akp olmasaydı

faraza chp-mhp koalisyonu olsaydı ortadoğudaki gelişmeler mevcut halini korusaydı olabilecekler:
selefiler chp ve mhp yi tam kafir gördüklerinden türkiye cihat alanına dönüşürdü. hatay, urfa dönüşürdü. çatışmalar oralarda da olurdu. hele kobane olayları ile birlikte 6/7 ekim olayları gibi kürtlerde ayaklandımı yeryüzü tarihinin en büyük darbesi gercekleşirdi.
devamını gör...
üniversitede okuyamaz, devlet memuru olamaz, statü kazanamazdın. senin giyimin sana özgürken, sana karışan ala dergilerin olmazdı. hastanelerde sıra bekler, duble yollarda gidemez, ekonomin bu derece liberalleşemezdi. sınırla sıfır sorun yerine eksi alanında çatışmalar olur, bu çatışmaların getirisi milyonlarca mühacirin olmazdı.
ne olursa olsun statü aşkın bu kadar depreşmezdi. zihinler bu derece hızlı değişime adapte olamazdı. bayrak aşkı bu derece yerlere inmezdi. sırasız randevu aşkına aman eczanelere ödediğimiz ne ki, şunun şurasında.
devamını gör...
chp-mhp bu beceriksizlikleriyle yurtdisi politikamizla bi tane bile dost ülke birakmazlardi.

ney!? simdi de bi dostumuz yok. o zaman chp-mhp olsaydi herkes bize dusman olurdu.

sadece cay ve simitle beslensek asgari ücret 900 lira olurdu. sonra biri cikar bu zulmu bize reva gören zalimlerden hesabini sormayalim mi derdi.

ney!? simdi de mi cay simit asgari ücreti geciyor? o zaman chp-mhp olsaydi acimizdan ölürdük.

devamını gör...
yinede akp türkiyenin çöküşünü ve darbeler ülkesi olma sıfatını yitirmiyişini bir süre erteliyor sadace. 28 şubattan sonra nato nun hizmetlisi bir ülkenin korunması ve yaşatılması gerekiyordu değilmi?
devamını gör...
milliyetçilik bunca ayaklar altına alınamazdı,
onursuzlar yamanacak yer bulamazdı,
türk ordusu hak ettiği ve sahip olduğu değeri korurdu,
islamiyet müslümanların elleriyle böyle özünden sapmazdı,
cuma hutbelerinde ttnet reklamları yapılmazdı, akpye girmesem memur olamam mantığı olmazdı,
sınava gireceğim ama acaba son dakika bir şeyler değişir mi korkusu olmazdı,
doğruyu söylersem beni sistem(!) dışı bırakırlar korkusu hiç olmazdı,
gençler sahip oldukları bilgiyi-cesareti-masumiyeti memur olma yolunda harcamazdı, her şey ait olduğu yerde olması devam ederdi....


üniversitenin ilk seneleri " sisteme dahil olup onu değiştirmek istiyorum" umutları ile düşünceler kurarken şimdilerde hayatımın nasıl değersizleştirildiğini seyrediyorum.
devamını gör...
hâlâ başörtüsü sorunlarıyla uğraşırdık. meslek liseleri ve imam hatip liseleri kat sayı sorunu ile uğraşırdı. üniversitelere başörtülüler ya giremezdi, giren de ödül mödül hak getire, diplomasını aldığına şükrederdi (tabii şanslıysa).

uğur dündar'ın, reha muhtar'ın, ali kırca'nın yerini muhtemelen ismail küçükkaya, fatih portakal ve yılmaz özdil alırdı. ahmet hakan ağabeyimiz de kafaya oynardı.

sanırım türk lirası 9 - 10 sıfırları görerek rekorları egale etmekle uğraşırdı. dış politikamız kıbrıs ve yunanistan'dan ibaret kalmaya devam ederdi. hastanelerden sağla girip hasta çıkılabilirdi. emeklilik yaşı 38 dolaylarında dolaşırdı. sosyal sigortayı o zamanlar kim bulmuş ki şimdikiler bulsun. bütün okul gereçlerini parayla alırdın.

mafyacılıkta ulusal çaptan uluslararası çapa yükselir ve bu alanda dünya süper ligine yükselmiş olurduk. yeni ali kalkancılar, fadime şahinler türemeye devam ederdi. imf'nin ebedi hatunu ilân edilirdik.

ordu on yıllık olağan askeri darbesini sürdürür, mgk'lar bu ülkenin tek gündem konusu olurdu. pkk + mafya + ordu gümrükten silah ve uyuşturucuları geçirerek kaçakçılıkta birlikteliklerini sürdürürlerdi.

devletin iç güvenliği polisten değil, mafya babalarından, baronlardan sorulmaya devam ederdi.

devletin kaderini yine medya patronları belirlerdi. eh bir de faili meçhul suikastler. mühendislerimiz yine patır patır indirilirdi, aydınlarımızı söylemeye gerek yok zaten.

şaka len şaka. ak parti olmasa pak parti olurdu yine de bu millet ayağa düşmezdi. türk milleti bir şahsa veyahut bir partinin minnetine borçlu değildir. göreve gelenler, göreve talip olanlar görevlerini yapmakla yükümlüdürler. bunun için bu millet kimseye minnet borçlu değildir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar