akşam lisesi

ha normal lise ha akşam lisesi. sanki normal liselerde çok şey öğretiyorlar.

bi müşterim oldu böyle. müdürü ve yanındaki kişiyle konuştum. bak dedim bak; yazmayı okumayı çok severim ama zaman sorunu var. sınav falan sorun değil ama zaman..

bak; ihl ekşi itü uludağ... hepsinde okur yazarım. oo hocam dedi, sana belgeye ne gerek, gittiğin yerde ihl'yi referans göster yeter dedi müdür. * *

entelektüel seviyesini beğenmedim müdürün ama, gidip alsam mı diyorum bir diploma. şu ana kadar ihtiyaç duymadım. belge düşmanıyım ben, aramızda kalsın.
evet lan, anaokulu mezunuyum ben, onu da dışarıdan verdim zaten. *

he; akşam lisesinde okumak nasıl olur?
devamını gör...
devam zorunluluğu yok, o yok, şu yok, bu yok... yani herşey kebap misali anlayacağınız. neden mi bu kadar net konuşuyorum? biliyorum çünkü! ben de oralardayım da o yüzden...
devamını gör...
genellikle öğrencileri çalışan kesimden olup bir şekilde örgün öğretimden faydalanamayan ya da örgün öğretim esnasında okuldan uzaklaştırılan disiplinlik öğrencilere kısaca parayla diploma veren okullardır. özel okulların öğretmenin üzerine yüklediği külfeti fazlasıyla hafifletici bir özelliğe sahip. atanamayan ya da atama sürecinde olan öğretmenler için bir süre işim olsun,beni çok uğraştırmasın cebime makul bir para girsin arzusunda olanlar için idealdir. öğretmenlerin haftada 4 gün kurumda olmaları gerekir. aşağı yukarı 4 gün boyunca 4 er saatten haftada 16 saat şeklinde bir çalışma sistemine sahip. şöyle bir dezavantajı var ki öğretmenlik pratik isteyen bir meslek ve öğrenciler için devam zorunluluğu yok. 3-5 öğrenci ile de hiçbir pratik olmayacağından öğretmeni köreltiyor. ayrıca genel olarak her yerde olduğu gibi bu kurumlara girmek için de tanıdık yani referans gerekiyor.ücretli öğretmenlik ile kıyas edince imkanlar ve verilen ücret çok daha uygun ama insan yorulmadan, hiç yıpranmadan yediği ekmekten ya da aldığı paradan ne kadar memnun hisseder diye sormuyor değilim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar