karşı tarafın akp lilerlden daha iyi organize olması ve karşı tarafın medya değil ama sosyal medyada çok daha profesyonel hareket etmesinden kaynaklanan durum.
devamını gör...
doğruluğu su götürmez gerçektir.

zaten hdp ile ittifak yapabiliriz açıklamasıyla münafıklık etmekten vazgeçip, samimi davranmışlardır.

şöyle samimi olun canımı yiyin.
devamını gör...
iki parti seçmeninin de objektiflikten uzak, aidiyeti gereği akı çoku savunma arzusundan kaynaklanıyor olabilir. partizanlıkta yarışırlar her ikisi de. tabi birine ötekinden daha tepkili olmak haksızlık olur. tepkiyi iki tarafa adil bölüştürmek lazımdır.
devamını gör...
hdp seçmeni kendisinden bekleneni ve kendisine yakışanı yaptığı, akp seçmeni ise iddia ettiğini yapmayıp inkar ettiğini yaptığı içindir. hdp'ye oy veren kimseler hele ki bir de pkk sempatizanı ise zaten amacı da yolu da bellidir. akp'ye oy verenlerin ise ağzından Allah kelamı, demokrasi düdüğü, hak-hukuk sloganı düşmüyor lakin karşılığını yansıtan ne toplumsal duruş ne siyasi erk söz konusu değil. nicel farka ise hiç girmiyorum, kalabalık grup her zaman hataya daha elverişlidir ve içerisinde daha fazla kusur barındırır. elbette bu demek değildir ki mhp seçmeni, chp seçmeni pek bir akıllı ve kültürlü ve hatasız. asla, mevzubahis onlara gelirse edecek birkaç sözümüz o zaman da olur.
devamını gör...
ne ak partinin ne de seçmeninin teröre karışıp sivil halkı katlettiğini görmedim bilakis akp teröristleri bile hukuk kuralları çerçevesinde öldürüyor. ha akpnin eksiklerine karşı kör bir kitle yok mu var. ancak bu hdpden daha çok tepki çekicek bir mesele değil yine de. zaman zaman hdnin bu dokunulmazlığının pkklı korkusu ve toplum baskısından meydana gelşdiğini düşündüğüm olur. bu haklı bir eleştiridir bence.
devamını gör...
neden böyle bir karşılaştırma yapılmış anlamadım. hiçbir siyasetçi başka bir partinin seçmeniyle ilgili kolay kolay alakadar olmaz. bu ifade daha çok akp seçmeninin serzenişine benziyor. e siz değil miydiniz hdp meclise girsin diyen? meclise bile girip girmemesi konusunda tereddüte sahip olan bir partinin seçmeni sizden daha az gıdıklanıyorsa, bu işin esprisini kim yapıyor olabilir o zaman? akp'nin kendisi mi, akp'nin kendisi mi? *
devamını gör...
ülkedeki tüm siyasal partiler siyasal parti olmaktan aidiyet simgesine dönüştüklerinden dolayı katılmadığım söylem. ülkemizdeki siyasal iklim ne yazık ki futbol fanatizmine benzer aidiyetlik ve onun üzeriden kendini tanımlama/konumlandırma yaklaşımı nedeniyle her siyasal oluşum ona muhalif olan kesimlerce vatan haini olarak yaftalanmakta. bu yaftalamalar da kimseyi mağdur etmiyor çünkü siyasal partiler varlıklarını ona muhalif olan kesimlerin muhaliflik şiddetine borçlular.
devamını gör...
tam da bu başlığın kendisi yüzündendir.

akp seçmeninin argümanı " ama x e bu kadar tepki göstermediniz" olduğundandır. ortaya ad hominemden başka bir şey sunamadığından, savunduğu değerlerin zıddı edimlerde bulunduğundan, tutarlı olmak adına hiçbir çaba göstermediğindendir. tüm gücü elinde bulundurup menfaatten başka bir şey düşünmediğindendir. hdp ise bildiğimiz hdp dir. peki akp kimdir? her saniye tanımı değişen bir dediği bir dediğini asla tutmayan bir şeydir akp.
devamını gör...
açıklaması gayet basit olan durum. akp seçmeninin oyunu alamıyorlar ve nasılsa alamıyoruz diye rahat rahat gömüyorlar ama hdp seçmeninden oy alabileceklerini farkettiler ve bu maddenden olmak istemiyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar