ala dergi

d&r ve seçkin(!) kitapçılarda satış başlayan ve çok satanlarda ilk onu kapmış moda dergisi. moda zirvelerine katılıyorlar ve tesettürlü giyimdeki sektörün eksikliklerini tartışıp, muhafazakar bağyanlara daha iyi bir hizmet vermeyi planıyorlar imiş. her şey tesettürlü (!) bayanlar için imiş.
devamını gör...
bu dergiye ve ayşe merve dağlı ya demediğini bırakmayanların evlendiklerinde eşlerine yada kızlarına "ama yakışıyor kerataya" tutumlarını izlemek oldukça eğlenceli olacak.
devamını gör...
şimdi eleştiren insanların tam olarak zorlarına giden şey nedir anlayamadım ben. *

şimdi bu kadınlar dergilerde bahsedildiği gibi modayı takip ediyor, pahalı ürünler kullanıyor, * giysiler giyiyor. muhafazakar kesimin elit kesimi gittikçe çemberini ve yaşam standartlarını artırıyorken bunu bir dergi olarak hepten göz önüne sermiş olmaları mı sorun teşkil ediyor?

bunlara ses çıkarmazken şimdi dergi mi kötü?
devamını gör...
--- alıntı ---
aynı şirkette çalıştığım ve bana dekoltenin ne demek olduğunu! tekrar öğretmiş olan aşırı azmış bayanlar; bu benimle aynı fikri savunan muhafazakar! bakımlı! moda takipçisi! bayanlardan çok daha samimi gelmekteler artık gözüme.
--- alıntı ---


dekolte ile azmışlık, örtünme ile namusluluk kavramlarını birbirine karıştırmamızdan ötürü mü ileri geliyor sorunlar?

dekolteli insanlar her an cinselliği düşünen bir haleti ruhiyedeler midir?
ya da örtülü bir hanım her an inandığı rabbi ile mi birliktedir?

olayı içinde bulunduğu çevre ile açıklıyorum ben. bu kadınlara kızmaya kimsenin hakkı yok. olmamalı. bunlar bir anda ortaya çıkmadılar. iki tarafta ele aldığımız hanımlar da bir ailenin evladı ve o ailenin kültürel kodlarıyla yoğruldular.
kızacaksak burada çevreye kızacağız (bkz: bizim kız iyi de çevresi çok kötü)

kişinin kendine bakmadan başkasına kızması en kolayıdır.
burada bu kadınlara kızanların başları örtülü ise en azından allı güllü birkaç eşarbı, erkekse de allı güllü eşarplara sahip biri ailesinde muhakkak vardır. *

samimiyetlik derecesi ise... bu konu hakkında konuşmayı pek sevmiyorum. hak var nihayetinde.

eleştireceğimiz nokta bu dergiyi çıkaranlar, kapak olanlar değil, müslüman olmak şuurunu kazandıramamış ailedir, çevredir.

mevzu çok kapsamlı, birini yazarken söylemek istediğim diğer şeyi unutuyorum, ama şunu da ekleyeyim ki yukarıda bahsettiğim, allı güllü giyinen insanlara da kızmıyorum. kimse siyahlara bürünüp gezmiyor nihayetinde, zaman "gösterişin/ öne çıkmanın/ fark edilmenin" zamanı.. ve kadınlar iyileşen sosyo ekonomik durumların getirileriyle sistemin çarkları arasında müslüman kimliğinden ödün veriyor. bunun sorumlusu, eskiden olmaz denilen her şeyin gittikçe meşrulaştığı zamanlarda bunların sorumlusu kim bilmiyorum.

konu hakkında kafam da karışık işin açığı. bir teze tutunurken onun anti tezi onun da anti tezi filan derken karman çorman oluyor her şey.

bir şey bilmiyorsam da bildiğim şey, şu an bu dergilere ve orada yer alan kadınlara kızarak kuklacıyı değil kuklayı vurduğumuzdur.
devamını gör...
anti-ala isimli facebook grubu kurulmuştur. oradan bir alıntı:

--- alıntı ---

resulullah (sav)'ın yanında dünyayı zikretmişlerdi. buyurdular ki:
"duymuyor musunuz, işitmiyor musunuz? mütevazi giyinmek imandandır, mütevazi giyinmek imandandır!"

ebu davud, tereccül 1, (4161); ibnu mace, zühd 22,(4118)

--- alıntı ---
devamını gör...
facebook sayfalarında tesettür modasını yakından takib eden! hayranlarınca eklenmiş fotoğraflar ve kombinler yayınlayan dergi.
yalnız bir sorun var ki, kıyafetlerin geneli tesettürle alakası olmayan kısa kol ve dar kesim giysilerden oluşuyor..
devamını gör...
sitesine girip inceledim, anlayamadığım bir şey var. kıyafetleri sunan modeller gerçekten örtülü mü yoksa değiller mi ? gerçekten örtülü iseler ki sanırım öyle vay anasını diyorum.
devamını gör...
mide bulandırıcı modernite kusmuğudur. buram buram samimiyetsiz ve ateşin yolunda ilerleyen yeşil sermaye ürünüdür. asla bizden değildir, hangi kitlece kabul görürse böyle şebeklikler benim üyeliğim iptal edile.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar