akla hayale gelmeyecek sapkınlık haberlerini yaymak

televizyon kanalı haber programlarında sık sık gördüğümüz eylem. kanallar yetmiyormuş gibi sözlükte de başladılar. ah başlık engelleme özelliği olsa da sözlüğün, şu illetten kurtulsak. anasına atlayan, bacısına zıplayan haberlerini niye görüyorum arkadaş? bu haberleri paylaşanlar Allah rızası için söylesin neyi amaçlıyor? ''bakın böyle bir sapıklık var sakın yapmayın ha!'' mı? bu haberleri neden bilmem gerekiyor? zevk mi alıyorsunuz amonyum bu işlerden? kendin bi halt edip bu psikoloji bozan hadiseden haberdar olmuşsun, bizi niye haberdar ediyorsun dürzü?

derviş her neye iman ediyor ve her kimi seviyorsa onun hürmetine şu başlık engellemeyi getirsin arkadaş!
devamını gör...
olağan şeyleri sürekli sümen altı edilmesi yüzünden, arsızlar, densizler, ahlaksızlar bu kadar çoğalmadı mı zaten. devekuşlarını sıkıntıya sokar böyle durumlar, kafanı kuma göm dünya günlük gülistanlık. yok öle şey kardeşim. al bu utancı oku, atmadığın her adım için vicdanın varsa sızlasın. görmezden geldiğiniz her kadın, çığlığını duyupta kulaklarınızı tıkadığınız her çocuğun sesi bu dünyada da rahat bırakmasın sizi.

ne iyi demiş ali şeriati sizi rahatsız etmeye geldim diyerek, rahatsız olun. yayın bu pislikleri. gün yüzüne çıkacak yüz bulmasınlar kendilerinde.
devamını gör...
zannedildiği kadar iyi bir farkındalık yaratma yöntemi değil. vahşet olaylarının medyada çokça yer almasıyla eşeğin aklına karpuz düşürüldüğünü savunanlar da var kriminoloji ilminde. bu da suçun bir normalleşmesi biçimi olabilir. eskiden bunlara daha çok dikkat edilirdi. haberler bu kadar açık seçik ifadelerle yapılmazdı. şimdi müge anlı sağolsun 80 milyon bir ceset nasıl saklanır nasıl yok edilir çok iyi biliyor.
devamını gör...
akla hayale gelmeyecek sapkınlıkları akla hayale getirebilir, evet de, kol kırılıp yen içinde kalınca da pislikler dörtnala hayatlarına devam ederken pislik mağdurları toprak altına giriyor... gönül el vermiyor....
devamını gör...
yaşanıyor ki yayılıyor. tıkamayın kulaklarınızı, kapatmayın gözlerinizi! ses çıkartmak için size gelmesini beklemeyin.

suçu normalleştirmek, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek medyada bolca yer verilmesinden değil leş bir adalet sistemine sahip olduğumuzdan kaynaklanıyor.

can alanın, çocuğa hayvana tecavüz edenin doğru düzgün ceza almak şöyle dursun bide ödüllendirir gibi indirim verilmesinden kaynaklanıyor.

küçüçük cocuğa tecavüz eden imanın ceza almamasından kaynaklanıyor.

kızının katilini aradığı için deli damgası vurulmaya çalışan babanın çaresizliğine sessiz kalmaktan kaynaklanıyor.

elalem ne der diye kızına çocuğuna sahip çıkmayan ana babadan kaynaklanıyor.

benim kocam yapmaz öyle şey'cilerden kaynaklanıyor.

daha birçok rezillik sayabilirim. birçok karaktersizlik. bu ülke insanın en büyük problemi ahlak eksikliği.

en büyük belası da din. dine karşı değilim. şu yazıyı 100 insan okusa hepsi dine laf ettim diye topa tutar beni. iki ayet oku, yorumla beni bilgilendir desem cevap verecek 2 insan bulamam ama.
devamını gör...
kısas toplumun gözü önünde uygulanır ve kısas uygulanmadan önce mahkumun yüzüne suçu okunur.

kısasın toplum önünde uygulanmasının ve mahkuma suçunun haykırılmasının tek bir nedeni vardır, o da topluma caydırıcılık konusunda algı vermektir. evet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar