalı reklamın gazıyla bizde gircez oraya diyen bir halk var hala konuştuğumuz şeye bak hey yavrum hey.
devamını gör...
millet kışın doğalgaz faturasını kısabilmek için ne yapacağını şaşırmışken, analar bebeleri üşümesin diye kat kat giydirmekten başka çözüm bulamazken bizim haşmetmeâb efendimiz kendisi için yaptırdığı 2 milyar tl'lik sarayında ikamet edecekmiş.

müslümanlık demiştiniz değil mi? pardon biz yanlış kapıya gelmişiz. çok pardon...
devamını gör...
kendisi için... ha evet tapusu receb tayyib erdoğan üzerine olan saray.

yaa siz muhalif olmayın demiyorum bak hobi olarak gene olun ama yeter şu çapsızlığınız, yetti.
devamını gör...
ak saray ne lan? parasını bilmem neyini ne kadar israf bişi olduğunu yazan yazmış da ak saray ne ya?! parasıyla özenti olmak da böyle bi şeyse demek ki.
devamını gör...
peygamberler kendi toplumlarında tabiri caizse en alt seviyedeki insanlar gibi yaşamışlar. güçleri olduğu halde. bu toplumların başındaki liderler için ne zaman örnek olacak?sayıları o kadar az ki,özlüyoruz
devamını gör...
türk milletinde saraya karşı ilgi hat safhada, white house'u bile beyaz saray diye çeviriyoruz türkçe'ye. ayrıca bu ak saray ismi, ak parti dışından seçilecek ilk cumhurbaşkanı ya da başkan tarafından değiştirilir , sonunda çocuk oyuncağına dönen bir isim tartışmasının içinde buluruz kendimizi.
devamını gör...
halkın gözünde kisra'nın sarayından farkı yoktur, yine halk tarafından 14 kulesiyle beraber içinde oturanların üzerine yıkılacaktır. zaman meselesi.

devamını gör...
sivri hatları ile bazılarına batan saraydır. sanki bu devlet hiç kamu binası yapmadı bu zamana kadar. *
devamını gör...
ben de uruguay devlet başkanı gibi bir başkanımız olsun isterdim ama bir gün dünyayı yöneteceğimiz için böyle bir saray hiç fena değil.
devamını gör...
eğer halk tarafından yıkılacak binalar listesindeyse, ki böyle bir şeyden bahseden kimseyi görmedim, velev ki öyle ise bile ankara'da yıkılacak ilk bina değildir.

eğer böyle bir yıkım işlemi olacaksa, balyozumla ben de katılırım, sıraya riayet ederek elbette.
devamını gör...
akplilerin aklına aksaray'a taşınma fikrini aşılayacak efsane bina ismi.nereden akıllarına gelmiş ki?
devamını gör...
ak sarayın tuvaletine yapılan 1 metrekarelik duvar kağıdı 1 maden işçisinin 1 aylık maaşı kadar!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar