aktroll

sanal platformlarda doğruyu söyleyen herkese verilen isimdir.
her bakımdan tartışır muhatabını oturtmaktan bir hal edersin.
sonra diyecek bir şey bulamayan zavallıcık "aktroll" der ve uzaklaşır...
devamını gör...
bu nitelemeyi yapan insanların zihni dünyasında ak partiye % 42'lik kesimin hepsi aktroldür. para karşılığı ak partinin savunulduğunu zannederler. kendilerine sorsan muhalif trol desen yok ben inandıklarımı savunuyorum derler. ama senin herhangi bir fikre sahip olma hakkın yoktur. bir fikrin varsa kesinlikle para karşılığı vardır. bunların en ağababası ertuğrul özkök'ün bile fikri budur.
devamını gör...
--- alıntı ---

bu ülkede bir tek devlete dost olanlar hayata islam penceresinden bakabiliyor.
açıkça ak partililer diyeyim. diğer arkadaşlar yeri geliyor ırkçılığa varacak
boyutlarda türk milliyetçiliği, yeri geliyor pkk yı savunmaya varacak boyutlarda
kürt milliyetçiliği, yeri geliyor müslümanlığa ters düşecek kadar atatürk!
seviciliği yapıyor.

--- alıntı ---

tamam en müslüman sizsiniz. hayırlı cumalar.
devamını gör...
aktroll meselesi, ak parti'nin kurduğu sosyal medya timinden doğdu. daha sonra diğer partiler de aynı hamleyi yaptı, yani kendi sosyal medya timlerini kurdular ama ak parti'ye vurmak moda olduğu için ve genel tüm muhalifleri bu noktada birleştirdiği için ifade yaygınlaştı. ve yapılan psikolojik muhalefetin gereği olarak bu ifade de her ak parti'yi savunan herkes için kullanılmaya başlandı. bugün dahi ak parti'yi savunuyorsanız sizin muhakkak bir çıkarınız olduğunu düşünecek kadar bir şuursuzluk var sosyal medyada. türkiye'nin yarısının oyunu almış bir partiye bu oylar gökten geliyor değil ya! elbette önemli bir kesim destekliyor ve bizim gibi oylarının ve iradelerinin arkasında duruyor. meydanı üç beş çakala bırakmak istemeyenler olduğu gibi, bu sosyal medya muharebelerinde yer almak isteyenler de var. beri yandan, kendi okumuş çevrem dahil, ak parti'yi bir şekilde destekleyen ama sosyal medyanın çirkefliğinden dolayı içine dahil olmayan çok daha fazla kitle var dışarıda. kimi zaman onları davet te etmişimdir. aldığım yanıt, "boşver nasıl olsa önümüzdeki seçimde tokadı basarız." şeklinde. aslında kendilerini çok haklı buluyorum.

sosyal medya ilginç bir alan. insanlar sosyal medyada kendi gruplarında olduğundan dışarıdaki realiteyi sıklıkla kaybediyor. 1 kasım seçimleri sonucunda ayşe arman, twitter'a bakarak ak parti'nin kesin düşeceğini sandıklarını ve yanıldıkları itiraf etmişti. hal böyleyken, kişi görmek istediğini görecektir yine.

son söz olarak, ak parti , ve aslında onun temsil ettiği misyon, sosyal medya ve dışarıdaki hasımlarına karşı savunuluyor olsa da, içeriden yoğun eleştiriler yapılmakta. buna kendim de dahilim.
devamını gör...
bir kere yazı karakteri şeridin tamamı ile uyumsuz. keşke daha inandırıcı bir çalışma yapılsa imiş.
devamını gör...
tetikte bekleyen kansızların meydanlarda direnen milyonlara takacağı isim. şu an susmaları asaletlerinden değil tutuklanma korkusundandır.
devamını gör...
ak partili seçmenlerin tümüne hakaret maksadıyla kullanılan ifadelerden yalnızca biri. dünden bugüne de bu ifadeler değişerek geliyor. şöyle ki;

makarnacı
kömürcü
yandaş
g.t kılı
ak troll
anadolu çomarı

gibi.
devamını gör...
var böyle bir grup. tabi birilerinin etiketlendiği gibi ak troll demiyorlar kendilerine. sosyal medyada ak parti aleyhinde düzenlenen çalışmalara, trol hareketlere karşı tepki ortaya koyan ak parti gençlik yapılanması içinde bir grup. başındakileri tanıyorum iyi çocuk. en başta da süleyman soylu var.
devamını gör...
"musul'a biz de saldıralım osmanlı Allahu ekber!" derken şu an sırf kendileri de saldıramadığı için "musul'da katliyam var." diyen kafa.
devamını gör...
musul a değil ışid e saldıralım diyorlardır olsa olsa. ışid ve el kaide sempatizanlarını rahatsız etmişler.

devamını gör...
o kadar mağdurdurlar ki bu sözlükte dahi muhalif bakış açısının baskın olduğundan şikayet etmektedirler.
devamını gör...
tayyip "incirlik'i musul'u haleb'i bombalamasi için abd'ye açarken dönemin cumhurbaşkanına mı sordunuz?" dese evet haklı diyecek kafa.
devamını gör...
dün karşılaştığım tıvittır fenomenlerinden birisi.

30 bin küsür takipçisi var.

yazdığı bir tivitinin çok sığ olduğunu söyleyince, kabızlık yaptı ve sonrasında beni engelledi.

her ne kadar beni rahatsız etseler de, tıvitır isimli kahpe savaş meydanında olmalarından rahatsızlık duymuyorum bu arada.
devamını gör...
manisada yasanan asker zehirlenmelerine tepki verenleri an itibariyle fetocu olmakla itham eden bolucu teror sebekesi. teror illa silahla yapilacak degil. bu da teror.

olayin arkasinda fetocu olmasi ayri bir sey. olayi elestirenlerin fetocu olarak damgalanmasi apayri bir sey. bunu idrak etmek aktrolluk ile siyasi analiz arasindaki ince cizgi.
devamını gör...
her taşın altından çıkan fetö'nün bu işte de parmağı olabileceği şüphesi, makul bir akıl yürütmedir. bu ülkede fetö'yü eski cemaat sananların genlerinde ne olduğuna iyi bakmak lazım.
devamını gör...
herkesi aktroll olarak suçlayanların kuzenidir..

kullanışlı kelime Allah için..
devamını gör...
başvurularının nereden olduğunu merak ettiğim yandaş trollük ünvanı/mesleği.

1o bin tl'ye yaparım her türlü.
devamını gör...
savunacak arguman bulamayinca toplu sikayete baslayan cete. tam da feto taktiklerini uyguluyorlar. e yillarca kolkola gezdiler ne de olsa.
devamını gör...
güneş şekline baktıklarında maklube görebilmeleri başlıca özellikleri. adamlar büyük resmi görüyor helal olsun.

osmanlının dirileceğine dair hiç eksilmeyen umutları vardır ki, kafalarına gıpta ile bakıyorum. kafaları güzeldir. kendi yaptıklarını göz ardı edip başkalarına sataşacak, önüne gelen herkesi fetöcü diye yargılayacak kadar.

yahu başlarında furkan gök gibi bi insan var. oldukça imaj kırıcı.
devamını gör...
gidene küfür eyler, gelene şakşak
alçağı alkışlayan, alçaklardan da alçak
bir alçağın üstünde bir alçak yükselir mi?
alttaki öküze bak, üstteki boynuza bak..
devamını gör...
döne döne artık başları döndü.
bir kaç sene önce milliyetçiliği ayakları altına almışlardı şimdi ise mhp ile aynı yolda yürüyorlar. onlardan öte milliyetçi yok.
dini devletten uzaklaştıranlara karşı savaş açmışlardı bugün ayetler kabristanda okunura geldi konu.
bir de ekonomi sekiz yıldır büyüyormuş. bu bağlamda hain fetöcüler akepe kadrolarında aktifken büyüme başlamış.
mavi marmara konusuna hiç girmiyorum. çıkamıyorlar.
devamını gör...
troll'un akı olmaz.
her iktidara yalakalık yapmak isteyenler çıkacaktır. bu iktidarın suçu değildir.
iktidarın suçu bunlara pirim vermektir.
aynı şekilde muhalif olmanın hazzını yaşamak isteyen boş beleş adamlar da her daim olacaktır. bunlar da boştrollerdir.
siz siz olun troll olmayın
adam olun
devamını gör...
ak parti' den önce yamalıklı giyip, bir buzdolabı alabilmek için bir sene yemeden, içmeden çalışmak zorunda olduğunu unutan sol görüşlü taassupçunun akp li yazarlara yapmış olduğu yakıştırmadır.

evet, türkiyede haksız bir gelir dağılımı adaleti var. lakin eski türkiye' nin memuru yeni türkiye'nin asgari ücretlisi seviyesindeydi.

bunu yaşam kalitesinden ispatlayabiliriz.

onun için ak- kara ayrımı yaptığınız anda bitersiniz. akp sadece kendi içinde eleştirilip, yargılanır. eski türkiye döklüntüsü siyasilerle değil.

onun için sanki milletin önüne akp ayarında bir parti ve hizmetler koymuş gibi eleştiriler yapmak sizin haddinize değil. akp yi ben iktidara getirdim, gerektiğinde ümüğünü de ben sıkarım.

siz gidip fetö nün şekil verdiği eski türkiye sevdalılarına oy verin.
devamını gör...
yazmayacağım yazmayacağım dedim çok tuttum kendimi ama (bkz: polis otobüsünde eziyet edilen liseli öğrenciler) başlığında yapılan tanımlarda görüleceği üzere bu aktroll grubuna dahil edebileceğimiz, bu muameleyi kendi çocuklarına yapsalar yeri göğü inletecek birçok yazar daha liseye giden 16-18 arası yaşları değişen çocuklara yapılan bu eziyetin doğru olduğunu savunmuş üstüne üstlük gerekli olduğuna kanaat getirmişler ama sorsanız en vicdanlı insanlar her zaman olduğu gibi yine kendileridir. ayrıca çocuklara canlı bomba potansiyeli olan, pkklı, dhkpcli gibi sıfatlar yapıştırılmış çok yazık cidden biz ne zaman bu kadar cani olduk?
(bkz: insanlığa dair umudun kalmaması)
(bkz: yanlışa yanlışla karşılık vermek)
devamını gör...
hepsinin köküne kibrit suyu bezdim artık sosyal medyada gerçek hayatta her yerdeler.
ben bunların suratına bile tükürmem.
devamını gör...
erdoğan'a küfretmenin kötü bir şey olduğunu söylediğinizde şahsınıza atfedilmesi pek muhtemel damga.
devamını gör...
aktroller bir şey deyince hede höde elin öğrenci kılığındaki magandası maraz çıkarınca sadece küçük çocuk diiğ mi. ha polisler mi evet haksızlar.
devamını gör...
Allah ehli imanı bunların şerrinden muhafaza etsin. eksik söyledim; yalnizca ehli imani değil, cümle mahlukati bunların şerrinden muhafaza etsin.
devamını gör...
kendilerine ters bir şeyi savununca sözlükte aktroll damgası yemenin ne kadar kolay olduğunu öğrenmiş olduk. ekşi sözlük değil burası dünya sözlüktü değil mi? tanımadan etmeden damgayla birlikte hakarete varan ifadeler.. tebrikler!
devamını gör...
sen teröristi savunduğunda hümanist, ben teröriste laf ettiğimde ak troll. he anam sensin!! ne kadar salak salak suçlamalar bunlar..
devamını gör...
terör sempatizanlarını savunmadığınızda yediğiniz damga.

hendek olaylarında şunları savunalar bize yine aynı ithamda bulunmuşlardı. yine çocuklar ölüyor diye terör propagandası yapmışlardı. bi kıymeti yok. polise saldıran kim varsa polis etkisiz hale getirmek için fiziki güç uygular bu dünyanın her yerinde böyledir.

gidin çok sevdiğiniz almanya da bi polise yumruk atın veya bıçak çekin bakalım ne oluyor. ölmezseniz en iyi ihtimalle yüzünüzü çarşamba çanağına çevirirler.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar