akaryakıt fiyatlarında indirime gidilmesi

bu gece veya yarın gece beklenen durum.
akaryakıt fiyatları normalde pazartesiyi salıya bağlayan gece değişiyor ( artıyor veya azalıyor) ama bugün yaşanan olağanüstü duruma aynı gün tepki gösteremeyebilirler. ( artsaydı gösterirlerdi tabi )

uzmanlar petrolün 30 dolara düşmesi sonucu ilk etapta 6.70 civarındaki benzin ve 6.20 civarındaki motorin için 40 - 60 kr gibi bir indirim bekliyor. buralarda kalıcı olması halinde biraz daha indirim olabilir diyorlar.

biz uzman olmadığımız ve dolar/petrol vs hesabı sevmediğimiz için 4,50 - 5 gibi bir rakam bekliyoruz . bakalım bekleyip göreceğiz.
devamını gör...
benim pek beklemediğim durum.
zira yakıt fiyatlarının bir kısmı ötv'den karşılanıyor şuan.
eğer ötv indirimi kapanmadıysa indirim gelse bile pompaya yansımaz.

olsa çok güzel olur tabi.
devamını gör...
petrolün varil fiyatı geçen hafta 60 dolardı. dün gece 31 dolara kadar düşmüş. yarı yarıya düşüş var. nevi şahsına münhasır bir ülke oluşumuzdan dolayı yükselişler hemen pompaya fazlasıyla yansırken düşüşler ağır adımlarla gerçekleşiyor. millet akaryakıt fiyatlarının artışına alışmış, 4 liralardayken çok ses etmemiş, 5 liralarda kimse ağzını bile açmamış, 6 liralarda karnından homurdanmış, 7 liralardayken ben 50 lira doldurmaya devam ediyorum demiş. yüksek fiyatlar kanıksanmışken akaryakıt fiyatlarının aşağıya çekileceğini sanmıyorum. kapitalizmin kuralları bu ülkede biraz ters işliyor.
devamını gör...
aramızda petrol varil fiyatı yarıya düştü diye, benzin fiyatının da o oranda düşeceğini sanan saflar varsa hemen burayı terk etsin. biz onun o saf, o temiz dünyasını layık değiliz!
t: hahaha! (müstehzi gülme efekti)
devamını gör...
erdoğan açıklamış ;
,"bu geceden itibaren benzinde 60 kr, motorinde 55 kr indirimi uygulamaya alacağız" .
indirim gece yarısından itibaren geçerli olacak.

bir püis yetkilisi de ;
varil fiyatı 40 dolar seviyesinde kalırsa litrede 1 tl indirim pompaya yansıyacaktır diye düşünüyorum. devlet, ötv payında oynama yapmazsa, 1 tl ucuzluk olabilir” dedi.

buradan
devamını gör...
ben hep 50 liralık alıyorum, yok yok yapmayacağım bunu, ama sevindirik olduğum haber. çünkü günde 50 km yol yapıyorum. sabahın 6 sın da.
devamını gör...
acaba benzinin corona virüsüne karşı bir antiseptik etkisi var da halkın sağlığı için mi ucuzlattılar. herkes bol bol alsın, her tarafı silip temizlesinler diye.
devamını gör...
gün itibariyle gerçekleşen.

ama hâlâ yarısı vergi olan fiyatlardır.

--- alıntı ---

akaryakıta uygulanan indirim ile ankara merkezde;
-6,18₺ olan 1lt benzinin 3,46₺’si ötv ve kdv’den oluşmaktadır. satış fiyatı içerisindeki vergi oranı %56’dır.
-5,80₺ olan 1lt motorinin 2,93₺’si ötv ve kdv’den oluşmaktadır. satış fiyatı içerisindeki vergi oranı %51’dir.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar