doğruya doğru. zordur. binali yıldırım başkan adayı bile olsa zordur. bir akp li olarak söylüyorum, gerçekler acı dostlar.

samimi bir arkadaşım izmirli ve esnaf. mevcut belediye başkanına saydırıp duruyor, ama yapacak bir şey yok ille de chp diyor.

(bkz: stockholm sendromu)
devamını gör...
akp'li olmayan biz izmirli olarak söylüyorum.bu seçimde akp'nin izmir büyükşehir belediyesi'ni alması hiç de sürpriz olmayacaktır.kaybetse dahi puanların birbirine yakın olacağını tahmin etmekteyim.aldığı zaman da bunun hiçbir önemi yok.mevcut belediye bir legal partiden diğerine geçmiş olacaktır.ancak izmir'in altyapı,göç ve yerleşim sorunları çok iyi çalışan bir akp'li belediyenin bile en az üç dönem tam yetki ve kararlılıkla çalışması sonucunda çözülebilir.
devamını gör...
oldukça yüksektir bunun sonucunda izmire medeniyet götürülecektir.yüksek hizmet ve kaliteyi gören izmirliler önce atatürkü sonra alkolü bırakacaktır.
devamını gör...
"ben bilmem chp bilir.", "akp olmasın, varsın belediye hizmeti de olmasın.", "cumhuriyet ve laikliğin son kalesi izmir'i yedirmeyiz." zihniyetine sahip binlerce vatandaşı barındıran izmir seçmen profiline bakıldığında muhaldir.

not: izmirliyim.
devamını gör...
akp'nin belediye başkan adayı seçiminin açıklandığı gün, sonucu belli olacak olan ihtimaldir.

eğer binali yıldırım aday olursa, kazanma ihtimali vardır ve kuvvetle muhtemeldir.

ama binali yıldırım aday olmazsa, kazanma ihtimali yok demektir.

bence aday ertuğrul günay olabilir.

not: uzaylıyım ve apolitikim.
devamını gör...
yüksektir. solcu arkadaşlar bile binali yıldırım konusunda hevesliler.

partiye değil, adaya oy verilen yerel seçimlerde binali yıldırım'ın şahsında akp izmir kalesini yıkabilir!

tabi yeni bir gezi fitnesi çıkarılırsa o zaman iş sarıgül lehine bile dönebilir. aralık ayı için böyle bir kehanet dolaşıyor.

devamını gör...
binali yıldırım'ın aday olmasıyla biraz daha artmış ihtimaldir. özellikle oy kullanırken ideolojiden ziyade hizmete oy verecek kitlenin oylarını rahat bir şekilde alacağını düşünüyorum. ama yine de izmir'de ideolojik saplantıları olan oldukça geniş bir kitle var. seçim günü göreceğiz kimin kazanacağını.
devamını gör...
%1,5 - %3 aralığında yakın çıkması üzerine yapılmış 4 adet çalışma var. hükümete yakınlığı ne kadardır bilinmez ama seçim sonuçlarını yaklaşık %1,8 sapma ile yakalamış araştırma şirketlerinin verilerine de ehemmiyet veririm o açıdan chp'nin en zorlu sınavı bu olacak. zaten izmir'i de yerel seçimlerde kaybedelerse bu sonuç sarıgül'e yarar o açıdan bakıldığında ulusalcı kesim bir yandan da kazanmış olacak ki şu an izmir'i kaybedersek biteriz söylemlerinin ne cumhuriyet gazetesinde ne hürriyet'de dillendirilmemesinin yegane sebebi bana göre bu. hem düzgün hizmet al hem kılıçdaroğlu'ndan kurtul daha ne olsun?
devamını gör...
binali yıldırım'ın eksiklilerini yanlışlarını ve bunlarla ilgili seçim kampanyaları şimdiden başladı. kendi adaylarının meziyetinden çok karşısındaki adaya yani binali yıldırım'a nasıl oy kaybettiririz derdine düşüldüğü için bu seçimde de izmirden akp çıkmayacaktır. insanlara hizmet talebinde bulunmak oldukça zor. hele ki izmir gibi bir şehirde yeter ki akp olmasın biz yağ kuyruğunda bile bekleriz diyebilecek milyonlarca seçmen bulunması bunu daha da zorlaştırıyor.
devamını gör...
ihtimal dahilinde değildir.

ulan hizmet hizmet diye yırtınıyorsanız ankara 20 yıldır melih gökçek yüzünden kan ağlıyor, nedeni muhafazakar seçmenin ideolojik saplantıları.
samimiyseniz bunu da konuşun, işinize geldiği gibi kıvırmayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar