akra fm

mehmet zahid kotku(r.a) ve mahmut esat coşŸan hocaefendinin peşŸinden giden dinlemeyi çok sevdiğŸim radyo. haberleri günlük cıvık hadiselerden değŸil güzel konulardan seçen bir radyo.
devamını gör...
dindarların hakkını verebildiği yegane radyodur. öyle entelektüel filan denmiş de, pek bir entelektüelliği yoktur, sansürlüdür radyoda herşeyden herkesten bahsedilemez. sınırları bellidir ama çok kalitelidir, takdir ederim çok. ilahiler güzel sohbetler güzel cıstak müzik yok konular faydalı, gazetelerden seçkiler okunuyor filan afferin yani.
devamını gör...
sabah programında ismail abiyi dinlemeden okula gitmediğim, oğuz saygınla sayesinde tanıştığım, gece gündüz hiç kapanmadan ara sıra sesi kısılarak bizim evde dinlenen çok seviyeli radyo. sanırım rtük yasaları nihayetinde yayın akışında değişiklik oldu sonrada pek fazla dinlenmemeye başladı.
devamını gör...
kurulduğu zamanlarda lisede tıfıl bir delikanlıydım. cıngıllarını severdim. ak-ra ,ak-ra, ak-ra diye ekolu ekolu bağırırlardı. "radyoculuğun yüz akı" derlerdi.
akra iyidir. candır.
devamını gör...
küçük çamlıcada mehmet zahit kotku cami külliyesinde (!) yayın hayatına başlayan bir radyo idi. kuruluşunda genel yayın yönetmeni hüseyin emin öztürktü.... ibrahim sadri şovmen, uğur arslansa onun şamar oğlanıydı, tonmaysteriydi.

hafta sonları çok ama çok güzel çocuk programları yapılırdı * . çocuklar yarışıyor ve birdirbir... o gün o programları dinleyen çocuklar şimdi büyüdü. üniversiteyi bitirip, evlendi barklandı hatta onların çocukları oldu. ve evet ben yaşlandım...
devamını gör...
bugün bir kaç arkadaşla akraâ´nın küçük çamlıcaâ´daki binasına gittik. çok iyi karşıladılar bizi; işini seven, güleryüzlü insanlar. çay içtik, gerçek hayat ve yolcu dergisi vardı; biraz onları inceledik. güzel güzel muhabbet ettik..
iyi işler yapıyorlar; daha da yapacaklar inşallah..
devamını gör...
sağlık, kültür, tasavvuf, gündem .. kısaca hayatımızdaki herşeye dair çok şey bulabileceğimiz eşsiz radyo kanalı

özellikle seçilen haberlere dikkat diyorum..

türkiye'nin suni gündemine ilişkin haberler yerine üzerinde durmamız, kritik ve analitik etmemiz gereken haberleri bizlerle paylaşması fazlasıyla takdire şayandır ! bir kere de olsa haberlerini dinlemenizi tavsiye ederim.

ayrıca şunu da not olarak belirtmek isterim ki ;

sağlık programlarında sıkça gazlı içeceklerden uzak durulması gerektiği üzerinde duran kanal, cola turka'dan gelen reklam teklifini kabul etmemiştir...

şimdi susuyorum.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar