kendimden biliyorum, adamlar köylüyü hiç sevmiyorlar. oysa ben bunlar için daha 5- 6 ay öncesine kadar neçe akrabamı ve arkadaşlarımı kırdım. 16 senelik karşılıksız boş sevdaymış bizimki; ama yine de seven umut ediyor, belki yola gelirler diye; lakin onlarda bu sevdayı kullanarak sömürüyorlar bizi.
devamını gör...
rezalet. yahu iktidarından ana muhalefetine yolsuzluk almış başını gitmiş. millet büyük şehirlerde milletin geri kalanları üzerinden ve rant ile müteahhitlikte köşeyi dönünce köşeyi dönenler "memleket çok iyi yönetiliyor" denildi.memleket hiç de iyi yönetilmedi.

kamu iktisadi teşebbüslerinin içi torpilli adamlarla dolduruldu. beceriksiz, liyakatsiz insanlar yönetimlere getirildi. sonra bu kurumlar zarar ediyor diye özelleştirildi. özelleştirmeye karşı değilim ama yerli üretici (sanayicisinden çiftçisine kadar) desteklenmedi. o ülkeyle şirin görünmek için o ülkeden ithalat, buradan ithalat yerli bişey kalmadı neredeyse.

bugün eskiden yollarımız yoktu diye iktidarı öven köylü iktidara sinirli. neden? çünkü köylü sonuca bakar. nasıl zamanında hazır para ile, hazinenin malları ile birileri hazırı tüketirken "herşey çok güzel" diyen köylü sonuca bakıyorsa şimdi de köylü sonuca bakıyor.

milletin neticeye bakmaması için gölge oyunu oynanıyor. bu gölge oyununda hayali düşmanlar türüyor.

mesela tüik üretici fiyat endeksi %40 lara varan artarken enflasyon %20 lerde diyor. yani üretici daha fazla fiyata mal ettiği ürüne aynı oranda zam yapamıyor. neden? çünkü hükümet hain, terörist ilan ediyor. çünkü millet neticeye bakar. bakkaldaki fiyat artınca hükümet ne yaptı? bakkalları vatan haini ilan etti.

yani biz suçluyuz diyemiyorlar. köylüler olayları derinlemesine değerlendirebiliyorlar mı bilmiyorum. ama sanmıyorum da. ne köylüsü. yıllarca eğitim almış adamlar bile izlenen politikaların sonucunun hüsran olacağını göremiyor.

arkadaşlar ben burada arkası karanlık partiyi eleştirince benim mutlaka bir başka düşmanlığım olduğunu ve o yüzden eleştiriyorum zannediyorsunuz. hayır. gerçekten bu ülke çok ama çok kötü idare ediliyor.
yönetiliyor bile diyemiyorum çünkü bu yönetmek değil.

yargıyı, medyayı, her türlü devlet organını ele geçirip gördükleri yanlışları dile getirenleri vatan haini ilan etmek midir ülke yönetmek.

birileri kendi saltanatlarını korumak için başka türkiye yok diyor. aslında doğru diyorlar. başka türkiye yok ve türkiye bu 600 tane bir işe yaramaz, hiç bir halttan anlamayan insana muhtaç değil.

evet bu ülke hepimizin. o yüzden partizanlığı bırakıp gerçekleri görmek lazım.
bu ülke 16 yıl önce kurulmadı. birileri giderse diye bu ülke yıkılmaz. kendi belalarını devletin bekası ile bir tutan insanlar mı bu ülkeyi düze çıkaracak. yapmayın Allah aşkına. buna aklı başında birisi nasıl inanabilir.

bakın burada falanca kötü de falanlar iyi demiyorum. eğer millet isterse geçmişte m.yılmazlar, t.çillerler nasıl yok olup gittiyse bu beceriksizler sürüsünü de gömer gider. ama önce bazı şeyleri kendimize itiraf edelim. sorunları göremeden her şey çok güzel demekle hiç bir sorun çözülmez. hele hele şu ehven i şer mevzusunu bir kenara bırakın. millet bunların hiçbirine me muhtaç ne de layık.
devamını gör...
akp linin biri cebinden bazuka da çikariyor sanirim onu kimse görmedi. oy vermeyin akp ye.
ayrica video da açılmadı bende onu da belirteyim sonra yanlış anlasilma olmasin. ama olsun yine de oy vermeyin diyelim de maksatları hasıl olsun.


böyle başlık mı olur "seçim çalışması süsü verilmiş akp katliam ve soykırım operasyonu" olmaliydi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar