akp döneminde türkiye de birlik ve beraberlik

ak partiyi ve cumhuru reisimiz ve islam birliğinin manevi başkanı recep tayyip erdoğan'ı halen daha bu konuda eleştirenler var..

siz türkiye cumhuriyeti tarihinde ak parti dönemindeki gibi bir milli birlik ve beraberlik gördünüz mü hiç?

alevi kardeşlerimiz mesela..

merak ediyorum kendilerini hiç ak parti dönemindeki gibi bir aidiyetle bu ülkenin bir parçası olarak hissettiler mi acaba?

ya kürt kardeşlerim?

bakın ak parti hükümeti pkk destekçisi kürtleri bile bağrına bastı be.

öcalan'a sayın öcalan dedi. "imralı" adı altında pkk ile görüştü, masaya bile oturdu.

bugün halen daha bu yapılan hizmetleri ve ülkenin bugünki geldiği milli birlik ve beraberliği görememek açık ve net konuşuyorum, vatan hainliğidir.devamını gör...
her şey aleni ortada. bdp midir, hdp midir nedir milletvekilleri bu devletin, milletin maaşını alıp o makamı işgal edip hala hainlik edenler neyin peşindeler. polise taş atıyorlar, milleti galeyana getirip her yeri yağmalattırıyorlar. bu ülkenin birlik ve beraberliğine kastediyorlar. kesk denilen işçi sendikaları da bu ülkeyi sevmiyorlar ki bu eylemlere destek vererek birlik ve beraberliğimize kastediyorlar.
devamını gör...
akp döneminde birlik ve beraberlik olmamıştır. zaten hiç bir zamanda olmamıştır ki ak parti döneminde olsun. 1923 lerden günümüze isyanlar dersim, şeyh said, geliyoruz bu günlere 60 ile 80 arası sokak olayları sağ sol kavgaları vs. madımak, maraş, başbağlar. şimdi bunlar önümüzde dururken ak parti döneminde birlik beraberlik yok olmuştur demek en hafif tabirle bilmemek yada olaylara subjektif bakmaktır.
mesela şöyle bakalım olaylara.
alevilik hiç bir dönem devlete bu kadar yaklaşmamıştır. en azından çözüm önerileri getirilmiştir. şimdi sorsanız bende bilmem bu önerileri. ama bakıyoruz alevilerde tek vücut değil. birinin evet dediğine diğeri hayır diyor. birisi bir öneriyi kabul ediyor diğeri öneriyi kabul edeni lanetliyor, yalakalık ile suçluyor. aleviler kendi aralarında birlikleri yok ki zaten.
kürtlere bakıyoruz ve görünen şu ki kürtler ne istediğini bilmiyor. bir gün birisi çıkıyor özerklik istiyoruz diyor, öteki çıkıyor biz özerklik aslında istemiyoruz ana dilde eğitim istiyoruz hep kendi içlerinde grupların tutarsızlıklar var. ara yolu bulmak kolay değil. sonuçta herkesi memnun etmekte zor.
ak parti pkk destekçisi grupları bağrına bastı. evet devlet olarak bastı. yıllardır bir söylem vardı: doğuda iş yok güç yok halk ezilmiş, iş kurulmadan projeler yapılmadan, dağdakiler dağdan inmeden pkk sorunu çözülmez diye. akp bunu yapmaya çalıştı. halen çalışıyor mu bilmiyorum. veya çalışıyor gibi görünüyor.
ama çözüm süreci adı altında yürünülen yol o kadar hassas ki provokasyonlara açık. 2 tane adam çıkıyor atatürk büstü yakıyor, bayrak yakıyor herkes bir anda çözüm süreci karşıtı oluyor. bu yükü de vatan hainliği ile suçlanan hükümet taşıyor. tek amaçları ise 30 yıllık problemi çözmeye çalışmak.
şimdi oturup düşünmek lazım. bu problemi dağları bombalayarak çözebilir misin? imaralı ya gitmeden çözebilir misin?
eğer çözerim diyorsan helal olsun. daha önce keşfedilmiş olsaydın mesela ira ile eta'nın çözümünde ispanya ve ingiltereye yardım edebilirdin. iyi olurdu yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar