akp dinin içini boşaltmıştır

doğru bir tespit. ( #1546222 )

ateist bunu görüyor bizimkiler görmüyor ya kahrolmamak elde değil.

hiç boşuna debelenmeyin, bugünkü yeşil sosyeteyi var eden akp iktidarı.

boşaltma derken ? feci çağrışımlar geliyor ben gideyim.
devamını gör...
dinden bihaber olup din nedir, partilerden öğrenmeye çalışan kişilerin sarf edebileceği bir cümle.
evet, elbette islam'ı kendine referans aldığını söyleyen bir iktidar eylemleriyle insanların kafalarında soru işareti oluşturabilir. ama bu dinin içinin bir parti yüzünden boşaltılabilecek kadar korumasız-boş bir kurallar bütünü olduğunu söyleyebilecek bilinçsizliği göstermeyi gerektirmez. hele bu cümleyi dile getirebilen bir müslümansa, en az eylemlerini eleştirdiği iktidar kadar suçludur.
devamını gör...
bizler akp öncesinde dört dörtlük müslüman'dık da akp geldi, ayarlarımızı bozdu öyle ya. o olmasaydı aynı mükemmelliyette yaşamaya devam edecektik.
toplumdaki dejenerasyonu başlı başına akp'ye yüklemek kadar saçma bir iş olamaz. bu yozlaşmadaki etkenler, sebepler uzun uzun tartışılır o ayrı mesele ama burada sadece akp mevcut yozlaşma üzerinden siyaset yapar. yani şöyle ki o seni yozlaştırdığı için değil, sen zaten yozlaşmış olduğun içindir önüne sunulanlar.
düz mantık kemalist zırvalarıyla gelmeyin gözünüzü seveyim.
devamını gör...
sosyolojik bir dönüşümü partiye bağlama kolaycılığıdır.

bu işi partiler yapabilseydi bu ülke 1950 ye kadar ateist bir türkiye olurdu.

olay insanın fıtratindan kaynaklı. refah ve rahatlık her zaman dini duyguları gevşetir.
devamını gör...
katılmadığım savdır.

akp siyasi bir parti. dini refereans gösterip oy devşirmek herkesin yapabileceği bir şey. akp de bunu yapıyor veya yapmıyor.

peki dini akp den mi öğreneceğiz yoksa fıkıh kitaplarından filan mı?


şunu derseniz anlarım. yeni bir orta sınıf türedi ve bu sınıf dini istediği gibi yorumluyor. ve bunlar siyaseten akpli.


devamını gör...
akp dini bir cemaat olmadığından yanlış bir yargıdır.

ama dinin içinin boşaldığı bir gerçektir. dinin içi bu topraklarda ne zaman tam anlamıyla dolmuştur sorusunun cevabı da ayrı bir konu. tesettürlü(!) sayısındaki artışla, dinden bihaber tesettürlü sayısının artışı aynı istatistiki sonucu verir. dün geleneksel olarak anadolu usulü başını bağlayanların dinle aralarındaki etkileşim ne ise bugün sokaklarda daha çekici olduğunu sanarak kapananların(!) arasındaki etkileşimde odur.

liderleri, toplumları, iktidarları aşan bir post-modern zamanlar rüzgarı önüne kattığı her şeyi aşındırıyor, deforme ediyor ve içini boşaltıp çürümeye terk ediyor. herkes kendi korunaklı ve aynasız psikolojik, dini duvarını örmüş kendisini bu aşınmadan, çürümeden sorumlu görmüyor. aynada kendini seyredecek cesareti çoktan kaybetmiş. nefsimizin, ailemizin, çevremizin çürüyüşünü uzaktan seyrediyoruz ama zerre miskal çürümüşlükten kendimize pay çıkarmıyoruz.

o sokakta erkekleri cezbeden kokuyu sürünmüş, tayt üstüne ya da kot üstüne, ya da mini etek üstüne eğreti örtüsünü başına kondurmuş kızlar uzaydan mı sokaklara düşüyor sanıyorsunuz? bizim de içinde bulunduğumuz toplumun ürettiği zihniyetin çocukları, kızları, kadınları onlar. toplum çürürken sen temiz kalacağını mı sanıyorsun? Allah'ın cehennemliklerden istisna tuttuğu "birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler istisna" ayetinden sen ne kadar istisnasın?
devamını gör...
tekke ve zaviyeleri kapatan, dini türkçeleştirmeye çalışan, halkın din ile olan bağını diyaneti kurarak hem de sözde laik bir devletin kurumu haline getirerek kontrol altına almaya çalışan ne bileyim yani sayın gerisini siz, onca şeyi yapıp dinin içini dışını sağını solunu altını üstünü boşaltan bir düzen değil de o düzenin içinde var olmaya çalışan müslümanların oluşturduğu bir hareketin bunu yaptığını iddia etmek yaman hırsızlıktan başka bir şey değil.

akp dinin içini boşaltmışmış. ulan din mi kaldı ki içini boşaltsın. ya gece gece açtırmayın ağzımı benim!

lan yok sözde bu tesbitimsiyi bir kafir (censored) ve müslümanım diyen adam üstüne atlıyor. aklım almıyor arkadaş al-mı-yor!!!!!!
devamını gör...
95 yıllık resmi ideolojinin tüm çabalarına rağmen boşaltamadığı dinin içini, 13 yıllık ak parti iktidarının boşaltığını söylemek mantıklı er kişi lafı değildir.
devamını gör...
dini akpden mi ogrenecegiz?

guzel sav. ne yazik ki oyle oluyor. kur'an acmayan, okumayan, la birak bak simdi eline meal almamis "musluman"lar var bu dunyada, atalarinin diniyle yetinen. bundan oncekilerin dinle alakasi olmadigini biliyorduk. ne yapildiysa, muslumanlarin yasayis tarzini bu kadar kotu hale getiremedi. son 4-5 senede acayip hizli bir degisim oldu abiler ablalar, gormuyor muyuz? basortulu kadina -tesettur miktari/orani fark etmeden- sarkintilik yapan, taciz eden.. ote yandan gizlice ikinci esi alip cocuk yapan.. baska bir kosede "muhafazakar" kolejlerde okuyup ahlak kaymasina ugrayanlar... tesettur kavraminin gittigi uclardan bahsetmiyoruz bile.

akpnin eti ne budu ne ki dinin icini bosaltabilsin? peki. ama din algisina noldu? ıslam degismez, kitapla sabittir ama muslumanlarin islami nasil yasadigi?

musluman -oldugunu iddia eden- bir lider, hirsizliktan** zinaya* isine gelen her turlu gunaha goz yumuyorsa, bu lideri iktidara getiren adamlarin bir kismi da bu adamin pesinden gidecektir. bu hep boyle olur. biri cikar ve idol olur, digerlerini pesinde surukler. ataturk de aynisini yapti, erdogan da yapiyor.

tek basina degildi, bu bir surecti diyenlere lafimiz yok. fakat akpnin zerre kabahati yok diyenlerin pembe gozluklerini cikarmasini tavsiye ederim.
devamını gör...
dolayısıyla ak parti dinin içini boşaltınca biz sorumluluktan kurtuluyoruz arkadaşlar oh ne güzel dünya! laik sistemde şeyhlik (yol göstericilik) görevini siyasi partilerin omuzlarına bırakmak ilk önce dine saygısızlıktır.
devamını gör...
akp ile sınırlı olmayan soylem.

bizim milletimiz, dinini seven sahip cikmaya calisan bir millettir ama bu din %90 itibariyle atamizdan, dedemizden, geleneklerimizden ve goreneklerimizden gordugumuz dindir, yani kultur muslumanligidir bizimkisi, ilmelyakin olarak bildigimiz din degil, aksi olsa zaten su halde olmazdik. dinin ozunu ozumsememis hazmetmemis, insanlar dini gibi gorunun her argumana yapistiklari icin siyasi partilerin kullandigi dini argumanlara da yapismistir.

dini kullaniyorsan dînî hareket etmen gerekiyor. hem dini kullaniyorsun hem de dînî hareket etmiyorsan o zaman dinin ici elbette bosalir. yoksa bir müslüman "caliyor ama calisiyor" diyebilir mi? bunun "fahise ama eve para getiriyor" soylemi kadar sacma ve dinden ne kadar uzak oldugunu bilmiyor mu? gercekten bilmiyor.


devamını gör...
o dediğiniz 200 sene önce başlamıştır. bu vatan toprağı misyoner hocalar gördü, en nihayetinde başörtüsünü füruata dayayıp geçtiler.
şu kadarını söylemek gerekirse yozlaşma bütün hızıyla sürüyor.
devamını gör...
chp iktidara gelince içi dolacakmış öyle diyorlar.

senin dininin içi bir parti tarafından boşaltılabiliyorsa kusura bakma da leküm dînüküm ve liyedîn!

tanım: islamiyeti nereden nasıl öğreneceğini bilememiş birilerinin iddiası. ha aslında böyle birisinin, aklına feci çağrışımlar [!] gelirken bir ateistten devşirdiği iddia! daha sözüm yok hakim bey..

bu da bonus, chp gelince içinin dolacağı din:

devamını gör...
ak partizanlar bir tarafa akp'yi bir tarafa chp'yi koymuşlar. adamların gözlerinin gördükleri bu. bunlara göre eğri ile doğruyu ayırt etmek için akp ile chp'ye bakılmalı. chp bilmem ne yapıyurdu da bilmem ne.

sizin hiç mi 90'lar muhabbeti yapan abileriniz olmadı ? çünkü o yıllar islami bilincin en çok yükseldiği dönemlerdi. şimdiye kıyasla çok çok daha samimi zamanlar. böyle bakarsanız; evet tam olarak akp iktidarında bu bilinç yokedilmiş, ortalık başında bir bezden başka alamet-i farikası olmayanlarla dolmuştur. bunu zikrediyorum çünkü önemli bir gösterge. bu tiplerin rol modelleri ise başta akp'li yöneticiler, onlara yanaşan yazar çizer oyuncu filan tayfası.

evet; chp zihniyeti 80 yıldır bu kadar zarar veremedi.

hehe , iyi olan şeyler sizden kötülükler sistem kaynaklı. bu kafalar şunu da demişti;

(bkz: laik bir ülkede hz ömer adaletinden dem vurmak)

Halkın ciddi bir kesimi adaletsizlikten yakınıyorsa, hiç değilse durup kendinizi, peşinizden gittiklerinizi sorgulayın. HZ. Muhammed * azılı düşmanlarının bile güven duyduğu birisi idi. Bir devlet başkanı olarak peygamberimizle, HZ. Ömerle kıyas yapın diyeceğim ama bu efendilere en ehli sünnet olmalarına rağmen bunu mümkün görmezler; o peygamber!

dam üstünde saksağan vur beline kazmayı diyorum bir kısmına da. adamlarda nebevi bakış açısı yok ki, tevhidi bilinç yok, şuur yok. varsa yoksa akp-chp-paralel. adamların islam algısına nasıl etki ettiği bunlara bakarak bile görülebilir.

devamını gör...
yanlış tesbittir. akp dinin içini boşaltırken mal mal bakıyormuyduk acaba bizler. dinin içi boşalmaz. kanal 7 deki masajın islami olduğunu zanneden zihinler boşalır mesela. ama din ve içeriğinde değişiklik yok.

bu hükümet;

-kitap mı yaktı?
-alfabe mi değiştirdi?
-bu hükümet döneminde insanlar kuran'ları alıp toprağa mı gömdüler?
-din adamlarını mı astırdı?


herkes kendi kendine muhasebe yapsın. eğer insanın kendi inançlarının içi boşaldıysa hiç bir hükümet suçlanamaz. chp hükümetleri de, koalisyonlar da, ak parti hükümeti ve diğer başka hükümetler de suçlanamaz.

ak parti gidince şeriat gelecek sanki... yok emenike gol kralı olacak.

devamını gör...
dinin içi boşalmamıştır.
biz dinî hayatımızda boş vermişlik yapıyoruz. refahımız arttıkça, namazlarımızı hızlandırıyoruz, dualarımızı kısa tutuyoruz. sorumluluklarımızı yerine getirmiyor, hep başkalarından bekliyoruz. biz parasını verelim falancalar bizim çocuğu eğitsin, filancalar yardımı götürsün, bunlar şunu yapsın, şunlar bunu yapsın...
bizim hayatımızda din boşaldı diye, Allah'ın kitabındaki niye boş olsun.
devamını gör...
akpde böyle bir kudret yok merak etmeyin. olsa olsa müslümanların içi boşalmıştır diyeceğim de zaten içleri ne dolu idi ki boşalsın? kendimizi nimetten saymayalım kardeşlerim. eğri oturup doğru konuşalım biz ne isek akp de o.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar