melih gökçekin, bülent arınç ile aralarındaki gerginliğe ilişkin sorulan soruya cevabı.

"fitneye ateş dökmeyiz. söndürürüz. emir demiri keser suallere cevap vermeyeceğim. ak parti'de emir verilir, o emir yerine getirilir. başbakan'ın emri üzerine bundan sonra konuşmayacağım" demiş.

parti içi meselelerle ilgili parti başkanı ile aranızdaki ilişkinin demokratik boyutu milleti ilgilendirmez de,
milletin genelini ilgilendiren ithamların başbakanın emri ile sükuta ermesi mümkün müdür acep?

demokrasi demek herkesin fikirlerini özgürce açıklaması demek değil miydi yahu?
devamını gör...
ddeğiştirilmek istenen ama türlü oyunlarla aynen bugünlerde meclisin çalışmasını engellemeye yönelik gensoru verilmesi gibi değiştirilmesi engelennen o darbe anayasasının partilerle alakalı maddelerinin, ortaya koyduğu durumdur. zira partiler, lider partisi konumuna getirilerek, meclis askerin denetimi altında olan bir veya birkaç adamın kontrolü altında olmalıydı. öyle de oldu.

35 yıldır ne değişti mecliste. bak bahçeliye, türkeşten sonra yapıştı o koltuğa. baykala katakulli olmasaydı hala o koltukta olacaktı. yani lider partisine alıştırılan millete göre bir yönetim tarzı bu. mecbur.

dar bölge ve daraltılmış bölge işlerine gelmediği için reddedildi. zira o sistem vekil noktasında temsiliyet getiriyordu. akp veya mhp ya da chp öenmli değildi.


yani eleştirecekseniz anayasayı eleştirin. maksat üzüm yemek değilse, buyrun ben poligondan çıkayım ateş serbest olsun.
devamını gör...
parti içi disiplini olan bir parti akp. yoksa chp ye döner. özgür kız havalarında takılmamak lazım gelir. varsa bir yanlış iş zaten muhalif partiler akbaba gibi bekleyip dururlar merak etmeyin size kalmadan hazırlarlar bir dosya. işin özü şu yani;

-bu seçim sonrasına hazırlanın arkadaşlar. diğer seçimlere bakın yani. melih bülent oyalanmayın diyeceğim de nerde..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar