bu harekete anlam veremeyenlerin herhangi bir dava bilinci taşıyabileceğine inanmak zor. bugün orada malcolm x'in, şamil basayev'in, aliya izzetbegoviç'in veya necmeddin erbakan hocamızın bir mesajı okunsaydı ayakta dinlemek son derece normal ve hürmet ifadesi olacaktı değil mi? çünkü biz dava adamlarının kıymetini ancak öldükten sonra bilmeye alışmışız, hayattayken yanında durmak yerine. orada bulunanlar bunu değiştirmeye niyet eden insanlar, ve onlar için erdoğan bu saydığım isimlerden farksız bir dava adamı.
bir gün o da ölecek, ve biz onu dünyanın her yerinde onun varlığına şükreden müslümanlar olarak rahmetle yad edeceğiz. o kadar.
devamını gör...
andımızı neden kaldırdık? 19 mayısta gençlerin sıcakta dikilmelerine neden karşıyız? saygı duruşuna niye zırva diyorlar? bu uc sorunun cevabına akp yanlisi vatandaşlar gerekçe olarak ayakta dikilmeyi bahane ediyor akabinde de çeşitli şeyler söylüyor. peki hz peygamber'in uygulamasına bakalım mı? kendisi geldiğinde ayağa kalkanlar olunca oturtmamış mı? yanlis hatırlamıyor isem yahudi adeti diyerek sert çıkışları bile var ayağa kalkma hususuna. nihai kertede bu hareket putlaştırma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi temsil ediyor. orada kalkanlar saygı duyduğu icin mi kalkiyor? sanmıyorum müdürün yanında ceketini ilikleyen sınıfa girdiğinde ayağa kalkmalarını bekleyen kimseler hep bunlar. saygı kavramımız erekte olmayla eşdeğer olmus ne hos!
devamını gör...
Allah'ın sözleri okunurken ayağa kalkmazlar, peygamber efendimizin hadisleri okunurken ayağa kalkmazlar ama mesajını dikilerek dinlerler.

akp lilerin şaşırtmayan davranışı.
devamını gör...
ohaa baya şaşırtan durum.
şaşırtmasının sebebi ayakta dinlemeleri değil ona şaşırmayız artık.* daha hiç bir yalamanın gelip şu başlık altında mantıklı bir açıklama yapmaya çalışmamış olması.
sözlükte bugün bütün yalamalar ofline galiba.

edit: varmış ya la bir iki tane gözden kaçmış. entry çöp oldu.
devamını gör...
seçim zamanı rte nin broşürlerinin dağıtıldığı şehir meydanında yürürken 70lik ak sakallı bir dede gençlere "onun olduğu broşürleri nasıl yerlere atarsınız?!?!?" diye bağırarak yerdeki kağıtları toplayıp öpüp alnına koyarak koca bir poşet doldurmuştu. ikisi arasında bir fark göremiyorum... insanlara ne anlam yüklediğimize keşke dikkat etsek. bir önderiniz var sadece insan olarak unutmayın abiler be!


edit: rte nin konuşması sırasında olan bu olay sadece dik duruşmuş. (!) kime karşı? tabi ki fetö ve bilumum düşmana karşı. (! ) siz d ene fesatsınız ya işiniz gücünüz tetetekfir şowww.
devamını gör...
o kadar çarpık bir durum ki diğer partilerin kongrelerine de mesaj falan gönderecek mi acaba diye merak etmeye sıra dahi gelmiyor.

ama bunun asıl nedeni bu insanların vaktiyle bir kenara itilmesi ile alaklı. sonra biri geldi ağızlarına bal çaldı. varlıklarını, benliklerini, bilinçlerini onun ile kurdular. bu yüzden arada "davutoğlu'na başbakanlığı resulullah verdi", "akp'ye oy vermeyen cennete gidemeyecek", "erdoğan'ın doğduğu, milletvekili olduğu, belediye başkanlığı yaptığı şehirler kutsaldır" " erdoğan'ın katıldığı türkçe olimpiyatına peygamber efendimiz geldi" "allah'ın tüm vasıflarını üzerinde toplayan lider","ümmetin seni başkan yapacak", "ona dokunmak ibadettir" diyen müptezeller çıkıyor. artık nasıl bir ezilmişlikse en aklı başında olanları bütün bu yapılan şapşallıklara kılıf falan aramaya başlayıp komik durumlara düşüyorlar. yıllar oldu. içlerinde o korku baki. erdoğansız bir hiç gibi hissediyorlar. oysa dava böyle olmaz ki. dava dediğin tek tek her bireyin içinde yanan ateşle olur. öyle bir kişinin peşine takılmakla olacak şey değil.

zannedersem bu kafa kendi kendini bitirecek. artık her sıkışılan vakit kılıf olarak kullanılan, içini yavaş yavaş boşalttıkları "dava" için elde edilen tüm kazanımları kendi elleriyle çöpe atacaklar gibi. açıkçası toplumdaki bu tür devinimleri sakıncalı buluyorum. keşke bu kadar şiddetli saçmalamasalar.
devamını gör...
gidemeyip televizyondan izleyenler de ayağa kalkmışlar mıdır merakı uyandıran.

şimdi şöyle; en fanatikler aslında en önde bulunmakta. onlar ayakta dinleyince, arkadakiler görememiştir, malum.
devamını gör...
ben bu olaya benzer bir durumu bir defa yaşadım.
bir üstümüz gelmişti toplantıya,
birkaç kişi ayağa kalktı, sonra diğerleri acaba ayağa mı kalkmak gerekiyor, adet bu mu burada deyip, onlar da ayağa kalktı.
ardından bu odaya giren şahsı rahatsız etti uyardı ve bir daha bu olay gerçekleşmedi.

bence bazı işgüzarlar tarafından yapılmış saçmalıktır bu hareket.
refleks de olabilir.

- kalktık bi defa şimdi oturamıyoruz, saçmaladık galiba, neyse tüm salon kalktı. şimdi şu paralelciler tefe koyar bizi, yapmasak iyiydi.

(bkz: fethullah gülenin sohbetini abdestli dinlemek)

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar