akp’lilerin oylarıyla seçilen sosyalist

nedim şener'in bugünkü yazısının başlığı. bence özellikle chp yöneticileri tarafından okunması gereken bir yazı. yazının konusu, belçika'da milletvekili seçilmiş akp seçmeni olan sosyalist bir arkadaşımız ve yaptığı yerinde tespitler. her zaman diyorum. ülkemizin en demokrat seçmenleri akp seçmenleridir diye. çünkü büyük çoğunluğu ideolojik değil, hizmet odaklı oylar vermekteler. en azından bu oran chp, mkp, hdp gibi diğer büyük partilere göre oldukça büyük. umarım gün gelir tüm seçmenler olarak demokrat tavırlar takınırız.

--! spoiler !--

öyle denemez, türkler, kendi sorunları ile ilgilendiği için sosyalist parti’ye oy veriyor. ama aynı insanlar bugün için türkiye’de adalet ve kalkınma partisi’ne oy veriyor. mesela belçika’da benim üyesi olduğum sosyalist parti’ye ve bana oy verenler türkiye’de ak parti’ye oy veriyor.

- neden?

avrupa’da sol partiler sosyal haklar, sağlık hakları, lojman politikalarında bu partileri destekliyor. sol partiler yabancıların sorunlarına büyük önem veriyorlar.

--! spoiler !--

nekadarenteresan
devamını gör...
avrupa'da ideolojik odaklı bakan seçmenler sayesinde seçilen sosyalisttir.

sosyalistlerin ideolojisi avrupa'da size haklar tanır, akpliler tabi ki çıkarları için sosyalist partiye oy verirler. gidipte akp'nin avrupa'daki benzerlerine oy verecek halleri yok.

akp'nin ideolojisi türkiye'de insanları süründürür, asgari ücrete mahkum eder. avrupa'da sosyaliste oy veren akpliler kesin dönüş yapsınlar, türkiye'de yaşasınlar, bakalım kaçı akp'ye oy veriyor görelim..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar